שר האוצר שטייניץ יחד עם רה"מ סלאם פיאד הסכימו על מיסוי בהעברת סחורות

מטרת ההסכם היא לחזק את קשר הסחר בין ישראל לרשות הפלסטינאית. שטייניץ: "זהו צעד חשוב לחיזוק הקשרים הכלכליים בין ישראל והרשות הפלסטינית"
 | 
שר האוצר, יובל שטייניץ (קרדיט: : רובי כהן)
שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, וראש ממשלת הרשות הפלסטינית, סלאם פיאד, הסכימו הערב על הסדרים בנוגע להעברת סחורות ולמיסוי בין ישראל והרשות הפלסטינאית. הסדרים אלה גובשו במהלך דיונים שקיימו הצדדים בחודשים האחרונים, ונועדו לקדם את יישום ההסכמים הקיימים בתחום הכלכלי, ובמיוחד "פרוטוקול פאריס".

מטרת ההסכם היא לחזק את קשר הסחר בין מדינת ישראל לרשות הפלסטינאית וכן להילחם בהברחות ובהעלמות מס. על-פי ההסדרים שגובשו, התחשבנות המיסים בין הצדדים בנוגע למע"מ, למס קנייה ולמכס, תתבסס על מעבר בפועל של סחורות בין ישראל והרשות הפלסטינית, ולא על סמך דיווחים בלבד, כפי שהיה נהוג עד כה.

לשם כך הרשוויות בשני הצדדים יגבירו את חילופי המידע ויבצעו הצלבות נתונים על מנת לשפר את המעקב. במעברי הגבול ייעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, יוקמו מתקני אחסון מיוחדים ברשות הפלסטינית, ומעבר הסחורות יתועל ככלל למעברי סחורות מוגדרים.

דברי שר האוצר, שטייניץ בסיום הפגישה: "זהו צעד חשוב לחיזוק הקשרים הכלכליים בין ישראל והרשות הפלסטינית. שיתוף הפעולה יסייע לשני הצדדים להילחם בהעלמות המס, יגדיל את הכנסות הרשות הפלסטינית מגביית מיסים, ויסייע בצמצום היקף הברחת הסחורות".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על השגת ההסדרים וציין כי מדובר בצעד חשוב במסגרת מדיניותו הכללית לתמוך בחברה הפלסטינית ולחזק את כלכלת?. הוא הביע תקווה כי הדבר יסייע להתקדמות היחסים בין הצדדים גם ברבדים נוספים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה