התאוששות בקרנות הנאמנות: פדיונות קלים בלבד בשבוע החולף

קרנות הנאמנות פדו כ-145 מיליון שקל, שהתחלקו בין הקרנות האקטיביות-המנוהלות שפדו כ-115 מיליון שקל, לבין הקרנות הפסיביות שפדו כ-30 מיליון שקל
 | 
קרנות נאמנות, צילום: דוברות המשטרה
תעשיית קרנות הנאמנות מתחילה לגלות סימני התאוששות קלים וסיימה את השבוע הראשון של פברואר בפדיונות קלים, כשקצב הפדיונות של החודשיים האחרונים ממשיך להתמתן משבוע לשבוע.
מתחילת החודש נפדו מתעשיית קרנות הנאמנות כ-145 מיליון שקל, שהתחלקו בין הקרנות האקטיביות-המנוהלות שפדו כ-115 מיליון שקל, לבין הקרנות הפסיביות שפדו כ-30 מיליון שקל. מן העבר השני, הקרנות הכספיות רשמו גיוס של כ-145 מיליון שקל, כך שבשורה התחתונה, חודש פברואר נפתח ללא שינוי.
ברמת התעשייה האקטיבית, ואחרי שהובילה את הפדיונות בשנה החולפת, רושמת קטגוריית אג"ח כללי "מהפך" וחוזרות לעמוד בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, עם גיוס שבועי הנאמד בכ-65 מיליון שקל. אחריה, קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות שגם הן שינו מגמה, עם כניסת כספים של כ-35 מיליון שקל.
לעומת זאת, מקרנות אג"ח מדינה ומהקרנות האג"חיות השקליות נפדה סכום של כ-30 מיליון שקל וכ-40 מיליון שקל בהתאמה, ומקבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, נפדה סכום של כ-70 מיליון שקל. קרנות אג"ח חו"ל שהייתה הקטגוריה היחידה שסיימה את חודש ינואר עם גיוס חיובי, פתחו את השבוע הראשון של החודש בפדיון של כ-50 מיליון שקל,וזאת בעקבות המגמה המתמשכת של היחלשות הדולר אל מול השקל מתחילת שנת 2019.
ברמת התעשייה הפאסיבית, הקטגוריה שספגה את המכה הקשה ביותר הייתה זו של הקרנות המתמחות במניות. זו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו עם 68 מיליארד שקל והיא מהווה כ- 59% מהתעשייה הפאסיבית כולה. הקרנות המתמחות במניות פדו כ-95 מיליון שקל בשבוע הראשון של פברואר, כאשר הקרנות שמתמחות בישראל גייסו כ-75 מיליון שקל ומנגד קרנות המתמחות במניות בחו"ל פדו 170 מיליון שקל.
המגמה בשווקים תומכות בהתמתנות הפדיונות. השבוע הראשון של חודש פברואר נפתח במגמה מעורבת בשוקי המניות ובעליות שערים זעירות באגרות החוב הקונצרניות בישראל. בעולם: מדד ה-S&P500  והניקיי היפני נותרו ללא שינוי, מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-0.3%, ואילו הדקס הגרמני ירד ב- 1.4%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו בסיכום שבועי תשואה שלילית של עד כ-1%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו השבוע תשואה חיובית קלה של עד 0.05%, ובשוק האג"ח הממשלתי המקומי מדד ממשלתי כללי עלה השבוע בכ-0.1%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה