איטלקים מוותרים על רכבי היוקרה שמושכים את מס הכנסה

משטרת איטליה מגבירה האכיפה: החרימה מעל 350 רכבי יוקרה בחשד שבעליהן לא משמלמים מסים כראוי. 42 בעלי מכוניות יוקרה דיווחו על הכנסות של 30 אלף אירו בלבד
 | 
מכונית של טסלה (קרדיט: Getty images Israel)
האיטלקים ידועים כאוהבי החיים הטובים בכלל וכאוהבי מכוניות יוקרה בפרט, אך לאחרונה רבים מהם איבדו את העניין בהחזקתה של מכונית יוקרה, לאחר ששלטונות המס במדינה עמוסת החובות החלו לעצור מכוניות יוקרה כגון פררי ולמבורגיני באתרים יוקרתיים כדוגמת אתר הסקי הידוע בקורטינה שבדולומיטים או בעיירות העשירות של אגם קומו מצפון למילאנו, והחלו לבחון את תצהירי המס שמגישים בעליהן.עד כה דווח כי משטרת איטליה החרימה מעל 350 רכבי יוקרה בחשד שבעליהן לא משמלמים מסים כראוי.

בפשיטה שערכו שלטונות המס בעיירה קורטינה התגלה כי 42 בעלי מכוניות יוקרה דיווחו על הכנסות של 30 אלף אירו בלבד בשנת 2010. 19 מכוניות יוקרה נוספות היו רשומות על שם חברות שדיווחו באותה השנה על הפסדים. "הדילרים מלאים במכוניות יוקרתיות שאף אחד לא רוצה לקנות כעת" אמר לבלומברג איש עסקים שמבקש למכור את מכונית היוקרה שקנה במאי האחרון בתמורה ליותר מ-100 אלף אירו בתמורה ל-40 אלף אירו לכל היותר.

ממשלת איטליה מעריכה כי העלמות המס במדינה מסתכמו בכ-120 מיליארד אירו בשנה. המאמצים להגברת גביית המסים באיטליה הינה חלק ממאמציו של ראש ממשלת איטליה הנכנס, מריו מונטי, להפחית את חובותיה של איטליה המסתכמים בכ-1.9 טריליון אירו ולהימנע ממצב אליה הגיעו יוון, פורטוגל ואירלנד, שנאלצו לבקש חבילות חילוץ.

"הבעלות על כלי רכב יוקרתי מעידה על רמת הוצאות ועל רמת חיים שפעמים רבות אינה עומדת בקנה אחד עם רמת ההכנסות המוצהרת של בעליהן" אמר כרמלו פיאנצ'לדיני, מפקח על מבצעי האכיפה ברשות המסים האיטלקית והוסיף "מי שמדווח בשקיפות על הכנסותיו ומחזיק במכונית יוקרה - אינו צריך לדאוג".

מונטי גם העלה את המס על מוצרי יוקרה כולל את המס על מכויות יוקרה, כך שבעליה של למבורגיני אבנטדור ששווה כ-316 אלף אירו יצטרך לשלם כעת כ-8,400 אירו מסים שנתיים, עלייה של 6,600 אירו ביחס למה ששילם לפני העלאת המס.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה