תסיסה בבית שמש: "הקמת 1,800 יח"ד לחרדים נרקמה בחדרי חדרים"

תושבי העיר הגישו ערר על ההחלטה לאשר את תוכנית הבנייה בשכונת רמת בית שמש ג'. "הוועדה המחוזית הייתה להוטה עד מאד לקדם את התכנית במהירות, גם במחיר של אי-הקפדה על הליכים תקינים"
 |  (17)
התסיסה בבית שמש נמשכת:
התסיסה בבית שמש נמשכת. תושבי העיר הגישו היום (ה') ערר על החלטת הוועדה המחוזית ירושלים לאשר את תכנית הבניה של שכונת רמת בית שמש ג-2 בת 1,800 יח"ד לציבור החרדי.

לדברי העוררים, "התוכנית להקמת השכונה, אשר בין היתר פוגעת בערכי הטבע מהיפים בישראל, לא פורסמה באופן רשמי, והיא נרקמה בחדרי חדרים, מבלי שלציבור ניתנה הזדמנות להתנגד לה או לתקוף אותה, ומבלי שנערך בנדון זה דיון ציבורי נאות או דיון ציבורי כלשהו". העוררים אינם מתנגדים למגורי חרדים ברמת בית-שמש, אלא דורשים, כי לא תוקצה מראש שכונה שלמה לציבור ספציפי תוך הדרת הציבור בכללותו משכונה זו ופתיחתה לאוכלוסייה החרדית בלבד.

"אין עסקינן באנשים אלא במוסד, אשר בסופו של יום קיבל החלטות פגומות מן היסוד לכל אורך הדרך", טענו העוררים. לדברי עו"ד רפי אטינגר, המייצג את התושבים: "הוועדה המחוזית הייתה להוטה עד מאד לקדם את התכנית במהירות, גם במחיר של אי-הקפדה על הליכים תקינים, וכתוצאה מכך יצרה מוצר פגום מן היסוד, מהיבטים שונים. בהחלטתה בהתנגדויות, הוועדה הודתה למעשה בחלק מהפגמים, אולם היא לא נקטה בצעד המתבקש מהודאה זו: ביטול התכנית והכנת תכנית חדשה."

אטינגר מוסיף כי "בדיונים הפנימיים של הוועדה המחוזית, התבטאו חבריה ביתר חופשיות ותהו האם לאור הזנחת התשתיות ומבני החינוך בעיר על ידי העיריה, יש מקום לאשר תוספת של כאלפיים יחידות דיור. אולם, למרבה הצער, הם נמנעו מהמסקנה המתחייבת מתהיות אלה. העוררים ביקשו, בין היתר, כי ועדת הערר של המועצה הארצית תבקר בשטח ותתרשם במו עיניה מאחד מאתרי הטבע וההיסטוריה היפים והמשמעותיים בארץ, העומד בסכנת כליה, וכי סוף סוף יתקיים דיון רציני ומקצועי בחלופות העשויות להציל את הגבעה."

אלי ונונו, יו"ר הוועד המנהל של פורום שמש יהודה לאיכות הסביבה וקיימות, מסר, כי "ראש העיר התהדר שהוא מתכנן 2,200 דירות לציבור הכללי, בעודו מוסיף כ-33 אלף דירות לציבור החרדי. מדובר בדחיקה שיטתית החוצה מן העיר של הציבור החילוני, המסורתי, הדתי-לאומי והחרדי המתון, שמעוניין לחיות בצוותא. מתוך כל הדירות שמיועדות לציבור החרדי, כ-6,000 דירות יהיו דירות 'מחיר למשתכן', שאף אחת מהן לא תגיע לזוגות צעירים ששירתו בצה"ל. בנוסף, הגן הלאומי שהוצע על ידי רשות הטבע והגנים בשטח בו מתוכננת השכונה, יכול היה לשרת את כל תושבי העיר - חילונים, דתיים וחרדים, ללא כל השקעה מצד העירייה, אולם נראה שאיכות החיים של תושבי בית שמש אינה נמצאת בראש מעייניהם של הגורמים במערכת התכנון, ואילו בניה מסיבית לאוכלוסיה שמשנה את אופיה של בית שמש - דווקא כן."

לדברי צבי ווליצקי, מראשי מטה התושבים להצלת בית שמש וחבר מועצת העיר לשעבר, "כל התשתיות בעיר מתפרקות, עשרות בתי ספר שוכנים בתוך קרוואנים שמוצבים באופן לא חוקי ברחבי העיר, אין כמעט מתקני ספורט בעיר, מבני תרבות הפכו לישיבות, מצב התשתיות העירוניות בהידרדרות, התושבים מקבלים פחות ופחות שירותים מהעירייה – אבל למשרד השיכון, למשרד הפנים ולראש העיריה אצה הדרך לבנות עוד שכונה ועוד שכונה, תוך דריסה ברגל גסה של אחד האיזורים היפים ביותר בארץ."
תגובות לכתבה(17):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 13.
  עובדי אלילים ומוצצי דם (ל"ת)
  גירוש בית שמש 08/01/2012 09:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  עוזי לנדאו מכר את תושבי קרית מלאכי ובאר טוביה (ל"ת)
  תום 07/01/2012 19:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  למספר 5 ממשלת גנבים מושחתים הממשלה הכי גדולה (ל"ת)
  תום 07/01/2012 19:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  רציתם ביבי-מקדמים תחנת כוח בבאר טוביה בחשאי (ל"ת)
  תום 07/01/2012 19:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  כך עובד אטיאס על כולנו בעיניים !!!!
  אטיאס לחרדים בלבד 07/01/2012 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אטיאס עשה עצמו מתחבר למחאה החברתית שהייתה מחאתו של מעמד הביניים. אבל בפועל הוא הקשיח את הקריטריונים לדיור כלך שהדיור הזול הפך לדיור לחרדים בלבד ובכך רק החריף את המשבר, היות שמעמד הביניים לא רק שלא יזכה לדיור נאות, אלא יאלץ לסבסד ממיסיו דיור לחרדים. כסף לחינוך חינם מגיל 3 לאמהות עובדות כמובן שלא נשאר, כפי שאנו רואים בשבוע האחרון, ואנחנו נשלם על כך בהקטנת השירותים למעמד הביניים והפניית כל הכספים למגזר החרדי !!!! כך הגענו היום למצב גרוע הרבה יותר מהמצב ההתחלתי: משלמים יותר ומקבלים פחות !!! נתנו לי שני אחוז בהפחתת מס על ההכנסה ולקחו ממני עוד 5% על רווחי ההון מהחיסכון שלי לקנות סוף סוף דירה. כמובן שהדירה הולכת ומתרחקת. ומי ייזכה בדירה שנעלמה??? כמובן, החרדים!! אנחנו מממנים לחרדים את הילדים שהולידו ואינם יכולים לפרנס, דרך קצבאות ילדים ושאר מיני תמיכות, אנחנו ממנים את האברכים שמסרבים לעבוד, ולפי אטיאס אנחנו עכשיו נקנה להם דירות. ומה אתנו ??? ניחשתם נכון, אנחנו נחכה למהפך הפוליטי הבא, אולי ליורשי טומי לפיד, כדי שיהייה גם לנו, אלה שממנים את המדינה ומשרתים בצבא, חלק ונחלה בעם הזה !!! יקח המון שנים לתקן את הנזק של דפי ליף והחבורה שהובילה את המאבק החברתי שבסופו מצבינו רק הורע !!!!!!
  סגור
 • 8.
  למה רכבת מבית שמש לירושלים 6 ש" ח ?
  סויסה 06/01/2012 09:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומראשל" צ לת" א 15 ש" ח?
  סגור
 • 7.
  אני רואה מה שקורה פה כבר הרבה זמן בצורה הכי
  ימני מאוכזב 05/01/2012 18:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בולטת לעין באין מפריע החרדים מנהלים לנו את המדינה מקבלים דירות בחצי מחיר נוסעים בתחבורה הציבורית בחצי מחיר תלמידי ישיבה מקבלים פי 4 מחיילים קרביים ושאלתי את עצמי רבאק! למה להישאר פה? כי זו המדינה שלי ? טוב אז זהו שהמדינה הזאת כבר לא שלנו וכל דבר שמעלים לנו את המחיר הוא בכדי לכסות את הבורות שהציבור החרדי חופר לנו בגלל רבוי טבעי מואץ אז אני החלטתי לפני שנה שבארץ אני לא נשאר ובאמת כבר אירגנתי הכל ובחודשים הקרובים אחרי שנסיים כמה מחוייבויות אני ואישתי יורדים מין הארץ בצער רב אבל נוסעים למקום הרבה יותר טוב ונינוח קוסטה ריקה ואגב למילואים שיש לי בפבואר אני לא הולך שאריאל אטיאס ילך במקומי
  סגור
 • אני חרדי ללא דירה, איפה אפשר לקבל דירה
  ב" חצי חינם" ? 08/01/2012 10:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ובאמת בקוסטה ריקה מחכים לאנטישמים כמוך אז קדימה, רק תיקח איתך עוד כמה על הדרך
  סגור
 • שקר מוחלט ותיסכול
  mer 06/01/2012 01:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה פשוט תיסכול והתלהמות הכל נעשה בצורה חוקית דמוקרטית כמו שתיווכחו בקרוב
  סגור
 • שכל המחליטים הם חרדים/דתיים. ונעשה בהצבעה
  רוני 06/01/2012 10:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פה אחד. זה לא אומר שזה תקין. שהחרדים השתלטו על כל מוקדי הכח הנדלניסטים. זה יגמר ברע. מסוג דברים כאלה נערפו ראשים במאות הקודמות. ( ראה צרפת למשל ) מי יתקע לידי שדברים כאלה לא יישנו במאה הזאת ?
  סגור
 • 6.
  ימי העבדות נגמרו אדון ישי !
  חילוני פראייר . 05/01/2012 16:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לחלק את בית שמש לעיר חרדית ולעיר חילונית . כל עיר תדאג לעצמה.... כן ימי העבדות חלפו מזמן .
  סגור
 • 5.
  איפה הממשלה?
  אבי 05/01/2012 16:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא ישארו פה צעירים, עד כה היו לממשלה חמורים טובים /שכירים אבל הם יוצאים לפנסיה , מי יעבוד עבור הטייקונים/חרדים/ערבים וייגן על המדינה?
  סגור
 • 4.
  בתוך עשור או שתיים ריבוי האוכלוסיה החרדית...
  אמנון 05/01/2012 15:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בצירוף כוחה הפוליטי יביאו לכאוס של ממש בארץ ..הם מציעים את מה שהממשלה לא יכולה להציע דיור זול, חינוך חינם כולל ארוחות והסעות. הפוליטיקאים החרדים עושים עבודת קודש למען בוחריהם על חשבון הרוב (הזמני) שנדרש לשלם יותר ויותר מיסים. הרוב החילוני אדיש למצבו עד לנקודה שבה יהיה מאוחר מדי לשנות.
  סגור
 • 3.
  גם החרדים צריכים דירות לגור בהן.
  די לשנאה 05/01/2012 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ויש המון כאלה בברוקלין.
  סגור
 • 2.
  איראן זה כאן חכו 15-20 שנה ותקבלו את הטאליבן
  יריב 05/01/2012 15:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכל פינה בת" א תקבלו אותם !!! והכי מצחיק זה שאתם מממנים להם את ההשרצות ואת הטיפול בילדים והאוכל עוד 15-20 שנה הם יהוו 50% אף אחד מכם לא יוכל לסוע בשבת אבוי למי שיחלל שבת איראן זה כאן!!! ביבי תודה לך שאתה ממשיך לתת להם תקציבים למי אתה דואג ביבי למדינת ישראל או לכיסא שלך?
  סגור
 • ציפי ליבני
  אי 05/01/2012 15:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היח ידה שניסתה לעצור את החרדים היתה ציפי ליבני עם הגבלה של חצי מיליארד שקל אבל העם רצה ביבי השקרן ושנתן להם מיליארדים ואז ראו שכוחם רב הרימו את הראש להשתלט על החילוניים
  סגור
 • 1.
  תנו לאנשים ליחיות (ל"ת)
  אייל 05/01/2012 15:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור