בקצב גבוה: קרנות הנאמנות גייסו כ-2.8 מיליארד שקל בנובמבר

קרנות אג"ח כללי מככבות עם גיוס ענק של כ-1.67 מיליארד שקל; קרנות אג"ח מדינה גייסו כ-635 מיליון שקל - הסכום הגבוה ביותר מתחילת השנה
 | 
בקצב גבוה: קרנות הנאמנות גייסו כ-2.8 מיליארד שקל בנובמבר
הכיוון החיובי בגיוסים בקרנות הנאמנות מתחילת השנה ממשיך. קרנות הנאמנות רשמו בנובמבר גיוסים של כ-2.8 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות, וזאת לעומת גיוסים של כ-2.47 מיליארד שקל באוקטובר בקרנות המסורתיות. מתחילת השנה, הקרנות המנייתיות נהנו מהעלייה המתמשכת במדדי המניות הגלובליים, כולל ישראל (ברוב מהמדדים), אשר תרמו רבות לגיוסים בקרנות הנ"ל, הנאמדים בכ-5.87 מיליארד שקל.
חודש נובמבר היה חודש חיובי במיוחד בשווקים עם עליה של 1.2% במעו"ף הישראלי, 2.8% ב-S&P500 האמריקני, אך לא כל כך מאיר פנים לשווקים האירופאיים, כאשר הדאקס הגרמני רשם ירידה של כ-1.6%. 
קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית כגון קרנות 10/90, 20/80, ממשיכות להיות פופולריות מאוד בקרב המשקיעים וממשיכות לעמוד בראש טבלת הקרנות המגייסות. בחודש נובמבר רשמו קרנות האג"ח הכללי גיוסים של כ-1.67 מיליארד שקל, כאשר מתחילת השנה, מסתכמים הגיוסים בסכום עתק של כ-18 מיליארד שקל. 
קרנות אג"ח מדינה שומרות על גיוס חיובי זה חודש שישי ברציפות ותופסות את המקום  השני בגיוסים בחודש נובמבר, שנאמדו בכ-637 מיליון שקל. ובכל זאת, מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו עדיין פדיון גדול בסכום של כ-2.09 מיליארד שקל בשל פדיונות גדולים מאוד בראשית השנה.
הקרנות המנייתיות תופסות את המקום השלישי ושומרות על קצב גיוסים דומה מחודש קודם, בסכום הנאמד בכ-455 מיליון שקל, המתחלקים מחד, לגיוסים של כ-5 מיליון שקל בקרנות הגמישות וכ-480 מיליון שקל בקרנות מניות בחו"ל. מתחילת השנה זהו הגיוס הגבוה ביותר בקרנות מניות בחו"ל.
קרנות אג"ח קונצרני ממשיכות במגמה החיובית של החודשיים הקודמים, ומגייסות החודש סכום גבוה מאוד, הנאמד בכ-425 מיליון שקל, גיוס כפול מחודש אוקטובר. מתחילת השנה קרנות אג"ח קונצרני רשמו גיוסים גבוהים של כ-3.43 מיליארד שקל.
נכון ל-30 לנובמבר, ניהלה תעשיית קרנות הנאמנות כ-241 מיליארד שקל, כאשר הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) ניהלו כ-225 מיליארד שקל והקרנות הכספיות ניהלו כ-16 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה