אהוד אולמרט זוכה מאשמת מינויים פסולים בתמ"ת; "הנזק נגרם"

המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, עו"ד שוקי למברגר, הודיע על סגירת תיק נוסף שעמד נגד רוה"מ לשעבר. למברגר: "במישור המעשי לא ניתן יהיה לקיים את המשפט"
 |  (5)
אהוד אולמרט (צילום ארכיון: דובר צה"ל), צילום מסך: ערוץ 2
המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, עו"ד שוקי למברגר, הודיע לפני זמן קצר על סגירת תיק נוסף שעמד נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בגין מינויים פסולים במשרד התמ"ת. עוזרו לשעבר של אולמרט, עובד יחזקאל, גם לא יועמד לדין.

במאי 2010 הוחלט בפרקליטות המדינה להעמיד לדין את ראש הממשלה לשעבר, עקב עבירות של הבטחת טובות הנאה למצביעים, מירמה והפרת אמונים. לאחרונה אולמרט יצא זכאי בשני תיקים אחרים שעמדו נגדו, אחד בגין פרשת ראשונטורס ואחד בגין פרשת טלנסקי.

בהודעה שמסר למברגר נאמר: "קיומם של הליכים משפטיים נוספים, משמעותיים, בעלי מאפיינים דומים, היווה שיקול משמעותי בגיבוש ההחלטה. הערכתנו היא שבמישור המעשי לא ניתן יהיה לקיים את המשפט נושא תיק זה, אלא בעוד זמן ממושך. סברנו כי העובדה שכנגד אולמרט מתקיימים כבר שני הליכים פליליים בגין מגוון מעשים המתבטאים בכשלים נורמטיביים-פליליים, המייצגים נדבכים מפעילות הכוללת של אולמרט כשר, משליכה על האינטרס הציבורי במיצוי הדין עמו בקיום הליך פלילי נוסף, שלישי במספר".

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, אמר בתגובה: "זה מעט מדי ומאוחר מדי, שכן הנזק הכבד כבר נגרם כאשר הורידו לחינם מתפקידו ראש ממשלה מכהן. נושא המינויים הפוליטיים נופח במכוון מעל ומעבר לכל פרופורציה, כאשר רוב-רובם של המינויים שיוחסו לאולמרט כלל לא בוצעו על-ידו, ולמרות שלא נפל שום פגם בהליך המינויים, והכול נעשה על-פי חוק".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הוא לא בדיוק זוכה
  הצדיק מסדום 22/08/2012 03:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הוא לא הואשם. הבדל עצום בין השנים. יש נגדו הרבה הוכחות, אך מטעמים שונים לא יהיה משפט.
  סגור
 • 4.
  הכסף מטהר שרצים (ל"ת)
  קלשון 21/08/2012 21:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  לא ברור איך הוא יוצא זכאי מהכל (ל"ת)
  מוזר 21/08/2012 19:30
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 2.
  פרקליט מדינה כושל, סתם שלחו ראש ממשלה הביתה (ל"ת)
  מדינה כושלת 21/08/2012 19:29
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  אולמרט בר מזל (ל"ת)
  יותר מזל משכל 21/08/2012 19:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור