קרן נוי מצטרפת לפרויקט עיר הבה"דים בהשקעה של כ-100 מיליון שקל

במסגרת ההסכם קרן נוי צפויה לקבל הקצאת מניות בשיעור של כ- 26% מהונה המונפק של מבט לנגב תמורת סך של 72 מיליון שקל כהלוואות בעלים ותלווה למבט לנגב 25 מיליון שקל נוספים כהלוואת מזנין
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
קרן נוי להשקעה בתשתיות ואנרגיה, חתמה על הסכם עם חברת מבט לנגב ובעלי מניותיה, מנרב אחזקות, אלקטרה ונכסי זיסאפל, להצטרף כבעלת מניות וזכויות נוספות לפרויקט עיר הבה"דים, בסכום כולל של קרוב ל- 100 מיליון שקל.

מבט לנגב זכתה בפברואר השנה במכרז למימון, תכנון, הקמה, תפעול ותחזוקת קריית ההדרכה של צה"ל בצומת הנגב. החברה החלה זה מכבר בבניית הקריה.

במסגרת ההסכם קרן נוי צפויה לקבל הקצאת מניות בשיעור של כ- 26% מהונה המונפק של מבט לנגב תמורת סך של 72 מיליון שקל כהלוואות בעלים ותלווה למבט לנגב 25 מיליון שקל נוספים כהלוואת מזנין. לבד מהקצאת המניות בזכיין יוקצו לקרן נוי גם מניות בקבלן התפעול של הפרויקט.

בשלב ראשון תעמיד קרן נוי ערבות לטובת מבט לנגב בסך כולל של כ- 85.7 מיליון שקל מתוך סכום ערבויות ההון הנדרש (המדובר בערבויות להבטחת הלוואה להעמדת ההון העצמי). ערבויות אלו יועמדו על ידי קרן נוי באותם תנאים על פיהם יעמידו יתר בעלי המניות את חלקם בסכום ערבויות ההון הנדרש ויוחלפו בשלב מאוחר יותר בהון ובהלוואות. ההסכם יכנס לתוקפו בכפוף להתקיימותם של מספר תנאים מתלים, הכוללים את קבלת האישורים הנדרשים ממשרד הביטחון וקבלת אישורם של המלווים הבכירים.

פרויקט עיר הבה"דים הינו פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה עבור צה"ל לתקופה של 25 שנה. עלות הפרויקט (הקמה והפעלה) נאמדת בכ- 10 מיליארד שקל והעיר תתפרס על פני למעלה מ 1,600 דונם מהם כ- 250 אלף מ"ר שטח בנוי. במסגרת זו הזכיין יספק ל כ- 10,000 חיילים את כל שירותי ההפעלה לרבות אחזקת מבנים, תשתיות ומערכות מחשוב, מערכות תקשוב, אחזקה חימושית, שירותי הסעדה והפעלת מוקד מרכזי.

פיני כהן, יו"ר קרן נוי, מסר: "אנחנו גאים לקחת חלק בפרויקט התשתיות הגדול והחשוב בישראל שיוקם בשנים הקרובות, ולחבור לבעלי המניות במבט לנגב המהווים את הגופים המובילים בתחומם. עיר הבה"דים היא השקעה אסטרטגית עבור הקרן, והצלחתו של הפרויקט תוביל לפיתוח של פרויקטים דומים נוספים ביוזמת משרד הביטחון בנגב, שבהן נוכל לקחת חלק, לרבות קריית התקשוב וקריית המודיעין."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה