מועדי הדיווח על מכירת דירות חדשות הוארכו מ-7 ימים ל-40

מטרת הארכת זמן הדיווח היא להקל ולפשט את הליכי הרישום של הקבלנים ומוכרי הדירות
 |  (2)
מקלים על הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון האריך את מועדי הדיווח על מכירת דירות חדשות במטרה להקל ולפשט את הדיווח של הקבלנים ומוכרי הדירות החדשות. לפי התיקון החדש לתקנות מכר דירות, אשר פורסם בימים האחרונים ברשומות, מוכר דירה חדשה ידווח לממונה על העסקה תוך 40 יום מביצועה במקום שבעה ימים עד כה.

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון מרדכי מרדכי אמר היום כי "בחודשים האחרונים נעשתה בחינה מחודשת של הכללים לדיווח על מכירת דירות חדשות, שמטרתם היא להבטיח את כספם של הרוכשים בעסקה הגדולה ביותר של חייהם. בכדי להקל ולפשט על הקבלנים והיזמים ולאפשר דיווח מלא וברור באשר למכירה ולבטוחה המקנה הגנה לציבור רוכשי הדירות - הוחלט במשרד להאריך את מועדי הדיווח באופן משמעותי תוך יצירת סטנדרטיזציה עם מועד הדיווחים לרשויות המס. בד בבד, נקפיד כי כלל העסקאות למכירת דירות חדשות יד ראשונה בישראל ידווחו במועד וכנדרש."

סעיף 3(ה) לחוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), קובע את הפרטים אשר המוכר צריך למסור לממונה על חוק המכר, לגבי מכירה של כל דירה בפרויקט הבנייה, בסמוך לחתימת חוזה המכר. בתקנות המכר נקבע בסעיף 2 כי המוכר ימסור לממונה את הפרטים הנדרשים בסעיף 3(ה) לחוק לא יאוחר משבעה ימים ממועד חתימת חוזה המכר - כאשר בימים אלה שונה כאמור המועד לדיווח ל-40 יום.

יוזכר כי חוק המכר (דירות) תוקן בעקבות פרשת חפציבה שפגעה ברוכשים רבים בשנת 2007. כלקח מן הפרשה נחקק תיקון לחוק המכר ב-2008 ומטרתו להגן על הרוכשים. החוק מחייב את מוכרי הדירות החדשות בדיווח על כל מכירה והבטוחה הניתנת בגינה.

קבלנים רבים הביעו דעתם כי החוק החזיר לקבלנים את האמון בעיני הציבור לאחר פרשת חפציבה והם אמרו כי הם מברכים על חובת הדיווח והכרוך בה התורמת להסדרת שוק רכישת הדירות החדשות בישראל.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מדינת ישראל - גן עדן לקבלנים קומבינטורים (ל"ת)
  איפה האכיפה? 23/05/2012 20:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  עשו מיליארדים ע"ח העם הפראייר=מחאה=חרם צרכן!!!!!!!!!!!! (ל"ת)
  בנק,קבלן,ממשלה גנבים 23/05/2012 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור