מבקר המדינה פונה לממשלה: "קיימת אוכלוסייה המתקשה להתקיים בכבוד"

נוכח העליה הצפויה במחירי החלב כתב מבקר המדינה במכתב ששלח: "שחלק מהמחויבות הבסיסית של המדינה לאזרחיה הוא חובתה לספק לכל אזרח ביטחון תזונתי"
 |  (3)
(קרדיט: Getty images Israel)
מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, מבקש להקדים את הדיון בוועדה לביקורת המדינה בעניין חוות-דעתו בנושא הפיקוח על מחירי המזון ומחירי החלב. במכתב ששיגר המבקר לח"כ אורי אריאל, יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת ולשרים החברים בוועדה, ציין: "בימים האחרונים שב ועולה נושא מחירי מוצרי המזון ומוצרי החלב על סדר היום הציבורי."

"נוכח זאת, כתב המבקר, "מצאתי לנכון לבקשך להקדים ככל שניתן את מועד הדיון בוועדה בנושא חוות-דעת מבקר המדינה והממצאים העולים ממנה, בהשתתפותם של כל הגורמים הרלבנטיים, וזאת על מנת שניתן יהיה להביאם בחשבון עוד בטרם תתקבלנה החלטות משמעותיות בנושא זה".

שפירא מציין במכתבו שחלק מהמחויבות הבסיסית של המדינה לאזרחיה הוא חובתה לספק לכל אזרח ביטחון תזונתי, שמשמעותו היא מתן אפשרות לכלל האוכלוסייה להתקיים בכבוד תוך הבטחת צריכת מוצרי המזון הבסיסיים הנדרשים לה. "לדאבון הלב, קיימת כיום בישראל אוכלוסייה לא מעטה המתקשה להתקיים בכבוד, והיא הנפגעת הראשית של העלאות מחירים מסוג זה".

הדרישה של מבקר המדינה מגיעה בין השאר לאחר שלפני חמישה ימים שטראוס הודיעה שהיא צפויה לעלות את מחירי החלב במקביל לחלוקת . עדכון מחירים כלפי מעלה עדיין לא הוכרז באופן רשמי, אך עליית מחירי החלב הגולמי עלולה להוביל לייקור מוצרי החלב בפיקוח בימים הקרובים. היקף הייקור עדיין לא נקבע אך הוא צפוי לחול על חלב בשקית ובקרטון, גבינה צהובה במעדנייה "עמק" ו"", חמאה ומוצרי ניגרת

כזכור, רק לפני כחודש, פורסם דו"ח מבקר המדינה בנושא הפיקוח על מחירי המזון ומחירי מוצרי חלב. על פי הדו"ח, בשנת 2008 הכין משרד הבריאות סל מוצרים בסיסי העונה על הצורך המינימלי של אדם לתזונה הולמת. אולם משרדי הממשלה הרלוונטיים לא השתמשו בסל זה כבסיס להבטחת הביטחון התזונתי לתושבי המדינה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ביבי יכריז על בחירות
  היום ביבי ילך הביתה 09/10/2012 18:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היום ביבי יכריז על בחירות ובעזרת השם. הוא והסאצ'ו שלו, שטייניץ ילכו הביתה
  סגור
 • 2.
  רק חרם צרכנים יעזור מול חברות הענק (ל"ת)
  רק חרם צרכנים 09/10/2012 17:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  שום דבר לא ישתנה (ל"ת)
  ממשלה אטומה 09/10/2012 17:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור