יוזמי קב' רכישה גבו מקדמות על דירות אך הקרקע טרם יצאה למכרז

מפקחי המינהל פינו השבוע שלטי פרסום שהציבו יזמי נדל"ן על קרקעות המיועדות לשיווק למגורים בשכונה הצפון תל אביבית. "כל המשלם מקדמות ליזמים שם כספו על קרן הצבי"
 |  (3)
מגדלים פורחים באוויר
שלטי פירסום שהציבו יזמי נדל"ן על קרקעות המיועדות לשיווק למגורים בשכונת המשתלה בצפון ת"א פונו במסגרת פעילות אכיפה של אגף הפיקוח במינהל מקרקעי ישראל. לפי המינהל, חיבורם לקרקע של השלטים, שהוצבו על גבי אדמות מדינה, מהווה פלישה לאדמות המדינה.

מדובר ב 7 מגרשים, בגודל של כ, 2-3 דונם כל אחד. יזמי נדל"ן שהחלו לקדם התארגנות לרכישת הקרקעות, אם וכאשר יוציא אותן המינהל למכרז, הסיגו גבול לאחד המגרשים, הסמוך לצומת הכניסה לשכונה והציבו בו שלטי פרסום ענקיים הפונים לכביש.

על השלטים, שגודלם מטרים אחדים כל אחד, נכתב : "מתארגנים לבניית פרויקט במשתלה החדשה" בתוספת מספר טלפון נייד. הקמת השלטים וחיבורם לקרקע, הנמצאת בבעלות המדינה, מהווה למעשה עבירה פלילית, של הסגת גבול במקרקעי ציבור, שדינה עד שנה מאסר בפועל.

בפעולת אכיפה שנערכה היום בבוקר (ד'), פינו מפקחי מינהל מקרקעי ישראל את שלטי הפרסום שהוצבו על אדמות המדינה. המפקחים הציבו במקום שילוט המזהיר פולשים כי הקרקע נמצאת בבעלות מינהל מקרקעי ישראל.

"מגיעות לאוזנינו שמועות על יזמי נדל"ן שכבר גובים מלקוחות מקדמות על דירות בפרויקט החדש המתוכנן בשכונת המשתלה. הציבור צריך לדעת שהקרקע טרם פורסמה למכרז ומשכך אין עדיין זוכה במכרז, וכל אזרח המשלם מקדמות ליזמים תמורת זכות עתידית בקרקעות אלו שם כספו על קרן הצבי. השלט פונה מהמקום ללא קשר לתוכנו אך גם במטרה למנוע משרלטנים לגבות כספים מאנשים תמימים אשר אינם מודעים לחובת המכרז . המינהל אוכף את החוק ומגן על אדמות המדינה ללא פשרות – כל שימוש בלתי מאושר באדמות המדינה יפונה, ללא קשר להיקפו" אומר יוסי כהן, הממונה על הפיקוח במחוז ת"א של מינהל מקרקעי ישראל.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  עם ישראל לא לומד=מחאה=חרם צרכן=בועה תתפוצץ=העם לא פראיי (ל"ת)
  הנצלן והפראייר 20/06/2012 12:11
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  אין כאן שום בעיה
  מושון 20/06/2012 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 2
  על מנת להתמודד במכרז, קבוצות רכישה צריכות להתגבש מבעוד מועד, אחרת לא יוכלו לגייס את ההון הנדרש במהלך תקופת המכרז... אני לא מבין מה הבעיה פה..
  סגור
 • 1.
  הם לא לבד !
  עמית 20/06/2012 11:44
  הגב לתגובה זו
  4 0
  באזור השרון (הוד השרון) יש "יזמים" שמוכרים קרקעות לא שלהם. הם מגייסים כסף מהקונים, אחרי שיגייסו כסף יפנו לבעלי הקרקעות כדי לנסות ולקנות. עוד בחוזה כתוב "כי אם יש עודף הוא של היזם" אם זה לא נוכלות אז מה כן! ומה שמדהים זה שיש אנשים שקונים, לדעתי הם לא פתחו את החוזה !
  סגור