העובדים מפגינים מחוץ לחנות ומוחים על השהיית תשלום משכורת אפריל

ספקים ולקוחות הצטרפו לעובדים בנסיון לעבור את המאבטחים. הרשת הפסידה 44.5 מיליון שקל ב-2011 ורואי החשבון הזהירו כבר אז מפני מצב הביש
 |  (1)
קיקה, צילום: סיון פרג', יח"צ
רשת הריהוט לבית קיקה אשר פתחה את הסניף בנתניה לפני כשנה, סגרה את שעריה הבוקר בפני העובדים לאחר שאתמול התברר שהחברה המנהלת לא שילמה את משכורות חודש אפריל.

כ-200 עובדים מפגינים בשעה זו מול החנות כששומרים עומדים בפתח כדי למנוע מהעובדים לקחת סחורה. גם ספקים הגיעו עם משאיות על מנת לאסוף סחורה ולקוחות באו לוודא שיקבלו את אשר רכשו. נציגי ההסתדרות באו למקום והחלו באיסוף חתימות על מנת להקים ועד עובדים שיפעל נגד ההנהלה.

מתיאורי העובדים עולה שההנהלה לא הראתה סימני קושי בפעילות והצליחה לשדר "עסקים כרגיל" עד אתמול. חלקם סיפרו כי המשיכו לעבוד עד מאוחר אתמול בלילה כשהמנהלים ערכו ישיבות דחופות במשך כל היום והלכו מוקדם הביתה. כאמור הבוקר כבר היו מאבטחים של חברת אשטרום בסף החנות.

מצבה הפיננסי של קיקה נחשף בדו"חות האחרונים של חברת האם אשטרום שאר מחזיקה בה כ-15%. קיקה הפסידה בשנה שעברה 44.5 מיליון שקל על הכנסות של 27 מיליון שקל. ב-2010, שנת ההכנה וההקמה של הסניף בנתניה רשמה החברה הפסד של 13.5 מיליון שקל.

נציין גם שבדו"ח הכספי של שנת 2011 כתבו רואי החשבון של אשטרום נכסים כי "קיימים ספקות משמעותיים בדבד המשך קיומה של קיקה כ"עסק חי" ולמעשה החליטה לרשום בדוחות הכספיים הפסד בגין ההשקעה בסכום של כ-5.7 מיליון שקל.

הרשת צפויה להגיש היום בקשה להקפאת הליכים לבית המשפט ולנסות לעצור את הסחף שנוצר. בעלי מניות מרכזיים טענו שהבנקים אלו שיצרו את הלחץ עם סגירת קווי אשראי בעקבות חובות ומשיכות כספים שהתקבלו מהלקוחות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קבוצת הפייסבוק של לקוחות נפגעי קיקה ישראל אחר
  רנס 12/05/2012 07:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קבוצת הפייסבוק של לקוחות נפגעי קיקה ישראל אחרי הקריסה http://www.facebook.com/groups/285046314919949/
  סגור