ימי המסחר המקוצרים בפסח בלמו את תנופת הגיוסים במספר אפיקים - מי נותר במקום הראשון?

 | 
כיוון הכסף
הציבור המשיך להזרים כספים לתעשיית הקרנות גם בסיכום השבוע החולף, אך עם זאת נראה כי לימי המסחר המקוצרים בחול המועד הייתה השפעה על סכומי הכסף שהוזרמו, שכן במספר אפיקים נרשמו ירידות חדות בסכומי הגיוסים לעומת השבוע קודם לכן, כך עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.
המגמה החיובית במדדי המניות בשוק המקומי בשבוע החולף (המעו"ף רשם עלייה של 1% ומדד ת"א 90 הוסיף 1.2%) בדומה למגמה בוול סטריט (מדד ה-S&P500 רשם עלייה שבועית של 0.86%) אמנם עזרה במעט לקצב הגיוסים בקרנות המסורתיות (בנטרול הכספיות) להציג עלייה כוללת בהשוואה לשבוע קודם לכן (410 מיליון שקל) ולהסתכם בכ-455 מיליון שקל. עם זאת כאמור, ישנם מספר אפיקים שהבדלי היקף הגיוס ניכר בהם לעומת השבוע קודם לכן וזאת יתכן כי בשל העובדה כי בחול המועד ימי הסמחר היו קצרים מהרגיל. 
הקרנות המנייתיות גייסו בסיכום השבוע החולף סכום נמוך יחסית של כ-70 מיליון שקל, המתחלקים לגיוסים של כ-90 מיליון שקל בקרנות מניות בארץ וכ-30 מיליון שקל בקרנות הגמישות, ובניגוד לכך - קרנות מניות בחו"ל פדו כ-50 מיליון שקל. הגיוסים בקרנות המנייתיות נחתכו ביותר מחצי לעומת השבוע שעבר, אז הסתכמו הגיוסים בהיקף של 165 מיליון שקל. הירידה החדה מגיעה בעיקר מהעלייה המשמעותית בפדיונות שנרשמו בקרנות מניות חו"ל.
קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית כגון קרנות 10/90, 20/80, ירדו השבוע בקצב הגיוסים, אך עדיין רשמו גיוס גבוה של כ-510 מיליון שקל, זאת לעומת סך גיוסים של 560 מיליון שקל בתחילת חודש אפריל. מתחילת החודש, קרנות אג"ח כללי גייסו כ-1.07 מיליארד שקל, מה שמקנה להן את המקום הראשון בגיוסים מתחילת 2017, ובהפרש ניכר מהקבוצה השנייה, זו של הקרנות המנייתייות. כלומר, החשיפה העיקרית לשוק מגיעה בשלב זה בעיקר באמצעות קרנות האג"ח כללי.
מדדי התל-בונד 20,40,60 אמנם רשמו השבוע תשואה חיובית נאה של עד 0.65%, אך עם זאת, קרנות אג"ח קונצרני רשמו ירידה בקצב הגיוסים משבוע קודם, לסכום של כ-85 מיליון שקל בלבד (לעומת 155 מיליון שקל). מתחילת חודש אפריל, קרנות אג"ח קונצרני גייסו כ-240 מיליון שקל.
אגרות החוב הממשלתיות במגמה מעורבת: מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף ירידה זעירה של 0.05%. קצב הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה המשיך לרדת גם השבוע לסכום של כ-130 מיליון שקל (מ-160 מיליון שקל). מתחילת החודש, קרנות אג"ח מדינה רשמו פדיון של כ-290 מיליון שקל, והן ממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר מבין הקרנות המסורתיות.
הקרנות הכספיות ביצעו מהפך כנגד המגמה של החודשים האחרונים וגייסו השבוע סכום של כ-155 מיליון שקל. לעומתן הקרנות השקליות ממשיכות במגמת הפדיונות, שאף עלו מעט משבוע שעבר, לסכום הנאמד בכ-75 מיליון שקל. יחד עם זאת, קרנות אג"ח חו"ל רשמו פדיונות של כ-10 מיליון שקל, ומתחילת החודש הן פדו לא פחות מ-110 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה