אבי ג'וזף-כהן: "חינוך איכותי משפיע על כלכלה לטווח הארוך"

האנליסטית הראשית של גולדמן-זאקס דיברה במושב חבר הנאמנים של הטכניון. על פי נתונים שהציגה 50% מתושבי ישראל שהם בעלי 8 שנות לימוד ומטה חיים מתחת לקו העוני
 | 
אבי ג'וזף כהן
אבי ג'וזף-כהן, אנליסטית ראשית בבנק ההשקעות גולדמן-זאקס, דיברה היום (ד'), במושב חבר הנאמנים של הטכניון על "חדשנות וצמיחה כלכלית" במסגרת ההרצאה השנתית בטכנולוגיה וכלכלה לזכרו של יצחק מודעי.

במהלך נאומה הציגה את המיזם המשותף לאוניברסיטת קורנל-טכניון שכולל הקמת מרכז מחקר מדעי-הנדסי יישומי בניו-יורק, הממזג משאבים פרטיים וציבוריים לטובת קידומו של החינוך המדעי-טכנולוגי.

"כלכלנים אוהבים לדבר על תמ"ג, על מצב שוק ההון ועל משתנים אחרים כמדדים למצבה הכלכלי של מדינה," אמרה. "אבל אני מדברת כאן על מדדים שמשפיעים על הכלכלה בטווח הארוך, וחינוך איכותי הוא הגורם הבודד המשמעותי ביותר בהשפעה על צמיחה כלכלית. לכן עלינו להבין שהשכלה היא חלק בלתי נפרד ממדיניות כלכלית אפקטיבית".

על פי נתונים שהציגה במושב 50% מתושבי מדינת ישראל שהם בעלי 8 שנות לימוד ומטה חיים מתחת לקו העוני, לעומת 10% בלבד מקרב בעלי השכלה גבוהה יותר. שיעור העוני הנרחב ביותר שורר, כידוע, בקרב החרדים והערבים, ושתי הסיבות העיקריות לכך הן חסך בהשכלה וגודלן הממוצע של המשפחות במגזרים אלה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה