הציבור מגדיל סיכון - הזרים עוד 915 מיליון שקלים לקרנות הנאמנות ב-6 ימים

המגמה החיובית בשווקים דוחפת את הציבור להגדיל חשיפה לסיכון. הנה האפיקים שמגייסים מיליארדים 
 | 
שקט בחול המועד?
הציבור מזרים כספים לאפיקי סיכון בקצב גבוה. בששת ימי המסחר הראשונים של חודש אוקטובר רשמה תעשיית קרנות הנאמנות גיוסים של 915 מיליון שקלים, זאת לעומת גיוסים של 1.79 מיליארד שקלים בחודש ספטמבר כולו, כך לפי נתונים שנאספו ע"י מורן צביק ממיטב דש. ונציין כי השבוע החולף היה שבוע חול המועד שבו חלק גדול מהציבור נמצא בחופשות. כלומר הגיוסים מתחילת אוקטובר הם ללא ספק משמעותיים מאוד ובאים ברקע למגמה החיובית בשווקים בחו"ל וגם בבורסה בת"א.
מדד המעו"ף נסחר בימי חול המועד בשיא של חודשיים בזמן שבחו"ל ה-S&P500 והדאקס נסחרו בשיא כל הזמנים אחרי מהלך עליות של 14% ו-13% בהתאמה מתחילת השנה. 
שער הכניסה של הציבור לבורסה ממשיך להיות קרנות אג"ח כללי. קטגוריה זו רשמה בששת ימי המסחר הראשונים של אוקטובר גיוסים של 562 מיליון שקלים, זאת לאחר גיוסים של 1.15 מיליארד שקלים בחודש ספטמבר. מתחילת השנה הזרים הציבור לקטגוריית קרנות אג"ח כללי (בעיקר קרנות 80-20, 90-10 וכו') סכום עתק של מעל 15 מיליארד שקלים.
הקטגוריה שתופסת את המקום השני מבחינת פופולריות בקרב הציבור היא הקרנות המנייתיות שגייסו 204 מיליון שקלים בששת ימי המסחר הראשונים של אוקטובר כאשר מתחילת השנה הגיוסים בקרנות המנייתיות כבר טיפסו מעל 5 מיליארד שקלים. 
את המקום השלישי בששת ימי המסחר הראשונים של אוקטובר תופסת הקטגוריה של קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד עם גיוסים של 86 מיליון שקלים. קרנות אג"ח קונצרני תופסות את המקום הרביעי עם גיוסים של כ-70 מיליון שקלים ונציין כי מתחילת השנה הגיוסים בקרנות אג"ח קונצרני נאמדים בכ-2.8 מיליארד שקלים.
קרנות הנאמנות מנהלות כ-235 מיליארד שקלים (נכון ל-10 לאוקטובר) כאשר הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-219 מיליארד שקלים והקרנות הכספיות מנהלות כ-16 מיליארד שקלים.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה