הממשלה תקצה 6 מיליון שקל להרחבת כפר הסטודנטים בלוד

בהתאם להחלטת הקבינט החברתי-כלכלי 3 מיליון שקל יוקצו ב-2013 ו-3 מיליון נוספים ב-2014. האוצר ייבחן את המשך הרחבת הפרויקט
 |  (1)
מחזקים את לוד
הקבינט החברתי-כלכלי אישר היום את ההצעה להרחבת כפר הסטודנטים בלוד. בהתאם להחלטה, תקצה הממשלה 6 מיליון שקל לטובת המהלך - 3 מיליון שקל בשנת 2013 ו-3 מיליון שקל נוספים בשנת 2014. בהתאם להתקדמות הפרוייקט ולאור הצלחתו, יבחן משרד האוצר בשנת 2013 את המשך הרחבת הפרוייקט והקצאת תקציבים נוספים למטרה זו.

כיום גרים בכפר 40 סטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה ביניהם: אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר-אילן והפקולטה לחקלאות ברחובות. הסטודנטים נהנים ממלגת לימודים מלאה ומשכר דירה מופחת בשיעור של 500 שקל לחודש. ברשימת ההמתנה לאכלוס בכפר נכללים למעלה מ-500 סטודנטים.

הסטודנטים בכפר פעילים בקהילה ומקדמים פרוייקטים חברתיים שונים בעיר כגון: הפעלת מועדונית לילדים, פרוייקט שיקום שכונות ופרוייקט נוער מתנדב. כמו כן, מפתחים הסטודנטים את חיי התרבות בעיר באמצעות פעולות כמו הקרנת סרטים בפארק, הפעלת פאב מקומי, בתי מדרש ועוד.

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר: "ההחלטה אשר קיבל הקבינט החברתי-כלכלי הבוקר הינה צעד נוסף בדרך לחיזוקה של העיר לוד. אני מברך את סגנית השר גילה גמליאל אשר תרומתה לקידום הפרויקט הינה מכרעת, וכמובן את הסטודנטים הנהדרים אשר את תרומתם לחיזוק הקהילה והתושבים בעיר לוד, יש להוקיר ולהעריך".

ח"כ גילה גמליאל, מיוזמות המהלך, ציינה כי: "ממשלת ישראל רואה חשיבות רבה בפיתוח העיר לוד ומחויבת לחיזוק המרקם החברתי של העיר, בד בבד עם סיוע לצעירים הפועלים למען הקהילה. הממשלה רואה בצעירים אלו את אבן היסוד בעיצוב החינוך והתרבות וגורסת כי תמיכה בצעירים אינה מהווה הוצאה כספית, אלא השקעה במשאב האנושי וביתרון אסטרטגי בר-קיימא של מדינת ישראל. ישנה הלימה בין שני עקרונות אלו, הם העניקו בסיס ומכנה משותף שאפשר את הצלחת כפר הסטודנטים ומקדם חיי קהילה משופרים עבור הסטודנטים והתושבים ותורם לפיתוח והעצמה בהתאם למדיניות הממשלה".

איציק שמולי , יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית מסר: "אני שמח שהממשלה נענתה לבקשותינו ורואה במהלך שלנו בלוד פרויקט לאומי. הסטודנטים ממשיכים את העשייה בעיר יחד עם התושבים והתאחדות הסטודנטים הארצית נערכת למחזור גיוס נוסף של סטודנטים שיכלול גל נוסף של 200 סטודנטים וסטודנטיות שיעברו להתגורר בשכונות העיר עצמה עם פתיחת שנת הלימודים הקרובה."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יספיק לנייר טואלט לנקות חור קטן (ל"ת)
  hak1 11/06/2012 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור