למרות ה'צוק': הקרנות הקונצרניות גייסו 310 מיליון שקל בשבוע החולף

התעשייה באופן כללי מסכמות חודש חזק עם גיוסי עתק של 2.86 מיליארד שקל במסורתיות
 | 
סוחרים, צילום: Getty images Israel
ברקע לדיונים לפתרון הצוק הפיסקלי בארה"ב, ציבור המשקיעים בישראל ממשיך לחפש עודפת ולהפנות את כספיו לאפיקי סיכון, אך בקצב נמוך יותר. לפי סיכום של בית ההשקעות מיטב לשבוע החולף בתעשיית הקרנות - הקרנות המסורתיות גייסו 310 מיליון שקל, ירידה חדה של 33% בקצב הגיוסים לעומת שבוע קודם, עת גויסו 460 מיליון שקל. הציבור ממשיך להדיר את רגליו ולהתרחק מהקרנות הכספיות לקראת סוף השנה, כאשר נרשמו שם כבדים בהיקף של כ-700 מיליון שקל.

מבין הקרנות המסורתיות, הקרנות הקונצרניות נמצאות בראש רשימת המגייסות לאחר שגייסו 310 מיליון שקל, עלייה חדה של כ-90% לעומת הגיוסים בשבוע הקודם. הקרנות שהביאו לפדיונות באפיק ה'מסורתיות' היו קרנות האג"ח כללי שרשמו גיוסים של 140 מיליון שקל בלבד, ירידה של 35% ביחס לשבוע שעבר וקרנות מדינה שגייסו השבוע 110 מיליון שקל, ירידה קלה של 10% ביחס לשבוע שעבר.

למעשה, תעשיית הקרנות רושמת פדיון שבועי של 400 מיליון שקל בשקלול הקרנות הכספיות. אולם, ניכר כי חודש דצמבר היה חודש חיובי מאוד עד כה לתעשיית הקרנות, זאת לאחר שנרשמו גיוסי עתק של 2.86 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות, ומנגד נרשמו פדינות כבדים של 700 מיליון שקל בקרנות הכספיות. נציין כי תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-27.12.12 נכסים בהיקף של כ-170 מיליארד שקל, מתוכם 134 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה