ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

הציבור נכנס לבורסה: איזה קרנות רואות גיוסים גדולים?

אג"ח כללי ממשיך להוביל את הקטגוריות המגייסות עם 640 מיליון שקל בסיכום השבוע החולף
קרנות נאמנות, צילום: Getty images Israel
בסיכום השבוע החולף רשמו המדדים המובילים בת"א, שהושקו בתחילת שבוע שעבר כחלק מרפורמת המדדים החדשה, תשואות חיוביות כאשר מדד ת"א 35 הוסיף 2.4%, מדד ת"א 90 התחזק 3%. רוח גבית התקבלה בשבוע החולף גם מעליות השערים שנרשמו בוול סטריט, שם נשברו שיאים. 
בתוך כך, הקרנות המנייתיות גייסו השבוע כ-230 מיליון שקל, הנחלקים לגיוסים של כ-100 מיליון שקל בקרנות מניות בארץ, כ-40 מיליון שקל בקרנות הגמישות וכ-90 מיליון שקל בקרנות מניות בחו"ל. מדובר בקצב גיוס דומה לזה שנרשם בשבוע הקודם, אז נרשמו גיוסים כ-225 מיליון שקלים.
קצב הגיוסים בקרנות המסורתיות (בנטרול הכספיות) עלה השבוע והסתכם בכ-630 מיליון שקל, המתחלקים לגיוס של כ-665 מיליון שקל בקרנות המנוהלות ומנגד פדיונות של כ-35 מיליון שקל בקרנות המחקות. בשבוע הקודם רשמו הקרנות המסורתיות גיוסים של כ-500 מיליון שקל.
הקטגוריה המגייסת ביותר: קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית כגון קרנות 10/90 או 20/80, נותרה גם בשבוע החולף כקטגוריה המגייסת ביותר, עם קצב גיוסים גבוה מאוד של כ-640 מיליון שקל, זאת בהמשך לגיוסים של כ-730 מיליון שקל בשבוע הראשון של חודש פברואר. מתחילת החודש, קרנות אג"ח כללי גייסו כ-1.37 מיליארד שקל והן ממשיכות כאמור לעמוד בראש טבלת הקרנות המגייסות ובהפרש ניכר משאר קבוצות ההשקעה.
אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע במגמה מעורבת: מדד תל-בונד 20 ותל-בונד 60 רשמו תשואה חיובית מזערית של עד כ-0.1%, לעומתם, מדד תל-בונד 40 ירד בשיעור זניח של כ-0.05%. למרות המגמה המעורבת, קרנות אג"ח קונצרני רשמו עלייה קלה בקצב הגיוסים משבוע קודם, לסכום של כ-240 מיליון שקל. מתחילת החודש, קרנות אג"ח קונצרני גייסו כ-480 מיליון שקל.
מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף יציבות (0.02%-). למרות היציבות, קצב הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה עלה מעט השבוע לסכום של כ-360 מיליון שקל. מתחילת החודש, קרנות אג"ח מדינה רשמו פדיון של כ-830 מיליון שקל והן ממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר מבין הקרנות המסורתיות.
פדיונות באפיק השקלי – הקרנות הכספיות רשמו עלייה בקצב הפדיונות משבוע שעבר לסכום של כ-150 מיליון שקל. הקרנות השקליות רשמו השבוע פדיונות של כ-90 מיליון שקל. כמו כן קרנות אג"ח חו"ל רשמו השבוע פדיונות של כ-30 מיליון שקל, ומתחילת החודש הן פדו כ-105 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הממ... (ל"ת)
  גיל ברוך 20/02/2017 00:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור