: כפי שנחשף ב-Bizportal - הקרקע בסיטי נמכרה ב-190 מיליון שקל

שטראוס חתמה על עסקה למכירת הקרקע המיועדת לבניין בן 52 קומות עם כלל, תדהר וסופרין
 |  (2)
מגדל השחר, גבעתיים
בהמשך לפרסום הראשון של Bizportal מיום ה', קבוצת שטראוס דיווחה היום (א') על מכירת חלקה בקרקע במתחם הסיטי המתפתח בגבעתיים לכלל , תדהר וסופרין פרויקטים ב-190 מיליון שקל.

הקרקע ממוקמת בלב מתחם העסקים 'גבעתיים סיטי' בצומת הרחובות שפע טל וערבי נחל, המתוכנן בצמוד מדרום לבורסה ברמת גן, בין שכונת בורוכוב בגבעתיים ממזרח ותחנת רכבת צפון בת"א ממערב, אשר יכלול מספר מגדלי מגורים ושטחים מסחריים כשכונה סגורה.

במגדל שייקרא מגדל השחר מתוכננות להיבנות קומת מסחר, 30 קומות משרדים, ומעליהן 14 קומות מגורים בשטח כולל עילי כ-68 אלפי מ"ר. 20 קומות המשרדים העליונות בשטח כ-33 אלפי מ"ר תיוחדנה לכלל, כמו גם כ-450 חניות תת קרקעיות. יתר שטחי הבניין, המשרדים והמגורים כאחד, שווקו לרוכשים פרטיים בהם עורכי דין, שמאים ואנשי עסקים.

רכישת הקרקע מותנית במספר תנאים מתלים אשר רק לאחר קיומם, תושלם הרכישה. לאחר רכישת הקרקע, בה תשקיע כלל כ-70 מיליון שקלים, תתקשר כלל ביחד עם קבוצת הרכישה מול קבלן להקמת הפרויקט, אשר צפוי להסתיים בתוך כארבע שנים מיום רכישת הקרקע. סה"כ ההשקעה הצפויה של כלל בהקמת שטחי המשרדים והחניות, כולל קרקע וביצוע, הינה למעלה מ-300 מיליון שקלים.

אמיר שוסטק, מנהל הנדל"ן של כלל , מציין כי "זו עסקה ראשונה לכלל בה היא ממלאת תפקיד של יזם, זאת על מנת לנצל את תנאי השוק (מחסור במימון והיעדר קונים) להעברת הרווח הקבלני הצפוי אל עמיתי כלל.

לכלל תיק נדל"ן מניב בהיקף כ-3.5 מיליארד שקלים, רובו בפרויקטים למשרדים בישראל ויתרתם במשרדים בלונדון אנגליה. "קבוצת שטראוס מתמקדת בליבת העסקים שלה תוך הפנית משאביה להשקעה בצמיחה וחדשנות. עבור קבוצת שטראוס מדובר במימוש אופטימלי של קרקע היסטורית, שאינה בליבת העסקים של הקבוצה", אמר פלורנץ, סמנכ"ל הכספים של שטראוס.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  השקעה טובה יותר , רחוב בר כוכבא בני ברק ,
  יקי 18/03/2012 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסיטי של גוש דן.
  סגור
 • 1.
  מניות
  פףרופםור מודן 18/03/2012 14:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשו הזמן לקנות מניות והרבה. שימו לב למניות בזן
  סגור