בובליל: "כשהממשלה רוצה היא משיגה דיור בר השגה, 70% מהמחיר בשליטתה"

"כשהממשלה רוצה לספק דיור בר השגה למגזר ספציפי היא מצליחה. איך בחריש יש פתאום דירות שיעלו כ-600,000 ש'? למה בפתח תקוה לא ניתן לשווק קרקעות לדירות במחירים כאלו"
 |  (5)
ניסים בובליל, צילום: יח"צ
ניסים בובליל, נשיא התאחדות בוני הארץ, ציין בכנס מנהלי הפרויקטים שנערך בגני התערוכה בת"א, כי בתקופה האחרונה מאיימים כל הזמן בקיצוצים בתקציב, אבל הקיצוץ היחידי שיתבצע בסופו של דבר הוא קיצוץ בתשתיות. "בלי השקעה בתשתיות לא נראה יותר את התופעה של זוגות צעירים מהמרכז שרוכשים דירות ביבנה ובחדרה. רק פיתוח התשתיות אפשר את הרחבת מעגלי הביקוש. על המהנדסים לעמוד עם הקבלנים כחומה בצורה מול הממשלה ולהלחם בכל נסיון לקצץ בתקציבי התשתיות".

בובליל הוסיף ואמר: "ראו זה פלא שהממשלה רוצה לספק דיור בר השגה למגזר ספציפי היא מצליחה. איך בחריש יש פתאום דירות שיעלו כ-600,000 ש'? למה בפתח תקוה לא ניתן לשווק קרקעות לדירות במחירים כאלו? עלויות הבניה זהות בכל מקום. התשובה היא ש- 70% ממחיר הדירה נמצאים בשליטת הממשלה ובאים לידי ביטוי במחיר הקרקע ובמיסים. הקבלנים ימכרו דירות בחריש ב-600,000 ש' וגם הם וגם המהנדסים ירוויחו ויבצעו זאת בשמחה " .

דני מריאן , יו"ר איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות: "אני קורא לממשלה ולשרים המופקדים על ביצוע הפרויקטים של תשתיות ותחבורה לעצור מגמה של העברת מגה פרויקטים בתחום התשתיות לטיפול המדינה. הממשלה צריכה לפעול כגורם מאפיין, מתקצב וכרגולטור ולא כגורם . תפקיד זה יש להשאיר לשוק הפרטי".

מריאן ביקר את הממשלה על הסבת מגה פרויקטים בתחום התשתיות לפרויקטים בניהול הממשלה. "פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב שהועבר לפני כשנתיים לביצוע תקציבי על ידי חברת נת"ע, לאחרונה פורסם שחורג באופן משמעותי מלוח הזמנים ותקציבו גדל באופן משמעותי. אין ספק שהממשלה יכולה להוביל ולבצע פרויקטים רחבי היקף וכבר עשתה זאת בעבר, אבל, אין תחליף לידע הנצבר, לגמישות התפעולית, לנסיון של השוק הפרטי בטיפול במגה פרויקטים"

בכנס מנהלי הפרויקטים של איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות השתתפו למעלה מ-1000 מהנדסים, קבלנים ונציגי הענף. במסגרת הכנס נערכה גם תערוכה מקצועית וטקס להענקת פרסים לסטודנטים מצטיינים. בין המשתתפים, ישראל דוד- מ"מ יו"ר האיגוד, מהנדס דובי גולדפינגר, ענבל כבירי, מנכ"ל איגוד המהנדסים , ירון קריסי- מנכ"ל שיכון ובינוי וסולל בונה תשתיות, עפרה רהב, סמנכ"ל קיימות בקבוצת שיכון ובינוי.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  דירה בזול
  f 22/10/2012 23:19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כלומר מדירה של 1.5 מליון הקבלן מרוויח רק חצי מליון
  סגור
 • 4.
  עשו מיליארדים ע"ח העם הפראייר=חרםצרכן=הבועה בפיצוץ לגנב (ל"ת)
  קבלן,בנק,ממשל גנבים 22/10/2012 22:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  חד משמעית צודק
  גיל 22/10/2012 19:53
  הגב לתגובה זו
  2 4
  כל הענין של ייקור הדיור פי 3 זה יוזמה ממשלתית וזה ברור להזכירכם כשהיתה עליה מרוסיה והממשלה רצתה לאפשר להם דיור אז שינתה חוקים הוזילה בניה הורידה את המס על שכירות תמכה במעסיקים שיעסיקו אותם שידרה פיסומת יום יומית לאזרחים לתמוך בהם בעבודה ועוד ועוד והיום אין לה ענין בזה אלא רק בהעשרת קופתה כדי לתמוך בדתיים שמבטיחים לה את השליטה בכנסת אז מה התוצאות של זה ימים יגידו
  סגור
 • 2.
  חרטתן בגרוש
  orenbin 22/10/2012 15:35
  הגב לתגובה זו
  6 1
  כן, אני מסכים, הממשלה אחראית על חלק לא מבוטל במחיר הדירות אבל הקבלנים אחראים על החלק האחר שלא פחות נכבד. שלא יבלבלו את השכל. הם עושים עלינו קופה רצינית ביותר...
  סגור
 • 1.
  אני מכיר קבלן שמכר לבת שלו דירה ב10 אחוז הנחה ,קבלנים
  בא 22/10/2012 15:09
  הגב לתגובה זו
  6 1
  עושים ביזנס על הילדים ,וגם הממשלה ,וגם פישל שמוריד ריבית .
  סגור