הציבור התנפל: הקרנות גייסו 1.2 מיליארד שקל בסוכות, חגיגה במנייתיות

על רקע העליה במדדים המובילים בבורסה גייסו הקרנות המנייתיות 240 מיליון שקל ב-6 ימי המסחר (חלקם קצרים) שהיו בשבועיים האחרונים
 | 
קרנות נאמנות, צילום: Getty images Israel
לאחר שחלפה לה עננת התקיפה בסוריה, המשקיעים החלו לחזור לפעילות ערה בבורסה על רקע ההשפעה של שתי הודעות חיוביות - אי צמצום ההרחבה הכמותית בארה"ב והורדת . העליות בשוק הובילו לחגיגת גיוסים בתעשיית קרנות הנאמנות שגייסה ב-6 ימי מסחר שהיו בין ה-15 ל-24 בספטמבר כ-1.2 מיליארד שקל. מתוכם, גיוסים של כ-320 מיליון שקל נרשמו בקרנות הכספיות ו כ-860 מיליון שקל נרשמו בקרב הקרנות המסורתיות. כך, עולה מאומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב.

קרנות קונצרני וכללי גייסו במהלך השבועיים האחרונים (6 ימי מסחר) כ-610 מיליון שקל - עלייה של יותר מפי 3 בקצב הגיוסים היומי הממוצע לעומת השבועיים הראשונים של ספטמבר. קרנות אג"ח כללי רשמו בשבועיים החולפים גיוסים של כ-470 מיליון שקל - עלייה של פי 4 בקצב הגיוסים הממוצע לעומת השבועיים הראשונים של ספטמבר.

עליות של 2.5% במדד ת"א 100 ושל 1.8% במדד המעו"ף במהלך חג הסוכות הוביל לכך שגם הקרנות המנייתיות הצטרפו לחגיגה עם גיוסים של 240 מיליון שקל ב-6 ימי מסחר (מחציתם קצרים). מתחילת החודש גייסו הקרנות המנייתיות סכום מכובד של כ-410 מיליון שקל.

האפיק הבולט שבו נרשמו בשבועיים האחרונים היה קרנות אג"ח מדינה וצמודי המדד שמהם נפדו 122 מיליון שקל בחג וכ-347 מיליון שקל מתחילת החודש.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-24 בספטמבר כ-217.8 מיליארד שקל, מתוכם הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-154.1 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה