ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

סימן מטריד? הציבור ממשיך להגדיל חשיפה למניות ואג"חים - צפו במספרים

הקרנות המסורתיות גייסו 1.4 מיליארד שקלים בשבוע החולף, מרבית הכסף זרם לקרנות אג"ח כללי. במנייתיות - גיוס של 320 מיליון שקל
סוחר, צילום: Getty images Israel
הציבור בישראל מגדיל סיכון. הריבית הנמוכה (1% בישראל, 0% בארה"ב) שולחת את המוני בית ישראל לחפש , וזה אומר הגדלת חשיפה למניות ואג"ח. לפי ניתוח של מיטב-דש, תעשיית קרנות הנאמנות ראתה בשבוע החולף גיוסים של 1.4 מיליארד שקלים לקרנות המסורתיות (כלומר בניטרול כספיות). מדובר בירידה קלה לעומת היקף הגיוס בשבוע החולף, ועדיין גיוסים נאים ( לכתבה המלאה על היקף הגיוסים בשבוע הקודם - לחץ כאן ).

זה היה שבוע חיובי באחד העם, והדבר סיפק רוח גבית לציבור להזרים את כספו לקרנות הנאמנות. כך לדוגמה, מדד המעו"ף הוסיף 1.87% בשבוע החולף, מדד ת"א 75 נסק 2.75% ומדד הביומד בלט עם עלייה של 5.89%.

הקרנות המנייתיות- גיוסים: בסיכום השבוע החולף נרשם באפיק הקרנות המנייתיות גיוס של 320 מיליון שקלים ובהסתכלות מתחילת השנה (כשבועיים) הגיוס במנייתיות מסתכם כבר ב-700 מיליון שקל. בעניין הגיוס מתחילת השנה, נציין כי כ-420 מיליון נותבו לקרנות מניות בישראל וכ-290 מיליון לקרנות מניות חו"ל.

קרנות כללי - גיוסים: מדובר בקרנות שמשקיעות לפחות 50% מסך נכסי הקרן באיגרות חוב מכל סוג שהוא. האפיק רשם בשבוע החולף גיוס של 780 מיליון שקלים ומתחילת השנה הגיוס מסתכם ב-1.7 מיליארד שקלים כאשר הדגש הוא על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית, קרנות 10/90 וכו'.

קרנות קונצרניות - גיוסים: בעקבות המגמה החיובית במדדי אגרות החוב הקונצרניות, המשקיעים ממשיכים לחזור לקרנות הקונצרניות וכמעט הכפילו השבוע את קצב הגיוסים לכ-140 מיליון שקל.

קרנות כספיות - : הקרנות הכספיות רשמו במהלך השבוע החולף פדיונות של כ-120 מיליון ₪, זאת לעומת גיוסים של כ-370 מיליון שקל בשבוע הקודם. ובהמשך לכך, מעבר מגיוסים לפדיונות בקרב הקרנות השקליות, בדגש על קרנות פלוס וקרנות שקל קצר, שהסתכמו השבוע בכ-30 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  היום המסחר הסתיים מהר מאוד לא מימשתי כלום
  יופיטר שוקי הון 19/01/2014 16:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא תפס הפקודות באסה
  סגור