האפיק ממנו בורח הציבור - פדיונות של חצי מיליארד שקל בשבוע

 | 
כיוון הכסף
שבוע המסחר החולף אמנם ננעל בעליות שערים במדדי המניות המובילים, אבל המשך מהלך הירידות בשוק האג"ח ברקע ל'אפקט טראמפ' גורר פדיונות בסיכום שבועי בתעשיית קרנות הנאמנות. את הפדיונות הוביל אפיק קרנות אג"ח מדינה עם פדיונות של 190 מיליון שקלים בשבוע החולף ובסה"כ 510 מיליון שקלים מתחילת החודש.
אפיק נוסף שרואה לחץ מכירות הוא קרנות אג"ח חו"ל עם פדיונות של 50 מיליון שקלים בשבוע החולף ובסה"כ פדיונות של מעל 100 מיליון שקלים מתחילת החודש. בקרנות הקונצרניות נרשם שבוע שני של פדיונות אך בהיקפים לא גבוהים. בשבוע החולף הפדיונות הסתכמו ב-40 מיליון שקלים בלבד. בעניין זה נציין כי מדדי התל בונד דווקא רשמו עליות בשלושת ימי המסחר האחרונים בשבוע החולף. 
בסה"כ נרשמה יציאת כספים בהיקף של 430 מיליון שקלים מקרנות הנאמנות המסורתיות (כלומר בניטרול כספיות), זאת לאחר פדיונות כבדים יותר בשבוע הקודם. מתחילת החודש הסתכמו הפדיונות ב-1.27 מיליארד שקלים. 
מנגד, הקרנות המנייתיות חוזרות לגייס השבוע כ-90 מיליון שקל, המתחלקים לגיוסים של כ-30 מיליון שקל בקרנות מניות בארץ, כ-35 מיליון שקל בקרנות הגמישות וכ-25 מיליון שקל בקרנות מניות בחו"ל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה