4 בריטים הודו בתיכנון פיצוץ בורסת לונדון ב-2010

הארבעה תכננו להטמין פצצות בבתי השימוש של בניין הבורסה הלונדונית במהלך חג המולד ב-2010, מהלך אותו סיכלה המשטרה הבריטית. טענו כי רצו לגרום נזק לבניין ולכלכלה הבריטית ולא להרוג
 | 
אוסמה בן-לאדן (צילום: Getty images Israel)
4 אזרחים בריטיים בני 20-30 ממוצא מוסלמי המשתייכים לארגון אל-קאידה הודו היום (ד') כי לקחו חלק בתכנון פעולת טרור במסגרתה התכוון הארגון לפוצץ את הבורסה של לונדון במהלך חג המולד. הארבעה הינם חלק מקבוצה של תשעה אזרחים בריטים העומדים למשפט בלונדון באשמת תכנון של מספר ארועי טרור נוספים ביעדים מרכזיים בבריטניה בדצמבר 2010. כך מדווח היום הוושינגטון פוסט.

כל הנאשמים טענו בתחילה לחפותם, אך בבית המשפט הלונדוני הודו היום ארבעה מהם במעורבותם בתכנון הפיצוץ של בניין הבורסה הלונדונית ע"י החדרה והטמנה של חומרי נפץ לבתי שהשימוש בבניין. התובע במשפט הסכים לכך שהנאשמים לא תכננו להרוג אף אחד וכי מטרתם היתה לגרום לנזק ולפגיעה כלכלית. עם זאת טען התובע כי השיטה בה פעלו סיכנה בפגיעה או בהרג בני אדם.

חמשת הנאשמים האחרים הודו כי לקחו חלק במפגשים בהם בוצעו התרמות לארגון הטרור במטרה לגייס כספים להפצת עותקים של המגזין של האירגון, Inspire. לדברי התובע הם לא עסקו בהכנת הפצצות או בתכנון מועד המתקפה.

על פי ההאשמות היו חברי הקבוצה מעורבים גם במפגשי תכנון, חיפשו חומרים על הכנת פצצות ותצפתו על יעדים פוטנציאליים לביצוע פיגועים, בהם הפרלמנט הבריטי, כנסיית ווטסמיניסטר, וגלגל הענק הלונדוני שמוצב ליד נהר התמזה. זאת, מבלי שידעו שהמשטרה הבריטית עוקבת אחריהם וכי במכוניותיהם ובבתיהם הותקנו מכשירי ציתות. בבית אחד מהנאשמים נימצאה רשימה שכללה גם מטרות כגון ביתו של ראש עריית לונדון, השגרירות האמריקנית ובתיהם של שני רבנים. גזר הדין יפורסם בשבוע הבא אך השופט כבר הודיע כי שניים מהנאשמים שהודו באשמה ישבו 18.5 ו-17 שנים בכלא.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה