: 1,200 דונם יושבו בת"א יושבו למדינה ויהפכו לפארק ירוק

לאחר שנים של התדיינויות משפטיות הושג הסכם לפינוי חוות שלם עם חברת הזרע אשר יאפשר להקים את פארק הענק באזור חירייה
 |  (2)
פארק אריאל שרון יוצא לדרך
ביום ה' האחרון נחתם סופית ההסכם אליו הגיעו מינהל מקרקעי ישראל וחברת הזרע אשר יאפשר את פינוי חוות שלם הסמוכה לתל חירייה, בתל אביב. מהלך זה הסיר את החסם העיקרי שעיכב את המשך פיתוח הפארק ושם קץ להתדיינות משפטית שהתנהלה בנושא בין חברת הזרע למדינה לאורך שנים.

על פי ההסכם שאושר בהנהלת המינהל מתחייבת חברת הזרע לפנות את הקרקע, לא יאוחר מסוף שנת 2012 ולהשיב את הקרקע למינהל כשהיא נקייה ופנויה מכל מבנה שהוא. מדובר ב-1,100 דונם ליד חירייה, אשר הוחכרו לפני עשרות שנים לחברת הזרע לבניית חווה חקלאית בדרום תל אביב. על פי ההסכם ישלם המינהל לחברת הזרע 18,000 שקלים עבור כל דונם שיפונה ויועבר לרשותו.

פארק אריאל שרון, שאת הקמתו אישרה ממשלת ישראל בשנת 2005, משתרע על כ- 8,000 דונם (פי שלושה מהסנטרל פארק) והוא כולל את תל חירייה ומרכז המיחזור, בני-ברק העתיקה, פארק מנחם בגין (דרום), שטחים חקלאיים ובית הספר החקלאי מקווה-ישראל. בתחומי הפארק יפותחו אתרים ומרכזים שונים כדוגמת: אמפיתיאטרון ל-50,000 איש, אגם, טיילת ובתי קפה, פארק מחזור, מוקד ארכיאולוגי, אתרי מורשת ועוד.

ממינהל מקרקעי ישראל נמסר כי מדובר בהישג חשוב מאוד שיאפשר מימושו של יעד לאומי בעל חשיבות רבה, ויאפשר הן את פיתוח הפארק והן את הסדרת תשתיות הניקוז לאזור תל אביב. במינהל מסבירים כי ביסוד ההסכם עומד אינטרס ציבורי וכי הוא חסך למדינה הליכים משפטיים ארוכים שהיו נדרשים עד לקבלת פסק דין לפינוי השטח.

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: "מדובר בצעד משמעותי נוסף בדרך להפיכת חירייה ל'סנטרל פארק' הישראלי ממנו ייהנו מיליוני אזרחים. זהו פרויקט לאומי ואמשיך ללוות אותו אישית בכדי להסיר כל חסם ומכשול בירוקראטי ולאפשר לציבור ליהנות מריאה ירוקה בלב גוש דן מוקדם ככל שניתן".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ובקישון בדיוק הפוך שטח פתוח הופך למשטח מכולות (ל"ת)
  הורסים את חיפה 01/04/2012 13:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ולא לשכוח מגרשים לכדורגל שערים קטנים (ל"ת)
  סטנגה 01/04/2012 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור