490 יח"ד יוקמו במורדות משואה בי-ם, 20% מיועדות להשכרה

התוכנית מציעה בניינים בבנייה מדורגת מ-5 עד 7 קומות הצופים לפארק עמק רפאים ולגן החיות התנ"כי
 |  (1)
הוד"לים אישרו
הוועדה לדיור לאומי במחוז ירושלים במשרד הפנים החליטה לאשר תוספת מתחם מגורים בהיקף 490 יחידות דיור בשוליים הדרומיים של שכונת משואה בירושלים. 20% מיחידות הדיור יהיו להשכרה וממוצע גודל הדירות יהי 100 מ"ר כך שתמהיל הדירות יכלול יחידות דיור קטנות לצד גדולות יותר.

התכנית חלה על המורדות הדרומיים של שכונת משואה ומציעה יחידות דיור בבניה מדורגת מ- 5 עד 7 קומות הצופה לעבר פארק עמק רפאים וגן החיות התנכ"י, באופן בו הבניינים יושבים במפלס גובה תחתון לשכונה הקיימת, משני עברי כביש ראשי. בנוסף, כוללת התכנית שטחים לבנייני ציבור, מוקד מסחר שכונתי, טיילות ושבילי אופניים, ושטחים פתוחים נרחבים - בחלקם מיועדים לפיתוח כשטח אינטנסיבי ובחלקם יישמרו במצבם הטבעי.

הכניסה למתחם תהיה דרך כביש נפרד העובר מצפון לבית ההארחה 'ירושלים יהודה', באופן היוצר הפרדה בין בתי המגורים הקיימים לאלה העתידיים. התכנית מציעה אפשרות לחיבור רגלי לשכונה הקיימת דרך מערך של שבילים ירוקים הנסמך בחלקו על שבילים ודרכים קיימים בתכנון המקורי של השכונה.

הליך התכנון לווה בהכנת סקר עצים וסקר טבע עירוני, ובבדיקה סביבתית מקיפה נוכח הקרבה לגן החיות התנכ"י, והטמעת המסקנות במסמכי התכנית. הוועדה לדיור לאומי דנה במאות התנגדויות שהוגשו, וקבעה בין היתר בהחלטתה כי 20% מהדירות בתחום התכנית יהיו דירות להשכרה, וכי גודל דירה ממוצע יעמוד על 100 מ"ר באופן היוצר תמהיל דירות מגוון.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צריך להקטים את ממוצע יחידות הדיור ל-85 מ"ר
  תושב ירושלים 29/05/2012 10:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם מ"ר במכירה יעלה כ-17,000 שזה המחיר הממוצע שמוכרים שם היום בבנייה חדשה, אז מחיר דירה ממוצע יעלה 1.7 מיליון שקל. לזוגות הצעירים (גיל 35 בממוצע) יש הון ממוצע של 400 אלף ואין סיכוי שגם עם מימון גבוה הם יצליחו להגיע לרכישת דירה. אם זאת בדירות של 85 מ"ר המחיר לרכישה עומד על 1.445 מיליון ואז זה אפשרי. http://youtu.be/AC0vkEQYXzE
  סגור