: בעלי חנויות תובעים 150 מיליון שקל מבעלי התחנה המרכזית החדשה

בעלי 161 חנויות הגישו תביעה לביהמ"ש המחוזי בגין אי השלמת חנויתיהן ואי קבלת חזקה בקניינם. "התחנה המרכזית מוליכה שולל את התובעים ופועלת בדרכי מרמה מעת שקיבלה לידיה את הפרויקט"
 |  (2)
דרום תל אביב
ארגון בעלי עסקים בתחנה המרכזית בת"א (בת"ם) הגיש הבוקר תביעת חוב בהיקף של כ- 150 מיליון שקל נגד חברת התחנה המרכזית החדשה בתל אביב ונגד החברה לניהול התחנה המרכזית החדשה בתל אביב, בדרישה לפצות את התובעים, אשר רכשו חנויות במתחם לפני למעלה מ- 40 שנה ועד לימים אלו טרם קיבלו חזקה בחנויות, לטענתם חנויות אלו סגורות בשל מעשיהן ומחדליהן של הנתבעות.

161 התובעים (הם או מורישיהם) רכשו בשנות השישים המאוחרות שטחים מסחריים בפרויקט התחנה המרכזית בתל אביב מאת החברה שיזמה את הפרויקט , חב' כיכר לוינסקי. התובעים כחלק מקבוצה של כ- 700 בעלי החנויות, רכשו את החנויות במיטב כספם בסכום כולל של למעלה מ- 130 מיליון דולר. במהלך שנות ה- 70 נקלעה כיכר לוינסקי לקשיים ומונו לה מפרקים. התמח"ת רכשה את הפרויקט, תוך התחייבות להשלים את בניית החנויות עבור הרוכשים, ומסירתן כשהן מהוות חלק מאזור מסחרי כשיר להפעלה מסחרית.

עד לימים אלו עומדות חנויות הרוכשים בלתי גמורות, רובן באגפים שוממים סגורים ומסוגרים של הפרויקט, ללא כל גישה סבירה אליהם. כמו כן, עד לימים אלו טרם עמדה התמח"ת בהתחייבותה החוזית לרשום החנויות על שם הרוכשים בלשכת רישום המקרקעין, ולמעלה מכך טרם השלימה רישום הזכויות בפרויקט על שמה היא.

בכתב התביעה נכתב: "תכנית בניין העיר התקפה, התירה בנייה של 40,000 מ"ר בייעוד מסחרי, אך התמח"ת בסדרת מהלכים, להם נתנו יד גם עיריית תל אביב – יפו וועדות התכנון, בנתה ושווקה למעלה מ- 35,000 מ"ר של שטח מסחרי נוסף תוך חריגה מתכנית וההיתר שניתן, תוך שהיא הופכת שטחים שהיו מיועדים לרציפי תחבורה ציבורית חניונים ושטחי ציבור לשטחים מסחריים, פעולות אלו הביאו לפגיעה קשה בקניינם של התובעים ורוכשי חנויות אחרים . בסופו של דבר בפרויקט שאמור היה להכיל כ- 750 בתי עסק, נבנו ושווקו למעלה מ- 1000 בתי עסק."

התמח"ת בסדרת פעולות, הסיטה את תנועת הנוסעים שהיו אמורים לעבור בסמוך לחנויות התובעים, לחלקים בפרויקט ששווקו ונבנו על ידה, בניגוד להתחייבויות ולמצגים שהוצגו בפני הרוכשים, תוך שהיא חוסמת מעברים ומבטלת גרמי מדרגות, דרגנועים וכניסות לתחנה המרכזית החדשה, ומותירה את קניינם של התובעים בחלקים שוממים של הפרויקט אליהם אין כל גישה או תנועת נוסעים.

לדברי עו"ד צבי שוב, המייצג את התובעים: "התמח"ת מוליכה שולל את התובעים, עושקת את קניינם ופועלת בדרכי מרמה וכחש מעת שקיבלה לידיה את הפרויקט. בשל מעשיהן ומחדליהן של התמח"ת וחברת הניהול נגרם לקניינם של התובעים הפסד ונזק כבד, והם להטבתו הן בשל ירידת שווי הנכס והן בשל הפסד דמי שימוש שהיו ראויים להתקבל במהלך כל השנים."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  המקום המקולל ביותר בארץ
  איכס 12/03/2012 13:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מקום של מסוממים, זונות ופשע
  סגור
 • 1.
  ולהקים שכונת מגורים איכותית במקום
  להרוס את כל המתחם 12/03/2012 13:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי נתן יד לפשע האיום הזה?
  סגור