פינוי בינוי: 1350 יח"ד ייבנו במגדלים בני עד 25 קומות באור עקיבא

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה תוכנית לחידושה של שכונת שז"ר בעיר. 20% מיחידות הדיור יהיו קטנות בהיקף של 75 מ"ר
 | 
ההתחדשות העירונית מצפינה
הועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז חיפה במשרד הפנים החליטה לקדם את התוכנית לפינוי בינוי בשכונת שז"ר באור עקיבא, אשר תוסיף כ- 1350 יחידות דיור, בנוסף על 350 יחידות הדיור הקיימות במקום.

התכנית חלה על שטח של כ-102 דונם בשכונת שז"ר ונמצאת במערבה של אור עקיבא , בסמוך לשכונות הצפוניות ולדרך מס' 2. השכונה מאופיינת בבנייה ישנה של מבנים טוריים בני 3-4 קומות. התוכנית החדשה מציעה באמצעות פינוי בינוי להקים מתחם מגורים בצפיפות ממוצעת של כ-44 יח"ד לדונם, בבניה רוויה של מבנים בני 9, ו-18-25 קומות. כמו כן נקבע ש-20% מיחידות הדיור המוצעות יהיו יחידות דיור קטנות בהיקף של 75 מ"ר.

השכונה תוכננה כך שנוצר רצף של שטחים ציבוריים פתוחים שמחבר בין מבני הציבור שנמצאים במזרח השכונה לבין השטח ציבורי פתוח ההיקפי במערבה. הפתרונות למבני הציבור הנדרשים יינתנו ברובם מחוץ למתחם, במסגרת שטחים עירוניים מאושרים ושטחים שאותרו במסגרת תכנית המתאר החדשה לעיר הנמצאת בשלבי גיבוש.

הועדה המחוזית החליטה לתמוך בקידום התכנית לאור חשיבותם של פרויקטים של פינוי בינוי להתחדשות העירונית ולשיפור איכות ורווחת החיים של תושבי שכונות וותיקות. הוועדה החליטה לחזור ולדון בתכנית לאחר תיקונים והשלמות שונות שיבהירו את התמונה התכנונית ושנועדו ליצור פתרונות אורבניים, תחבורתיים וסביבתיים לצורך השתלבות מיטבית של המתחם בסביבתו העירונית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה