עיריית ת"א מתעלמת מפינוי שדה דב ואינה מאפשרת הגדלת זכויות בנייה

הוועדה המחוזית ת"א דחתה התנגדות לפינוי שדה דב שביקשה לא להתחשב בשדה התעופה כמגבלה בתוכנית לבניית מגדלים רבי קומות בין הרחובות לוי אשכול והמשכו המתוכנן של רחוב אבן גבירול
 |  (2)
קטנת אמונה
עיריית תל אביב אינה מאמינה כי שדה דב יפונה אי פעם -לפני כשבועיים נחתם הסכם היסטורי בין מנהל מקרקעי ישראל, משרד האוצר ורשות שדות התעופה לפינוי שדה דב עד סוף חודש יוני 2016. אולם בעיריית תל אביב עדיין מגבילים את גובה הבניינים הצפויים לקום באזור למרות החלטה זו.

בתוכנית לבניית 1,117 יחידות דיור בשטח של כ-190 דונם מצפון לתוכנית הגוש הגדול בין הרחובות לוי אשכול והמשכו המתוכנן של רחוב אבן גבירול, אישרה הוועדה המחוזית תל אביב צפיפות של כ-6 יחידות דיור לדונם ברוטו הנחשבת לצפיפות נמוכה שנקבעה בגלל הסמיכות לשדה התעופה. גובה הבניינים בתוכנית מדורג ממערב למזרח בהתאם למגבלות הבניה לגובה הנובעות ממגבלות שדה התעופה.

באחת מההתנגדויות לפינוי שדה דב נטען כי לאור המגמה לפנות את שדה דב אין להתחשב בו כמגבלה בתוכנית או לחילופין יש לקבוע בתוכנית הוראות גמישות של תוספת זכויות מהותית במקרה של ביטול שדה דב אך הועדה החליטה לדחות את ההתנגדות וציינה כי "הואיל ושדה התעופה הינו שדה קיים ופעיל, לא ניתן להתעלם ממגבלות התכנון הנובעות ממנו. אשר לתכנון עתידי - הואיל ולא קיים עדיין מועד מחייב לפינוי השדה, אין מקום לתכנון צופה פני עתיד לא ידוע" . בנוסף הוצאו חלק מהחלקות אשר היו אמורות להיכלל בתחום התכנית וזאת מאחר ולעמדת ועדות התכנון לא ניתן לקבוע זכויות נוספות בתכנית עקב מגבלות שדה התעופה.

עו"ד שמואל שוב, שותף מנהל במשרד שוב ושות' המייצג חלק מבעלי הקרקעות בשטח התוכנית , כולל כאלו אשר הוצאו מתחום התכנית, מציין כי "נושא פינוי השדה אינו ברור באשר אם אכן מתעתדים לפינוי במועד הנקוב דהיינו 2016 ,נשאלת השאלה מדוע שלא ליתן זכויות רבות יותר וכן להכליל החלקות אשר הוצאו מתחום התכנית? לא ברור מדוע ממשיכים להתעלם מהפינוי העתידי של שדה דב ככל ההכרזה על הסכם פינוי רצינית."

שוב מוסיף כי "ההחלטה לאשר בניה מדורגת כאשר בעוד מספר שנים יפונה השדה ובמקומו תאושר בניה גבוהה יותר ללא מגבלות מפלה לרעה את בעלי הקרקע ולא לצורך. הרי אישור התוכנית היום אינו מבטיח בניה בקרוב, ומן הראוי היה להתייחס לפינוי שדה דב בעת אישור התוכנית. על פי החלטת הועדה הוחלט לתת לתוכנית תוקף ללא תוכנית לאיחוד וחלוקה (לאור התנגדויות לטבלאות) והתנאי להוצאת היתרי בניה יהיה אישורה של תוכנית כזו במסגרת הועדה המקומית תגרום לדחייה באפשרות הבניה ולכן מן הראוי לשקול תוספת הזכויות וצירוף החלקות שהוצאו."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  השדה לא יפונה גם ב-2026 וגם לא ב-2036. אין לו חלופה. (ל"ת)
  תשכחו מזה 19/09/2012 22:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ראש העיר צריך להתפטר, ראיתם איזה לכלוך בת"א? (ל"ת)
  יהודה 19/09/2012 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור