באפיק הסולידי: הקרנות שהכו את השוק והן המנצחות של Q2 - צפו בטבלאות

ניתוח Bizoprtal ל-Q2. מי הקרן שהשיגה 3.59% והיא המנצחת הגדולה? כמה קרנות קונצרניות גמרו בהפסד? הנה הטבלאות
 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
הרבעון השני של 2014 הסתיים, וזה הזמן למבחן תשואות. שוק האג"ח בת"א שכבר מזמן הוספד, ממשיך לספק תשואות יפות למשקיעים - אבל זה כבר לא כ"כ פשוט, ולראיה המימושים בחודש האחרון בקונצרני - שגררו קרנות נאמנות רבות לרשום תשואות שליליות ברהמ רבעונית.

מדד האג"ח הכללי בת"א רשם ברבעון השני (אפריל-יוני) עלייה של 1.64% כאשר את העלייה הזו הוביל מדד האג"ח הממשלתי כללי שזינק 2.31% ומנגד המדד הקונצרני הכללי העיב עם עלייה של 0.47% בלבד (אחרי ראלי של 9% בשנה החולפת). לגבי מדד האג"ח הכללי, מדובר בהיחלשות מסויימת אל מול הרבעון הראשון של השנה, אז טיפס המדד ב-2.1%. לגבי המדד הקונצרני הכללי, מדובר בהיחלשות של ממש לעומת עלייה של 2.4% ברבעון הראשון. ומה עשו קרנות הנאמנות ברבעון השני? הנה המספרים:

קרנות נאמנות - אג"ח כללי

באפיק אג"ח כללי יש בבורסה לא פחות מ-271 קרנות נאמנות. תחת סינון של 100 מיליון שקלים היקף נכסים לקרן, קיבלנו 134 קרנות. את המקום הראשון בקטגוריה תופסת הקרן מודלים (!) 10/90 שמנהלת 134 מיליון שקלים ועשתה ברבעון השני תשואה של 3.59%. גם מתחילת השנה הקרן של מודלים בולטת במקום הראשון עם תשואה של 8.54%. במה מחזיקה הקרן? כנסו לעמוד הקרן במדור קרנות.

כפי שניתן לראות בטבלה, את חמשת המקומות הבאים בתור (שני עד שישי) תופסות קרנות של אלטשולר שחם. נציין כי הקרנות של אלטשולר גדולות בהרבה מבחינת היקף נכסים מהקרן של מודלים, כך לדוגמה, הקרן אלטשולר שחם 10-90 מנהלת נכסים בהיקף של 2.8 מיליארד שקלים.


קרנות נאמנות - אג"ח קונצרני

באפיק אג"ח קונצרני מצאנו 67 קרנות נאמנות (אחרי סינון - מינימום 100 מיליון שקלים היקף נכסים). את המקום הראשון תופסת הקרן אלטשולר (!) אגח חברות ללא מניות שמדהים לראות שהיא גם הקרן הכי גדולה בקטגוריה עם סך נכסים של 1.56 מיליארד שקלים. הקרן השיגה תשואה של 2.02%, וזאת כזכור, בזמן שמדד הקונצרני הכללי עלה 0.47% בלבד. את המקום השני תופסת הקרן מיטב (!) אגח חב מדדי ללא מניות שהשיגה תשואה של 1.31%. במקום השלישי - הקרן הראל (!) אג"ח עם תשואה של 1.16%.

נציין כי באפיק הקונצרני, מתוך 67 הקרנות עם היקף נכסים של מיל 100 מיליון שקלים, רק 35 הצליחו לרשום תשואה חיובית. במילים אחרות - כמחצית מהקרנות הניבו למשקיעים בקונצרני תשואה שלילית ברבעון האחרון למרות שמדד הקונצרני הכללי עלה 0.47%.


קרנות נאמנות - אג"ח מדינה כללי

תחת סינון של 100 מיליון שקלים היקף נכסים, נמצאו 55 קרנות בקטגוריה של אג"ח מדינה כללי. את המקומות הראשונים בקטגוריה זו תופסות הקרנות המחקות (מה שאומר שמנהלי ההשקעות האקטיבים לא הצליחו להכות את המדד). ראשונה היא קסם KTF ממשלתי כללי ללא מניות שהשיגה תשואה של 2.3% (בדיוק כמו המדד הממשלתי הכללי. את המקום השני תופסת הקרן המחקה של מגדל MTF אג"ח ממשלתי שאף היא השיגה תשואה של 2.3%.***הטבלאות הופקו באמצעות מערכת 'טרמינל'


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה