: מחקר - מי ימכור את הבית במחיר גבוה יותר מתווך או מתווכת?

והאם למראה סוכן הנדל"ן יש השפעה על תוצאות המכירה? מחקר של כתב העת Applied Financial Economics בחן את הנושא
 |  (2)
(קרדיט: Getty images Israel)
מנסים למכור את הבית? כנראה שמצב שוק הנדל"ן המקומי אינו הגורם היחיד המשפיע על מחיר הנכס. לפי מחקר שערך כתב העת Applied Financial Economics בארצות הברית, המין והמראה של סוכן הנדל"ן משפיעים על כמה תקבלו על הבית.

במחקר נבחנו בתים בעלי מאפייני גודל, מספר חדרים, מיקום וגיל זהים ובעלי גימור דומה. מתברר כי סוכנות נדל"ן מכרו בתים במחיר גבוה יותר מעמיתיהן הגברים. מנגד, ממצאי המחקר עולה כי למין הסוכן אין כל השפעה על משך ביצוע עסקת המכירה.

ואם כבר מעסיקים סוכן נדל"ן עדיף שיהיה בעל מראה מצודד – לפי המחקר, סוכני וסוכנות נדל"ן נאים מכרו בתים במחיר גבוה יותר. מנגד, מעניין לראות כי לסוכני וסוכנות נדל"ן בעלי מראה מושך לקח יותר זמן למכור בתים בהשוואה לסוכנים בעלי מראה רגיל. עורך המחקר משער כי מחיר הסגירה הגבוה יותר, לצד זמן המכירה הארוך יותר, נובעים מהסתמכות יתר של הסוכנים על המראה החיצוני לצורך משיכת לקוחות ופחות בהשקעת מאמצים בביצוע העסקה. לחילופין, מסביר עורך המחקר, ייתכן והסוכנים הנאים ממתינים יותר זמן כדי למשוך רוכשים שישלמו יותר.

עוד עולה מהמחקר כי לאורך תקופה סוכני נדל"ן נאים אינם מרוויחים יותר מסוכני נדל"ן פחות נאים – מחיר סגירת העסקאות של סוכנים נאים אומנם גבוה יותר, אולם הם מוכרים מספר קטן יותר של בתים. נתון זה סותר מחקרים שנעשו בעבר שגילו כי באופן כללי אנשים בעלי מראה מושך מרוויחים 10%-15% יותר מאנשים פחות מושכים.

עוד מראה המחקר כי סוכני וסוכנות נדל"ן "לא לבנים" מכרו בתים במחיר נמוך יותר ובזמן ממושך יותר.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  צריך לבצע את המחקר הזה בארץ (ל"ת)
  מעניין 15/04/2012 14:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אולי הסוכנים הנאים עובדים 10-15 אחוז פחות...
  י.ה 15/04/2012 14:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וזה ההסבר למספר העסקאות הנמוך משך הזמן אבל מרוויחים כמו הסוכנים שעובדים קשה יותר...
  סגור