מחקר מטריד של גוגל: על מה אנשים מוכנים לוותר בשביל אינטרנט?

הציבור בישראל מכור לאינטרנט - ובגדול. סקר ל גוגל מעלה כי הציבור מוכן לוותר על אמא שלו, חוש השמיעה ועל סקס בכדי להישאר עם אינטרנט
 |  (6)
אינטרנט מחשבים, צילום: Getty images Israel
עד כמה הציבור בישראל לא מוכן לוותר על השימוש באינטרנט? על השאלה הזאת מנסה לענות חברת גוגל ישראל אשר מפרסמת היום נתונים על השימוש באינטרנט בישראל ועל החשיבות הרבה שמקנים לו הגולשים בחיי היום יום. בנוסף, בגוגל שאלו את הגולשים סדרת שאלות בסגנון של "על מה היו מוכנים לוותר לטובת המשך החיבור לאינטרנט?".

באופן לא מפתיע, כמעט כל הישראלים שהשתתפו במחקר (99.8%) הצהירו כי הם נוהגים לגלוש באינטרנט. הגולש הישראלי הממוצע מבלה באינטרנט כ-4.5 שעות ביום - כמעט כפול מהזמן שהוא משוחח עם אנשים, כפול מהזמן שבו הוא צופה בטלוויזיה ופי ארבעה מהזמן שהוא מקדיש לקריאה.

השימוש הנפוץ ביותר באינטרנט הוא בחיפוש מידע. כל האנשים (100%) ציינו שהם משתמשים באינטרנט לחיפוש מידע וכמעט כולם (98%) ציינו שהם גולשים באתרי תוכן. עוד שימושים פופולאריים במיוחד: צפייה בסרטונים (94%), פעילות ברשתות חברתיות (92%) וקניות (88%). כ- 70% אמרו שהם משחקים באינטרנט ופעילים בפורומים / בלוגים.

אינטרנט או אמא?

בסדרת שאלות יוצאת דופן של חברת המחקר מרקט ווטש, התבקשו הנשאלים לדמות סיטואציה של ניתוק מחיי היום-יום ונשאלו על מה יהיו מוכנים לוותר למשך שנה לטובת המשך חיבור לאינטרנט. מהסקר עולה כי 59% מהגברים יוותרו על אמא שלהם וישאירו לעצמם את החיבור לאינטרנט, לעומת 47% מהנשים. עוד עולה כי 56% מהגולשים הנשואים העדיפו לוותר על אמא שלהם לפני שיוותרו על האינטרנט, לעומת 45% בלבד מהרווקים.

30% מהאנשים מאמינים שהילדים שלהם מעדיפים את האינטרנט על פניהם. תפיסה זו רווחת יותר ככל שעולה גיל הילד. בקרב הורים לילדים בני 16 ומעלה או יותר 58% מההורים חושבים שהילדים יכולים לוותר עליהם לשבוע.

12% מהאנשים חושבים שבן/בת זוגם היו מעדיפים שלא לראות אותם במשך שבוע ובתנאי שיוכל להמשיך ולגלוש באינטרנט כרגיל. הנשים מרגישות בטוחות פחות: 18% מהן חושבות שבן זוגן יעדיף את האינטרנט על פניהן במשך שבוע.

38% מהאנשים חושבים שחברם הקרוב יוותר על פגישה עימם למשך חודש ובתנאי שיוכל להמשיך ולגלוש באינטרנט כרגיל.

הייתם מוכנים לוותר על חוש הראייה/שמיעה/דיבור בשביל אינטרנט?

מהמחקר עולה כי אנשים מוכנים לוותר על יכולות בסיסיות, כדי להישאר מחוברים לאינטרנט. 67% מהאנשים היו מוותרים על האפשרות לדבר במשך שבוע בתנאי שלא ימנעו מהם את הגישה לאינטרנט. אפילו הגולשים שמדברים הרבה יחסית עם אנשים אחרים (מעל 3 שעות ביום) לא היו מוותרים על החיבור לעולם הווירטואלי (רק 51% היו מוכנים לוותר על האינטרנט).

42% מהאנשים היו מוותרים על האפשרות לשמוע במשך שבוע בתנאי שלא ימנעו מהם את הגישה לאינטרנט. אך רק 20% מהאנשים היו מוותרים על האפשרות לראות במשך שבוע לטובת הרשת.

הייתם מוותרים על יחסי מין בשביל אינטרנט?

כמעט מחצית (47%) מהנשים אמרו שהיו מוותרות על יחסי מין למשך שנה בתנאי שלא ימנעו מהן חיבור אונליין, לעומת 25% מהגברים שהיו מוכנים לעשות את הוויתור.

72%מכלל הגולשים אמרו שהיו מוותרים על יחסי מין למשך חודש בתנאי שלא ימנעו מהם את הגישה לאינטרנט (האחוזים בקרב הנשים עומדים על 84%).
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  אלוהים. יש פה כמה תשובות חולות (ל"ת)
  טל 28/10/2014 23:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  הפן השלילי של האינטרנט:סוג של התמכרות קשה. (ל"ת)
  ייאי 28/10/2014 13:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מה זה אומר על יכולת הגברים הישראלים ביחסי מין? (ל"ת)
  פטיש 28/10/2014 12:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  ביזפורטל - תבדקו מי מפרסם ולמה.זאת ערמת פרסומת. (ל"ת)
  קשקוש מקושקש 28/10/2014 12:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  פני הדור כפני הכלב
  Joseph 28/10/2014 12:05
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כל זה מראה את הפרצוף של המחנכים ומנהיגי המדינה .שלהם בכל מיני שטויות ואינם חושבים בכלל לתת חינוך אמיתי להעם.זה כולל שרים,חברי כנסת,אנשי רוח,מורים וכו גביע זמן שיודו בכשלונם וידאגו לתת להעם חינוך לשורשים לדת יהודית ובעיקר לאומר את האמת של התורה ומצוותיה הצילו לפני שיהיה מאוחר מדי
  סגור
 • 1.
  ...ויעשו להם אלוקים אחרים
  אוהד 28/10/2014 11:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנחנו כבר מזמן איבדנו רגש וחושים התורה הראתה לנו שבמכות מצרים השם הכביד את לב פרעה שלא יוציא את ישראל ממצרים למען האותות שרצה לתת בהם כך גם האינטרנט משמין לנו את הלב והרגש ומיצר את חושינו
  סגור