הסתערות: בשבוע החולף הזרים הציבור עוד 230 מיליון שקל לקרנות מנייתיות

אחרי שבאוקטובר נרשם שיא של 10 שנים מבחינת הגיוסים, בנובמבר הציבור ממשיך להסיט כסף לשוק המניות - כמה זרם לשוק בת"א
סוחרים, צילום: Getty images Israel
הציבור ממשיך להגדיל את החשיפה למניות באחד העם. אחרי שבחודש אוקטובר גייסו הקרנות המנייתיות 980 מיליון שקל ורשמו שיא של עשור, גם שבוע המסחר הראשון של חודש נובמבר מצביע על המשך המגמה. כך, גייסו הקרנות המנייתיות הישראליות כ-150 מיליון שקל לעומת 80 מיליון שקל שגייסו קרנות מניות חו"ל ובסה"כ 230 מיליון שקל. המשמעות ברורה: הציבור ממשיך להאמין בגל העליות בשוק המקומי - קצב הגיוסים השבוע הכפיל את עצמו לעומת קצב הגיוסים בשבוע הקודם.

המספרים בינתיים בהחלט תומכים בהסטת הכספים לאפיק המנייתי. מדד המעו"ף זינק במהלך השבוע האחרון ב-1.73% ומדד ת"א 100 טיפס ב-2.1%. לעומתם אגב, עלה מדד ה-s&p 500 רק ב-0.5%.

גם בקרנות האג"ח הכללי נמשכים הגיוסים ביתר שאת ובשבוע החולף נכנסו לקרנות האלה כ-720 מיליון שקל - עליה של 10% לעומת השבוע הקודם. בקרנות האג"ח הקונצרניות נרשמה התעוררות גם כן לאחר שקצב הגיוסים הוכפל ועמד על 90 מיליון שקל. בסה"כ גייסו הקרנות המסורתיות (בניטרול הקרנות הכספיות) כ-1.2 מיליארד שקל.

הציבור אומנם האט את קצב הפידיונות מהקרנות הכספיות ב-40% לעומת השבוע הקודם, אבל עדיין נרשמו פידיונות של 240 מיליון שקל - וזהו חיזוק נוסף למגמה שמצביעה על כך שהציבור מקטין החשיפה לאפיק הסולידי ורוצה לנצל את המומנטום בשוק המניות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המניות בקושי עולות לאן זורם הכסף? (ל"ת)
  הכסף? 10/11/2013 13:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור