ישראל כץ: " אמשיך לקדם את הרפורמה בנמלים למרות הלחצים והאיומים"

פרשת השחיתות בנמל אשדוד עוברת לפייסבוק; שר התחבורה הביע תמיכה ברשויות החוק ובעמוד של אלון חסן תקפו את ישראל כץ
 |  (3)
ישראל כץ, צילום: קובי גדעון
היום בשעה 15:00 יובאו החשודים בפרשת השחיתות בנמל אשדוד לדיון בבית משפט שלום בפתח-תקווה. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם של החשודים בפרשה. בניגוד לפרשת ב.יאיר +0.49% ב.יאיר 2,250 +0.49% ב.יאיר בסיס:2,239 פתיחה:2,239 גבוה:2,250 נמוך:2,245 תמורה:145,126 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , הפעם הבורסה פעלה במהירות וחברת שמן נפט וגז 0% שמן נפט וגז 196.9 0% שמן נפט וגז בסיס:196.9 פתיחה:196.9 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה על הפסקת המסחר בניירות הערך שלה .

עד שיוסר צו איסור פרסום שיאפשר לחשוף את רשימת החשודים, מתנהלת מלחמה בזירת הפייסבוק בעמודים של שר תחבורה, ישראל כץ לבין יו"ר ועד העובדים, אלון חסן.

ישראל כץ כותב בעמוד הפייסבוק שלו: "כמו שהבטחתי בעבר: אני אמשיך לקדם את הרפורמה בנמלים למרות הלחצים והאיומים. אני סומך על רשויות החוק שיעשו את עבודתם נאמנה".

בעמוד הפייסבוק של אלון חסן, כותבים חבריו:

"כולם עסוקים מעל לראש בחקירת הפשעים כביכול של אלון חסן מנמל אשדוד!!".

"כבוד השר הנכבד ,דבר אחד ההית כבר חייב ללמוד ממרום גילך המופלג,
צוחק הוא רק מי שצוחק אחרון !!!!!".

"הם כנראה התבלבלו לחלוטין ועצרו את הצדיק ולא את האשם, הכתובת כתובה על הקיר ולהם כנראה מאוד נוח להתעלם ממנה!".

חברות פרטיות נהנו מעסקאות עם נמל אשדוד

המשטרה ניהלה מזה כשנה חקירה סמויה ביחד עם רשות המיסים חקירות מכס ומע״מ תל אביב, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ובליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי ואזרחי), שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכח המשרה, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, זיקה פרטית של עובד ציבור ועבירות על חוק איסור הלבנת הון על ידי גורמים בנמל אשדוד, ביניהם בכירים בהווה ובעבר ונוספים.

החשד: גורמים בנמל, ביניהם בכירים, יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד וטובות הנאה מאותן חברות.

עוד עולה מהחקירה חשד כי החשודים הפעילו לחצים סמויים וגלויים על חברות אחרות אשר ביקשו לפעול בנמל או לספק שירותים בנמל, על מנת להבטיח כי ישכרו את שירותי החברות הפרטיות שאת עניינן ביקשו אנשי הנמל החשודים לקדם, גם כאשר היה בכך פגיעה בהכנסות הנמל, קרי בקופה הציבורית.

ועד עובדי נמל אשדוד:

"שמענו הבוקר בתדהמה את הודעת המשטרה. הציבור בישראל נחשף בשנים האחרונות למסע רדיפה והסתה אישי, שמתנהל נגד עובדי הנמל, על רקע הכוונה להקים נמלים חדשים, בלתי נחוצים ושיהיו בכיה לדורות. עובדי הנמל בוטחים במשטרה שתעשה עבודתה נאמנה ומצפים שהעובדים שנעצרו ישוחררו במהרה וישובו לעבודתם נקיים מכל אשמה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אלון חסן עבד עלוב נפש כי ימלוך...הכוחניות בתפארתה (ל"ת)
  יעקב 27/05/2014 16:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  צריך לישבור את הכוחניות והחזירות שמישתוללת בנמלים אפשר
  אזרח 27/05/2014 15:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בכסף של עובדי הנמל שמישתכרים מעל השכר הממוצע אפשר לגייס עוד מאות עובדים ולחלק את העבודה למישמרות קצרות של 6 שעות למישמרת וכולם יהיו מאשרים ושמחים שיש להם מקום עבוד
  סגור
 • 1.
  כץ לא פותר בעיות. הוא עסוק בפרוייקטים מגלומנים מיותרים. (ל"ת)
  צחי 27/05/2014 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור