האפיק בבורסה אליו הזרים הציבור עוד מיליארד שקלים החודש

 |  (2)
מגמה ברורה
הציבור ממשיך להזרים כסף לאפיקי סיכון, אבל בחודש החולף ניתן היה להבחין בסלקטיביות. שער הכניסה של הציבור לבורסה בת"א ממשיך להיות קרנות הנאמנות בקטגוריית אג"ח כללי. בשבוע החולף הזרים הציבור עוד 305 מיליון שקלים לקטגוריה זו כאשר מתחילת השנה היקף הגיוסים בקרנות אג"ח כללי כבר מסתכמים ב-12.5 מיליארד שקלים. מתחילת החודש הגיוסים בקטגוריה מסתכמים ב-945 מיליון שקלים, כלומר האטה לעומת קצב הגיוסים במחצית הראשונה של 2017 (מעל 2 מיליארד שקל בחודש), ובכל זאת גיוסים נאים. 
בתוך כך, הציבור ממשיך להזרים כסף גם לקרנות הנאמנות המנייתיות. כ-160 מיליון שקלים הזרים הציבור לקרנות המנייתיות בשבוע החולף כאשר מתחילת השנה הגיוסים באפיק זה כבר מסתכמים ב-4.75 מיליארד שקלים. ללא ספק הגיוסים הגדולים ביותר מזה שנים ארוכות בקטגוריה זו ואנחנו רק בחודש יולי.
מנגד, קרנות הנאמנות הקונצרניות שמחצית הראשונה של השנה עמדו על גיוסים של 3.2 מיליארד שקלים, ראו בשבוע החולף פדיונות של 102 מיליון שקלים ומתחילת החודש פדיונות של 215 מיליון שקלים. לפי הערכות, הפדיונות בקרנות הקונצרניות קשורים לאזהרות שנשמעו לאחרונה לגבי תימחור איגרות החוב הקונצרניות, כולל מצד בנק ישראל שהתייחס  להערכת חסר של הסיכון באפיק זה.  צריך להגיד שגם הקרנות בקטגוריית אג"ח כללי משקיעים בחלקן הגדול את הכספים בשוק הקונצרני.        
בסה"כ, לפי נתונים שאסף מורן צביק, מנהל קשרי יועצים במיטב-דש, היקף הגיוסים בקרנות המסורתיות בשבוע החולף (כלומר בניטרול כספיות) הסתכם ב-315 מיליון שקלים, זאת לעומת גיוסים של 650 מיליון שקלים בשבוע הקודם. כלומר ניתן לדבר על האטה בגיוסים, כאמור - בדגש על הפדיונות בקרנות הנאמנות שמשקיעות באג"ח קונצרני. 

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  המנייה שהתחילה תזוזה למעלה היא בזק והבנות (ל"ת)
  צחי 24/07/2017 06:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  קנו בזק ניגמר הסיפור תטוס .קנו פרוטרום (ל"ת)
  טומי 23/07/2017 20:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור