כוחות משטרה גדולים נערכים לקראת הגעת מטס המחאה לנתב"ג

"יכולת להפגין נגד סוריה, אירן או חמאס אך בחרת למחות כנגד הדמוקרטיה היחידה במזה"ת", כתבה ישראל למפגינים. שמונה פעילים הצליחו לנחות בישראל עד עתה מהן שניים גורשו, שניים נכנסו ואושרו וארבעה הפעילים הנותרים נחקרים בשעות אלו
 | 
לקראת הדרמה ב-12:00
כוחות מתוגברים של משטרה נערכים היום (א') לקראת נחיתת פעילי "המטס לפלסטין". הפעילים הפרו פלסטינים מקווים לנחות היום בנתב"ג ולהמשיך משם לבית לחם בעוד ישראל תנסה לעצור את הפעולה, כל זאת באחד מימי העומס הגדולים בנמל התעופה, לאחר חופשת הפסח. נציין כי עיקר הפעילות צפויה החל משעה 12:00 בצהרים אז ינחתו פעילים נוספים.

חברות התעופה באירופה קיבלו מרשויות ההגירה והאוכלוסין רשימה של 1,200 אנשים המוכרים לישראל ובקשה שלא לאפשר את הטסתם של אלו. בין החברות שנענו לבקשה נציין את לופטהנזה, בריטיש איירווייז, איזיג'ט ואייר פרנס. ההנחה בישראל היא כי כ-150 פעילים בלבד צפויים להגיע בכל זאת לארץ.

נציין כי 650 השוטרים הפרוסים באיזור נמל התעופה לא נאלצו להתמודד עם כניסה גדולה של פעילים כאשר רק 8 מהם הצליחו לנחות בישראל עד עתה. שניים מבין הפעילים גורשו, שני פעילים אחרים נכנסו ואושרו וארבעה הפעילים הנותרים נחקרים בשעות אלו. בינתיים ההפגנות מתרכזות בשדה התעופה בפאריז.

"אנו מעריכים את בחירתך בישראל כמושא דאגותיך בתחום זכויות האדם", כתוב בציניות במכתב ממדינת ישראל למוחים. "אנו יודעים שעמדו בפניך אפשרויות ראויות רבות. יכולת לבחור למחות נגד המשטר הסורי אשר טבח יומיומי בבני עמו שגבה אלפי קורבנות. היית יכול לבחור להפגין נגד הדיכוי הברוטלי שמפעיל המשטר באירן נגד מתנגדיו ותמיכתו בטרור ברחבי העולם".

בהמשך נכתב: "יכולת לבחור להפגין נגד שלטון חמאס ברצועת עזה אשר שם מבצעים ארגוני הטרור פשע מלחמה כפול כאשר הם יורים לעבר אזרחים ומשתמשים באזרחים כמגן אנושי. אולם אתה בחרת למחות נגד ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, בה קיים שוויון זכויות לנשים, העיתונות מבקרת את הממשלה, ארגוני זכויות אדם חופשיים לפעול, קיים חופש פולחן לכולם ומיעוטים אינם חיים בפחד. לכן אנו מציעים לך ראשית לפתור את הבעיות האמיתיות באזור ואחר כך לשוב לישראל כדי לחלוק עמנו את ניסיונך".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה