גיוסים של 675 מיליון שקל בקרנות הנאמנות בשבוע החולף

בדומה למגמה מתחילת השנה קרנות האג"ח כללי המשיכו לעמוד בראש המגייסות, הנה המספרים
 | 
האטה קלה
קצב הגיוסים בקרנות הנאמנות הואט בשבוע החולף אבל הכסף ממשיך לזרום. תעשיית קרנות הנאמנות רשמה גיוסים של כ-675 מיליון שקל בשבוע האחרון, כך לפי נתונים שנאספו על ידי מורן צביק ממיטב דש. מדובר בירידה לעומת גיוסים של 915 מיליון שקל ב-6 ימי המסחר הראשונים של חודש אוקטובר שנפלו על חול המועד סוכות. כלומר, גם בשבוע המנומנם של חול המועד התעשייה גייסה יותר מכפי שנרשם בשבוע החולף. בסך הכל, מתחילת החודש גויסו 1.59 מיליארד שקל.
נזכיר כי בשבוע שעבר מדד המעו"ף רשם תשואה שלילית של 0.4%, זאת כאשר המדדים המובילים בחו"ל נסחרו במגמה מעורבת, כאשר מדד ה-S&P500 רשם עליה של 0.86%, הדאו ג'ונס עלה מעבר ל-23,000 נקודות, ומנגד מדד הדאקס הגרמני ירד 0.2%. 
גם בשבוע החולף, בדומה למגמה מתחילת השנה, קרנות אג"ח כללי המשיכו לעמוד בראש טבלת הקרנות המגייסות. בשבוע החולף קרנות האג"ח כללי גייסו כ-430 מיליון שקל - ירידה של כ-30% מקצב הגיוסים שנרשם במהלך 6 ימי המסחר של חול המועד. מתחילת השנה הזרים הציבור לקטגוריית קרנות אג"ח כללי (בעיקר קרנות 80-20, 90-10) סכום עתק של כ-16 מיליארד שקל.
הקטגוריה שתופסת את המקום השני מבחינת פופולריות בקרב הציבור היא הקרנות המנייתיות שגייסו כ-122 מיליון בשבוע שעבר. עם זאת, מדובר בירידה של כ-67% לעומת 204 מיליון שקל שגויסו ב-6 ימי המסחר הראשונים של אוקטובר. מתחילת השנה הגיוסים בקרנות המנייתיות טיפסו מעל ל-5 מיליארד שקל. 
את המקום השלישי תופסת הקטגוריה של קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד עם גיוסים של  כ-92 מיליון שקל. מדובר בעלייה קלה לעומת כ-86 מיליון שקל שגויסו ב-6 ימי המסחר הראשונים של חודש אוקטובר. קרנות אג"ח קונצרני ממשיכות במומנטום החיובי ותופסות את המקום הרביעי עם גיוסים של כ-90 מיליון שקל. נציין כי מתחילת השנה הגיוסים בקרנות אג"ח קונצרני נאמדים בכ-2.9 מיליארד שקל.
נכון ל-19 לאוקטובר, תעשיית קרנות הנאמנות מנהלות כ-236 מיליארד שקל, כאשר הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-220 מיליארד שקל והקרנות הכספיות מנהלות כ-16 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה