"נוחי נאבק לשמירת זכויות העובדים, אי.די.בי לא יקבלו כסף ממעריב"

אי.די.בי מגיבה למחאות: "כל תמורה שתתקבל מהעסקה תלך לשמירת זכויות העובדים ולהחזר חובות". דנקנר: " אם הכסף לא יספק אמליץ לדירקטוריון דסק"ש להעביר לעובדי מעריב את החלק החסר"
 |  (6)
נוחי דנקנר
אתמול בלילה (ה') אישר דירקטוריון מעריב את מתווה העסקה עם מו"ל מקור ראשון, שלמה בן-צבי, ובשעות הבוקר המוקדמות נחתם ההסכם. על פי דיווח לבורסה, בן-צבי ישלם עד 74 מיליון שקלים לדסק"ש עבור המותג מעריב, בתשלומים ובכפוף לתנאים עסקיים כאלה ואחרים, ויקלוט בין 300 ל-400 עובדים.

כמו כן, קבוצת מעריב הגישה בקשת הפירוק לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ממנה עולה כי חובותיה מסתכמים ב-408 מיליון שקלים. הבקשה היא ל-60 יום, כאשר במעריב ביקשו למנות את עו"ד דוד פורר ואת עו"ד שלמה נס, כנאמנים. החוב ל-1,750 עובדים עומד על כ-95 מיליון שקלים, כולל פיצויי פיטורים בסך 53 מיליון שקלים, הודעה מוקדמת כ-20 מיליון, פדיון ימי חופש 7 מיליון, ועוד.

בתגובה לכך, ולהפגנות שנערכו מול משרד אי.די.בי. שבקניון עזריאלי במהלכן ניסו לפרוץ למשרדי החברה, נמסרה מהחברה הודעה: "יו"ר אי.די.בי נוחי דנקנר נאבק בחודשים האחרונים להצלת העיתון ולשמירת זכויות העובדים, כאשר שתי מטרות-על עומדות לנגד עיניו: האחת, לשמור על מקור פרנסתם של כמה שיותר עובדי מעריב ועל מלוא זכויותיהם. והשנייה, לעשות הכול כדי שהעיתון לא ייסגר".

"בהתאם לכך, דסק"ש וקבוצת אי.די.בי לא יקבלו אף לא אגורה מעסקת מכירת מעריב לאיש העסקים שלמה בן צבי. כל תמורה שתתקבל מעסקה זו תלך לקופת העיתון, כלומר לשמירת זכויות העובדים ולהחזר חובות, והוא הדין לגבי התמורה מעסקה נוספת למכירת בית הדפוס של העיתון בעיר בת ים".

עוד נמסר שדנקנר נפגש ביוזמתו עם נציגי העובדים במעריב, ועם ראשי ההסתדרות, והצהיר כי הוא מחויב כל כולו להבטחת זכויותיהם של העובדים. " אם עסקת בן צבי תתממש אז יהיה עיתון שימשיך למלא תפקיד חשוב לדמוקרטיה בישראל והוא יעסיק חלק משמעותי מהעובדים וגם יהיה יותר כסף בקופה לשמירת זכויות העובדים".

דנקנר מוסיף וטוען שהכסף שיכנס ממכירת העיתון ובית הדפוס שלו יהווה פתרון לכספי העובדים. אם הכסף לא יספק הוא לטענתו ימליץ לדירקטוריון דסק"ש להעביר לעובדי מעריב את החלק החסר.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  למה בכלל קנה עיתון כושל ומפסיד. חוסר אחריות משווע. (ל"ת)
  משה 21/09/2012 19:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  נוחי- מעריב
  המלש 21/09/2012 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מאד מעריך את נוחי דנקנר. הוא משתדל להיות הוגן כל הזמן. אני מאמין לו גם בקשר לאיגרות חוב שישלם את מלוא תמורתם. אבל צריך לתת לו את הזמן. האלטרנטיבות יותר גרועות גם אם רוצה להיות בסדר. אז אנא אל תתקיפו אותו כל הזמן. הוא בניגוד לטייקונים אחרים ממש אדם טוב.
  סגור
 • 4.
  נוחי דנקנר גיבור מעמד הפועלים ! כל הכבוד ! (ל"ת)
  וולאדימיר איליץ 21/09/2012 17:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  הוא ילך ישירות לגן עדן אחרי 120 (ל"ת)
  הקב"ה 21/09/2012 17:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  נוחי אתה יותר מידי טוב איתם
  אנונימי 21/09/2012 15:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בסוף כולם ירקו לך בפרצוף תדאג לעמך ולאגחים
  סגור
 • 1.
  שיתחיל לדאוג לעצמו
  שחרזדה 21/09/2012 13:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מתנהג כמו לוזר.....וכשמתנהגים כך בסוף כולם טובעים כן גם העובדים שצריכים להבין שאין מי שמוכן לשלם על מה שהם מוכרים
  סגור