: דרבן ומבני תעשייה מכרו נכס במנהטן ב-169 מיליון שקל

התזרים הפנוי לחברות מהמכירה עומד על כ-156 מיליון שקל. בנוסף דרבן חתמה על הסכם לקבלת מימון לשישה נכסים בגרמניה בהיקף של כ-200 מיליון שקל
 | 
אליעזר פישמן (קרדיט: Bizportal)
החברות {דרבן} ו מבני תעשיה -1.52% מבני תעשיה 537.3 -1.52% מבני תעשיה בסיס:545.6 פתיחה:549 גבוה:550 נמוך:532.2 תמורה:1,046,194 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מקבוצת פישמן, מדווחות הבוקר כי חתמו על הסכם למכירת זכויותיהן בנכס מקרקעין שבבעלותן בחלקים שווים, ברחוב פרנקלין במנהטן, ניו יורק, לצד שלישי. בתמורה לזכויותיהן בנכס ישלם הרוכש סך כולל של כ-169 מיליון שקל (כ- 44.75 מיליון דולר).

כחלק מתנאי ההסכם סך של 28 מיליון שקל הופקדו בנאמנות במועד החתימה ולא יוחזרו לרוכש, והיתרה (כ- 141 מיליון שקל) תשולם לחברות במועד הסגירה. השלמת העסקה צפויה בתום 60 יום ממועד חתימת ההסכם.

שווי חלקן של דרבן ומבני תעשייה הינו בסך של 150 מיליון שקל, והן צפויות לרשום בגין המכירה רווח (ברוטו, אחרי הוצאות מכירה ולפני השפעות מס) של כ- 4 מיליון שקל, וזאת בנוסף לרווח מצטבר (לפני מס), אשר נרשם עד כה בדוחותיהן הכספיים של דרבן ומבני תעשייה בסך כ-46 מיליון שקל.
התזרים הפנוי לדרבן ומבני תעשייה (לפני מס) מהמכירה עומד על כ- 156 מיליון שקל.

בנוסף, מודיעה היום דרבן כי חתמה על הסכם לקבלת מימון לשישה נכסים בגרמניה בהיקף של כ-200 מיליון שקל. ההלוואה החדשה הינה ל-5 שנים בריביתEuribor + 2.65% ובפירעון קרן של כ-4% בשנה. בתמורה לקבלת ההלוואה שעבדה החברה ששה נכסים, חמשה בברלין ואחד בקלן, הנכסים משמשים בעיקר למשרדים. והשוכרים העיקריים במבנים הללו הם הדואר הגרמני וחברות הקשורות אליו.

דודו זבידה, מנכ"ל דרבן אמר היום: "הסכם ההלוואה שנחתם ועסקת המכירה של פרנקלין הינם חלק מאסטרטגיית הקבוצה לחיזוק תזרים המזומנים. עסקת המכירה מדגישה את יכולת הקבוצה לזהות ולבצע עסקאות מורכבות בחו"ל ובישראל, כדוגמת העסקה הנוכחית שהחלה כרכישת שטר חוב מגובה משכנתה והשתלטות על הנכס ומסתיימת כעת במכירה ברווח משמעותי (מיום הרכישה רווח כלכלי בסך של כ-66 מיליון שקל)."

זבידה מוסיף כי "השלמת קבלת המימון בגרמניה ועסקת המכירה משתלבים באופן ישיר באסטרטגית הקבוצה המתמקדת בחיזור והגדלת תזרים המזומנים השוטף, תוך שיפור מתמיד ביחסי כיסוי החוב של הקבוצה בין השאר באמצעות מימוש נכסים אשר מיצו את פוטנציאל ההשבחה הכלכלית שלהם. תוצאה מיידית של המימוש הינה תזרים מיידי פנוי בסך של כ- 154 מיליון שקל אשר תורם באופן ישיר ומידי לחוסנה הפיננסי של הקבוצה וכן לשיפור מידי ביחסי כיסוי החוב."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה