הרצף נשבר: פדיונות של 550 מיליון שקלים בקרנות הנאמנות בחודש מאי - לכן עדיין זורם הכסף?

הקרנות המנייתיות ראו גיוסים של 344 מיליון שקלים, כשמרבית הסכום נותב לחו"ל
 | 
סוחרים, צילום: Getty images Israel
הציבור לוקח צעד אחורה. אחרי ארבעה חודשים רצופים של גיוסים בקרנות המסורתיות (כלומר בניטרול הכספיות), נרשמו בחודש מאי פדיונות בהיקף של 550 מיליון שקליםף כך לפי נתונים שנאספו ע"י מיטב-דש. הנתון הבולט הוא שהציבור ככל הנראה מבין שפוטנציאל התשואה באג"ח הממשלתי מוגבל בשלב זה, ולכן מנתב את הכספו לקרנות המנייתיות או לקרנות האג"ח הכללי. 
בחודש שעבר נצפה מעבר חד של כספים אל שוקי המניות, והחודש אנו רואים כי קיימת המשכיות למעבר זה, אך בעוצמה נמוכה יותר באופן משמעותי. נראה כי המשקיעים מבינים כי פוטנציאל התשואה בקרנות אג"ח מוגבל מאוד ביחס לסיכון הגלום בו, ולכן מגדילים חשיפה למניות. הקרנות המנייתיות גייסו כ-340 מיליון שקל, שהם 50% פחות מהגיוסים בחודש הקודם. כשני שליש מהסכום עבר לקרנות המניות בישראל, וכשליש לקרנות המניות בחו"ל. 
יש לשים לב, כי אם בחודש הקודם ראינו גיוסים מאסיביים של קרנות האג"ח הממשלתיות בגובה 1.25 מיליארד שקל, החודש דווקא עברו ממנו כרבע מיליארד שקל, אל אפיקים אחרים.
בחלוקה לאפיקים, במקום הראשון בגיוסים בחודש מאי מתייצב אפיק האג"ח כללי, עם גיוסים בגובה 669 מיליון שקל, האפיק המנייתי במקום השני עם גיוסים של 344 מיליון שקל. אפיק נוסף שזכה לגיוסים הוא קרנות אג"ח חו"ל, עם גיוסים של 148 מיליון שקל.
באפיקים המובילים את הפדיונות ניתן למצוא את הקרנות הכספיות, עם פדיונות של לא פחות מ-2.27 מיליארד שקל, קרנות אג"ח שקליות עם פדיונות של 816 מיליון שקל, וקרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד עם פדיונות של 251 מיליון שקל. מהו היקף הפדיונות בקרנות הכספיות- לחץ כאן
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה