האוצר מתכנן להפריד תשלומי המס על ליסינג של מכונית ומס על הדלק

על פי טיוטת חוק ההסדרים החדש של משרד האוצר, יפוצל שווי השימוש שמשלמים כיום המשתמשים ברכב צמוד לשניים, והוא יוטל בנפרד על הרכב ועל הטבת דלק ללא הגבלה
 |  (6)
גזרה על הארגונים
האם יופרדו תשלומי המס על ליסינג של מכונית והמס על הדלק. על פי טיוטת חוק ההסדרים החדש של משרד האוצר התשובה היא כן. התוכנית החדשה של האוצר מפצלת את שווי השימוש שמשלמים כיום המשתמשים ברכב צמוד לשניים, והוא יוטל בנפרד על הרכב ועל הטבת דלק ללא הגבלה.

אמנם שווי השימוש החדש שייקבע עבור החזקת רכב ליסינג יהיה נמוך משיעורו כיום, אבל אלה הנהנים מכיסוי הוצאות הדלק בידי המעסיק יידרשו להפריש למס סכום קבוע וגבוה, מה שייקר את שווי השימוש הכולל של הנהגים. חשוב לציין, שעובדים יוכלו גם לבחור שלא לשלם שווי שימוש על הדלק ובמקרה כזה יממנו את עלות הדלק בעצמם.

עוד נאמר בטיוטה שרכב חדש יכלול גם רכב שלא חלפו 12 חודשים ממועד יצורו ומספר הקילומטרים שנסע אינו עולה על נתון שיקבע על ידי שר התחבורה. המהלך מבוצע שלוש שנים לאחר שהוכפל שווי השימוש שמשלמים נהגי מכוניות הליסינג.

מסקנותיה העיקריות של ועדת זליכה, פיצול בין מותגי רכב ואיסור על החזקה צולבת בין חברות ליסינג לייבואני רכב אינן מופיעות בטיוטת החוק.

יו"ר ארגון הליסינג, מוני בר: "זה פשוט אבסורד. הליסינג יצר מהפכה חברתית בכך שאיפשר לאנשים לצאת מהמרכז, למצוא דיור בפריפריה ולהמשיך ולעבוד במרכז. והנה דווקא כאשר המדינה עצמה זועקת שהיא רוצה למצוא פתרונות לדיור, היא פוגעת באפשרות למצוא דיור הרחק מהמרכז ולהמשיך לעבוד בו. במקום לעודד אנשים למצוא דיור הרחק מהמרכז, המהלך הזה יחייב אנשים להישאר ולגור במרכז הארץ ללא פתרונות דיור".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הגיע הזמן! . כנסו.
  אא 30/08/2012 01:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוף סוף יהיה שיווין בנטל. לא יתכן שמחיר ליטר דלק עובר את 8.2 והנטל נופל רק על חלק מהנהגים. העובדים ( שבד"כ שמרווחים יותר) מקבלים רכב על חשבון החברה ודלק על חשבון הברון גם צריכים לקחת חלק. הדבר תומך גם בצמצום זיהום אויר ( רכבי הליסנג נוסעים כמעט פי 2 מרכבים פרטיים ... נראה אם ימשיכו גם כשיצתרכו לשלם את הדלק )
  סגור
 • 4.
  אז מה ? נעבור לרכב חשמלי בטר פליס
  איציק 29/08/2012 22:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תנו לחיות ....נימעסתם
  סגור
 • 3.
  נערי האוצר יודעים רק לעשות גזרות
  itzik 29/08/2012 21:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה אנו למדים בארץמלמדים את נערי האוצר רק איך ליצר גזרות . ביבי הביתה ביבי הביתה {לא לשכוח בסוף שבוע מעלים את הדלק }
  סגור
 • 2.
  נימאס
  yehuda04 29/08/2012 17:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  השתגעו לגמרי, כבר לא יודעים מהיכן למצוץ אותנו.
  סגור
 • ביבי הבייתה (ל"ת)
  אלי 29/08/2012 18:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  שיתקע להם הדלק בגרון ביבי גמרתה עלינו עם המיסים!!! (ל"ת)
  ינעל העולם 29/08/2012 17:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור