ההסתדרות: חברת פלאפון פועלת לסיכול התארגנות עובדי החברה

לטענת העובדים בחברה, הם נקראים לחדר צדדי שבו עובדות מטעם ההנהלה מחתימות אותם על דפים ריקים. במקרה של סירוב, הם נתקלים בצעקות שמאלצות אותם בסופו של דבר לחתום על הנייר
 |  (4)
בעיות קליטה
ההסתדרות הגישה היום (ה') באמצעות עו"ד ענת גוטמן, קובלנה לביה"ד האזורי לעבודה בת"א נגד חברת פלאפון בגין בזיון ביהמ"ש. לטענת ההתסדרות, הנהלת חברת הסלולר הפרה את החלטת ביה"ד שניתנה ביום שני האחרון ע"י השופטת אורנית אגסי.

לטענת העובדים בחברה, הם נקראים לחדר צדדי שבו עובדות מטעם ההנהלה מחתימות אותם על דפים ריקים. העובדים טוענים שבמקרה שהם מסרבים לחתום על ההנייר הם נתקלים בצעקות שמאלצות אותם בסופו של דבר לחתום על הנייר.

לטענת ההסתדרות צילום המראה את אחד העובדים מאויים ב"מעמד החתימה" מוכיח שההנהלה ממשיכה לפעול על מנת לגרום לעובדים לבטל את חברותם בהסתדרות תוך שימוש במרות והפעלת עובדים לצורך כך.

הארגון שמנוהל על ידי עופר עיני הוסיף וטען שבעזרת מצגת אליה נחשפים העובדים, נעשה ניסיון נוסף לשכנע אותם לא להתארגן דרך ההסתדרות. בסוף המצגת המנהל פונה לעובדים ואומר להם שהם רשאים לבטל את חברותם להסתדרות ע"י כתיבת פרטיהם על דף ריק והגשת הדף אליו.

כזכור, על-פי החלטת ביה"ד, שניתנה ביום שני, על ההנהלה להימנע מפעולות לסיכול התארגנות העובדים בדרך של הוצאת פניות אישיות לעובדים. ביה"ד אף הגביל את החברה בפניותיה אך ורק להפצת מסרים באמצעות אגרות מתונות, אינפורמטיביות ומידתיות.

בית הדין האזורי לעבודה בת"א כבר הודיע להסתדרות כי יקיים דיון על בקשת ההסתדרות בשעות הבוקר של יום שני הקרוב.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אמת!!
  מקור ראשון 06/09/2012 22:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא שאני חושב שההסתדרות תדאג לעובדים של פלאפון, אבל המצב יהיה יותר טוב ממה שהוא כרגע, שבו אין שום ביטחון לעובדים וההנהלה עושה מה שבא לה , כולל פיטורים לא מוצדקים. אני יודע ממקור ראשון שעובדים מאויימים עי המנהלים שלהם ושכופים עליהם לחתום על מסמך ביטול הצטרפות להסתדרות..
  סגור
 • 3.
  ההסתדרות בתקופת עיני המאיסה עצמה על הציבור
  נחכה ונראה 06/09/2012 17:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  נחכה ונראה אם סוף סוף משהו טוב יצא ממנה
  סגור
 • 2.
  כמה מפתיע שעייני פועל רק למען חברות גדולות (ל"ת)
  איש האמת 06/09/2012 17:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  הגיע הזמן שההסתדרות תנסה לעשות משהו טוב (ל"ת)
  סוף סוף 06/09/2012 17:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור