חלמיש: להקפיא את ההליכים נגד תושבי כפר שלם עד סוף השנה

במכתב ששלחה יו"ר חלמיש, עו"ד רחל תורג'מן, ליו"ר ועדת המשנה במינהל מקרקעי ישראל, אפי שטנצלר, נאמר: "המטרה להגיע למתווה מוסכם לגיבוש קריטריונים למתן פיצוי בגין פנוי התושבים הזכאים לכך"
 | 
המאבק על הפינוי
חלמיש מבקשת להקפיא את ההליכים המשפטיים נגד תושבי כפר שלם עד לסוף השנה, זאת לאחר שבסוף אוקטובר האחרון תם מועד ההקפאה הקודם.

על פי הודעה שנמסרה מהחברה, השבוע פנתה יו"ר חלמיש, עו"ד רחל תורג'מן, ליו"ר ועדת המשנה במינהל מקרקעי ישראל, אפי שטנצלר, וביקשה שהוועדה בראשותו תאשר את הארכת הקפאת ההליכים בפעם האחרונה, עד לסיום השנה, זאת בעקבות התקדמות במו"מ שחלמיש מנהלת מול תושבי כפר שלם בחודשים האחרונים.

במכתבה לשטנצלר כתבה תורג'מן: "במהלך החודשים האחרונים קיימתי הידברות אינטנסיבית עם ועד כפר שלם, במטרה להגיע למתווה מוסכם לגיבוש קריטריונים למתן פיצוי בגין פנוי התושבים הזכאים לכך. כמו כן, נפגשתי עם נציגי משפחות נוספות בכפר שלם, אשר הביעו את רצונם והסכמתם להגיע להסדרי פיצוי בגין פינוי השטחים בהם הם מתגוררים".

תורג'מן חשפה כי במקביל להידברות, השלימה חברת הדיור הציבורי את גיבושה של תוכנית עסקית לבחינת כל ההיבטים הכספיים הכרוכים בהערכת שווי נכסי המקרקעין בכפר שלם, מול תעריפי הפיצוי אשר בכוונתה להביא בפני ועדת המשנה במינהל. כמו כן, תורג'מן כתבה לשטנצלר כי גיבשה הצעה למתווה, הכוללת קריטריונים חדשים לזכאות לפיצוי, המתבססים על הקריטריונים שנקבעו בשנת 96', בשינויים רלוונטיים, שבכוונתה להציג בפני הוועדה.

"לאור האמור לעיל, הריני פונה אלייך לזמן ישיבת ועדת המשנה, במסגרתה נציג את מתווה חלמיש לפיצוי ופינוי התושבים הזכאים בכפר שלם", כתבה תורג'מן. "עד לקיום הישיבה, אני מבקשת שבישיבת הוועדה השבוע תדונו בפעם האחרונה בהארכת ההליכים המשפטיים נגד תושבי כפר שלם הזכאים, עד ליום ה-31 בדצמבר 2012".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה