נצבא מאיימת בפירוק ישראייר וגנדן בעקבות חוב של 32 מיליון שקל

נצבא דורשת החזר בגין תשלום של דמי היתר למינהל מקרקעי ישראל עבור שינוי יעוד המקרקעין במתחם ביג פולג
 | 
מרכז ביג בפולג (צילום: יח"צ)
הצרות ממשיכות להכות בקונצרן {אידיבי פיתוח} שבשליטתו של נוח דנקנר – מהדוחות הכספיים של הקונצרן לרבעון השני הקונצרן עולה כי בחודשים יולי ואוגוסט נשלח מכתב התראה לישראייר, שבבעלות אי.די.בי פיתוח וגנדן, שבשליטת נוחי דנקנר ובעלת השליטה באי.די.בי אחזקות, מטעם {נצבא}, שבשליטת קובי מימון, לפני בקשת לפירוק ודרישת תשלום של 45 מיליון שקל.

בשנים 2002 ו-2005 מכרו ישראייר (45%) וגנדן (50%) שטח בן כ-48 אלף מ"ר לנצבא ולחברת ביג -1.23% ביג 22,500 -1.23% ביג בסיס:22,780 פתיחה:22,780 גבוה:22,800 נמוך:22,470 תמורה:2,794,888 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שבשליטת יהודה ורוני נפתלי ואיתן בר זאב, לצורך הקמת המרכז המסחרי ביג פולג במתחם פולג בדרום נתניה. התנאי להעברת הזכויות בין הצדדים היה תשלום דמי היתר בסכום של כ-32 מיליון שקל (כולל מע"מ) בגין שינוי ייעודם של המקרקעין.

בחודש פברואר שילמו נצבא וביג את דמי ההיתר, בניגוד לעמדת ישראייר וגנדן. נצבא וביג ניהלו משא ומתן להשבת התשלומים ששילמו למנהל ומשלא קיבלו את מבוקשם שלחה נצבא את מכתב ההתראה. נצבא במכתב 14 מיליון שקלים נוספים בגין נזקים שנגרמו לה.

תגובת אי.די.בי תיירות: "ההתעסקות בנושא היא קנטרנית ומיותרת, לנוכח היותו ארכאי, ידוע וזניח ביותר במהותו. מה עוד שבהתאם לחוות דעת יועציה המשפטיים של ישראייר, וכפי שנכתב בדו"חות שפורסמו, לא חלה על ישראייר החובה להשבת כספים במועד זה, ובין הצדדים מתקיימים דיונים על מנת להסדיר את הנושא."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה