: דש ברוקראז' - "הפוטנציאל רחוק ממיצוי, תצמח באופן משמעותי"

בית ההשקעות החל לסקר את חברת הנדל"ן עם מחיר יעד הגבוה ב-33% ממחירה הנוכחי. "אינה עונה על ההגדרה של חברת אחזקות קלאסית"
 | 
חיים כצמן (צילום: יח"צ)
"אנו מאמינים כי גזית גלוב אינה עונה על ההגדרה של חברת אחזקות קלאסית", כך אומרת ברורית פיין, אנליסטית הנדל"ן בית ההשקעות דש ברוקראז', אשר החלה לסקר את מניית גזית גלוב.

"במהלך השנים גזית ניהלה מדיניות צמיחה אגרסיבית הן באמצעות רכישה של נכסים והן באמצעות רכישות ומיזוגים עם חברות נדל"ן אחרות. במקביל, ממשיכה החברה להשביח את נכסיה לאורך שנים. הצמיחה באה לידי ביטוי
בשיעורי התפוסה, בעלייה בשכר דירה בחוזים מתחדשים ובשיפור ,NOI - בעלייה ב בתזרים של נכסים זהים, כל זאת תוך שמירה על רמות מינוף לא גבוהות", מסבירה פיין.

לדבריה, הקבוצה הקבוצה ממוקדת בענף הנדל"ן המניב ואין לה כל פעילות אחרת. "אנו לא רואים בחברות הבנות הציבוריות תחליף להחזקה ישירה בחברת האם לאור יכולת היזמות של הנהלתה. בחינת שווי החברה צריכה להיות מקבילה לחברת נדל"ן המחזיקה בפיזור נכסים שלא דרך חברות ציבוריות. החברות הפרטיות בשליטת החברה מהוות כבר כ- 30% משווי הקבוצה מה שמדגיש כי אין תחליף להחזקה למעלה גם בהיבט של הצפת ערך עתידית."

"הדיסקאונט העיקרי בשווי של החברות הבנות הסחירות נמצא באטריום ובסיטיקון", מסבירה פיין. "FCR ואקוויטי וואן מתומחרות להערכתנו במחירים מלאים, אך עדיין מדובר בחברות אשר מוכיחות את איתנותן לאורך זמן גם בתקופות של אי וודאות בשווקים."

לגבי העתיד, טוענת פיין כי הקבוצה בוחנת אפשרויות השקעה פוטנציאליות בעולם. "אנו סבורים כי הקבוצה תמשיך לנצל הזדמנויות בשווקים ואולי אף נזכה לראות רכישה נוספת בתקופה הקרובה (דרום אמריקה?). הקבוצה הוכיחה, כמו במקרה של אטריום, שהיא יודעת למצוא חברות מטרה נוחות לרכישה בעלות נמוכה, ולבצע בהם שינוי תוך מיצוי פוטנציאל הצמיחה בסיוע הניסיון הרב שרכשה הקבוצה בשני העשורים האחרונים.

לסיכום, פיין רואה בהערכת השווי גם את הדיסקאונט הסחיר: "לאור ההנחה שכדאי לבחון את החברה כחברת נדל"ן לכל דבר, אנו נוקבים במחיר יעד כלכלי בלבד ומתחילים לסקר את החברה בהמלצת קנייה עם של 52 שקל, גבוה ב-33% מהמחיר הנוכחי העומד על 39 שקל למנייה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה