חודש יוני היה חיובי למשקיעים בקרנות נאמנות המתמחות במניות חו"ל

פיחות השקל מול הדולר נתן אותותיו גם בתעשיית קרנות הנאמנות. היכן התשואה החודשית הגבוהה ביותר והיכן הירידה החדה ביותר בתשואות מתחילת השנה?
 | 
סטטיסטיקה, צילום: Istock
תעשיית קרנות הנאמנות השיגה בחודש יוני תשואה שלילית ממוצעת של 0.1% כאשר מתחילת השנה התשואה עומדת על 0.25%-. כך על פי הערכות כלכלני מיטב דש.
קרנות אג"ח כללי השיגו בחודש יוני תשואה שלילית ממוצעת של 0.1% כאשר מתחילת השנה רשמו תשואה שלילית של 0.8%. קרנות אג"ח כללי ללא חשיפה למניות השיגו למשקיעים תשואה שלילית הנאמדת ב-1%. קרנות עם חשיפה של עד 10% למניות רשמו תשואה שלילית של 0.7%, קרנות שחשופות עד 20% למניות: 0.9%-, וקרנות עד 30% חשיפה מנייתית השיגו 0.7%-.
קרנות אג"ח קונצרני נותרו ביוני ללא שינוי. בראייה חצי שנתית, קרנות הנאמנות הקונצרניות ללא מניות ירדו מתחילת השנה בכ-0.85% בממוצע, וקרנות אג"ח קונצרני ברמת סיכון גבוהה רשמו תשואה שלילית גבוהה יותר של 1.35%. מדד הבנצ'מארק – מדד אג"ח קונצרני כללי ירד ב-0.5%. 
אגרות החוב הממשלתיות סגרו את החודש החולף בירידות שערים. מדד אג"ח ממשלתי כללי רשם תשואה שלילית של 0.6%, קרנות אג"ח מדינה סיכמו את החודש עם תשואה שלילית של 0.15%. מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה שלילית הנאמדת ב-0.45%.
קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש עם תשואה שלילית של 1% בהובלת קרנות מניות ת"א 90 שירדו ב-1.85%. מתחילת השנה רשמו הקרנות תשואה שלילית ממוצעת של כ-2.6%. הקרנות שבלטו לרעה בתשואות מתחילת השנה הן קרנות מניות נדל"ן וקרנות מניות ת"א יתר שירדו ב-3.9% וב-5% בהתאמה. 
לעומת זאת, קרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו ביוני תשואה חיובית בשיעור משוקלל של 0.5% תודות לפיחות השקל מול הדולר. מתחילת השנה רשמו הקרנות תשואה חיובית הנאמדת ב-4.1%. הקרנות שבלטו לחיוב הן קרנות ארה"ב חשופות מט"ח שעלו בממוצע מתחילת השנה ב-7.15%, קרנות ארה"ב מוגנות מט"ח שהשיגו למשקיעים תשואה חיובית של כ-6.4%. לעומת זאת, הקרנות שבלטו לרעה - קרנות אירופה מוגנות מט"ח עם תשואה שלילית של כ-4%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה