מהפכת ה-G5 תוביל את שנת 2019, כיצד כדאי להיערך?

מי שמעוניין לנצל התיקון הנוכחי ולהתחיל לאסוף מועמדות שיובילו המעבר חייב להתמקד בסלים וקרנות כי הבחירה במנצחות בודדות תהיה קשה ביותר. מה הם הענפים שיובילו?

 |  (49)
ברכות ליום ההולדת ה-20 של ה-eurozone, אותו גוש של 19 המדינות שוויתרו על המטבע הלאומי ואימצו השימוש באירו. למרות כל הקשיים ונבואות הזעם זה ההישג הכלכלי הגדול ביותר לאנושות מאז כפה הנשיא לינקולן (תחת מסווה המלחמה בעבדות) את יצירת השוק המשותף על המדינות השונות במה שהיום נקרא ארה"ב.
האיחוד המוניטרי האירופי, שכל "מומחה" בתורו מנבא את התרסקותו מאז נולד ומעטים מהמומחים האמינו שישרוד 20 שנה, דווקא הולך ומתחזק. מה שמחזק אותו זה האינטרס הכלכלי שחזק מכל אינטרס אחר ומה שקורה בבריטניה וביוון (כ"א מסיבה שונה אבל בשתיהן הרצון להישאר בפנים גדל) מוכיח.
בכל מקרה, מספר המדינות שרוצות להצטרף עדיין גדל ומי שמאמין שהימין שמתחזק באירופה יתנתק או שהבעיות הכלכליות יפרקו אותו חי בסרט, סך החיוב עולה כאן בהרבה על סך השלילה ומה שנראה כ"גורמים המפריעים" כמו רוסיה, המהגרים או הימין (ראו מה קורה באיטליה לאחרונה) הם למעשה "גורמים תומכים", תחשבו על כך.   
הציפייה לקראת הדוחות הופכת לבעיה שהולכת וגדלה
"חגיגת" הדוחות הרבעוניים חוזרת שוב ומן הסתם שוב יתאכזבו רואי השחור ועורכי הכותרות מהדוחות הטובים אלא שעדיין ישנן התחזיות של החברות עצמן לגבי 2019 ואלו עשויות/עלולות לשפר מצב רוחם של רואי השחור כי הדעה, כרגע, ש-2019 לא תהיה שנה כל כך טובה במיין סטריט, נחכה ונראה.
הציפייה לקראת הדוחות, "האם החברה תכה הקונצנזוס? האם לא תעמוד בקונצנזוס? האם תעמוד בקונצנזוס הלחישות/תקוות?", בלה, בלה, בלה, הופכת לבעיה שהולכת וגדלה מידי רבעון וזאת בגלל השפעת התגובות על מחירי המניות. מילא אם התגובות לדיווחים היו רציונליות אבל כידוע לכולנו הן לא וההשפעה על מחירי המניות מגיעה לממדים מטורפים של ממש.
מניה של חברה שלא עמדה בקונצנזוס יכולה "לחזור בזמן" אחורה אפילו שנים. אם פעם זה היה קורה רק ל"מניות הפרוטה (Penny stocks)" שסחירותן נמוכה היום זה קורה גם לענקיות השוק. יותר מכך, התגובות לקונצנזוס, כפי שמתברר יותר ויותר, מתבססות על כותרות נטו כאשר בדיקת העובדות הופכת לזן ניכחד.
זה לא הכל כי השפעת התגובות והחשש מפניהן על התנהגות ההנהלות גדלה גם היא ומתפשטת. יותר ויותר הנהלות, אפילו של ענקיות הדאו-ג'ונס, מבזבזות זמן ניהול יקר על "ארגון" הדוחות ועל תכנון ההודעה עליהן כדי לעמוד בקונצנזוס. אין שום ספק שאחת הסיבות המרכזיות לנפילתה של GE מאז 2016 (כ-75%), כדוגמה אחת, הייתה קשורה בהתמקדות ההנהלה בניסיונות "להכות את הקונצנזוס" עד ל-2016 (סיפור להזדמנות אחרת אבל GE כלל לא הייתה צריכה להגיע ל-32-3 דולרים ב-2016).
אולי הקוראים אינם יודעים אבל ההימורים על "עמידה בקונצנזוס ואחוז הסטייה ממנו" הפכו לעסק ענק בארה"ב ואפילו בורסת חוזים עתידיים להפרשים קיימת "מתחת לשולחן".
בעיה נוספת שגדלה עם העלייה בחשיבות הקונצנזוס והתנודות שמלוות אותה היא שהשפעת התגובות פוגעת בעיקר ב"משקיע הקטן" והלא מנוסה ש"חי" מהכותרות ומגיב בהתאם, ברוב המקרים נכנס "המשקיע הקטן" לתחנה לאחר שהרכבת כבר עזבה וחבל. כיוון שברור לנו שהתרבות האמריקאית לא תאפשר פיקוח על הנושא ולא תפקח על המכונות ששולטות בפעילות הזו אז עדיף, לדעתנו, לעבור ממניות בודדות לסלים וקרנות.
מהפכת ה-G5 תוביל את 2019
2019, הטמעת הדור החמישי של הרשתות הסלולריות, ה-G5, נכנסת לשלב הביצוע ומהפכת הטכנולוגיה מאותתת על עלייה בשלב נוסף: מהפכת הטכנולוגיה מתקדמת בשלבים ובקצב מעבר מהיר יותר משלב לשלב כאשר גם ההשפעה של כל שלב על החברה והכלכלה הולכת וגדלה.
עמוד האש שמוביל את מהפכת הטכנולוגיה לשלב ההתפתחות הבא שלה הוא מהפכת האינפורמציה. להערכתנו, בשנת 2019 יוביל ה-IT לשלב הבא, מהפכת האינפורמציה תבצע את המעבר מהתמקדות במהירות ושיפור האיכות של העברת האינפורמציה להתמקדות במעבר למיזוגן של סדרה ארוכה של טכנולוגיות חדשות והרבה בזכות ההטמעה של הדור החמישי של הרשתות הסלולריות, ה-G5. זאת למרות העובדה שהשימוש הצרכני בדאטא, קול ותמונה ברשת ובאלחוט עדיין אינו מחייב הוצאה כל כך גדולה.
במילים אחרות, תעשיית התקשורת נערכת לכניסה מהירה מהצפוי של "דברים" כמו מכונית חשמלית ואוטונומית, תיירות החלל, אנרגיה אלטרנטיבית, רובוטיקה, חקלאות חכמה, ציוד סייבר וביטחוני משופר בהרבה ועוד, טכנולוגיות שהכנסת ה-G5 הכרחית להצלחתן המסחרית. כל המוצרים/תהליכים והנישות החדשות הללו יעבדו בצורה אופטימלית רק כאשר טכנולוגיות כמו מחשוב קצה (Edge Computing), בינה מלאכותית, רובוטיקה, IOT, ענן ועוד תתמזגנה לתעשיית המיינסטרים ולצורך כך ה-G5 הכרחי.
תעשיית הטלקום רואה זאת ולמרות העלות ההטמעה הגבוהה וחוסר הצורך המסחרי עדיין היא רצה קדימה. היא עושה זאת קודם לזמן שתוכנן לכך כיוון שיש חלק גדל והולך בצרכנים, בעיקר מהשכבות העליונות, שמייצר לחץ ביקוש שככול שיגדל ירדו המחירים וצרכנים נוספים יצטרפו. בינתיים כל ענקיות הטלקום, התשתיות והרשת, מ-AT&T וורייזון  דרך אפל ונטפליקס ועד נוקיה וסיסקו.
מאות מעצבות שבבים מהסוג של נבידיה ו-MU, משקיעות סכומי עתק במעבר ל-G5 כי הן רואות שעל מנת למלא, בצורה מנצחת, את החלומות של שוק הצריכה הפרטי והבטחוני חייבים למזג את כל אותן טכנולוגיות שהזכרנו למכשור הקיים כיום (במקום במהלך העשור השלישי של המאה כפי שחזו לא מכבר).
מה שקורה מבחינת המשקיע הוא שתעשיית הטלקום שוב מתחילה להשתנות (כפי שקרה בכל התקדמות טכנולוגית בעשור האחרון) והוא צריך לקחת בחשבון את השינויים כי מאוד יכול להיות שהכוכבים של היום יהפכו לכוכבי שביט וחדשים יצטרפו. מה שכמובן אומר שמי שמעוניין לנצל התיקון הנוכחי ולהתחיל לאסוף מועמדות שיובילו המעבר חייב להתמקד בסלים וקרנות כי הבחירה במנצחות בודדות תהיה קשה ביותר.
תהליך המעבר מקדים את התחזיות, אל תישארו מאחור
מדוע אנחנו חושבים שהגיע הזמן להתחיל להצטרף לתהליך המעבר הזה? ראשית כי העובדות מצביעות על כך שהתהליך בעיצומו ומתקדם מהר מהתחזיות. מי שעקב אחרי מה שקרה בתערוכת ה-CES האחרונה יכול להבחין שה-G5 תפס מקום ראשון בחשיבות המוצרים והמהלכים בתערוכה וזו הרי הפכה ממזמן לעתידנית המוצלחת ביותר של כיווני התפתחות מהפכת הטכנולוגיה (קראו כאן).
"הקישוריות (connectivity)" הייתה מילת המפתח של מומחים מטעם אינטל, קוואלקום, AT&T וורייזון שדיברו בכנס והסבירו את התלות של הצלחת המיזוג של הטכנולוגיות שהזכרנו ואחרות בהצלחת ההטמעה של ה-G5. "המכונית האוטונומית", נכתב בפורבס, "לא תצא לשוק לפני הטמעת ה-G5 וזו רק אחת מהטכנולוגיות. ערים חכמות, חקלאות חכמה ואפילו הצלחת המיזוג של ה IOT מחייבים הטמעה זו.
רוב המומחים שדברו ב-CES מאמינים שאת הסיפור הגדול עוד יותר נראה בתערוכת ה-MWC Barcelona (תערוכת המובייל השנתית) שתערך ב-25-8 בפברואר הקרוב, כאשר הטמעת ה-G5 בטלפוניה החכמה תהיה נושא מרכזי.
במה משקיעים?
נתחיל בכך ש-2019 תהיה אמנם שנת הכניסה של ה-G5 אבל ההטמעה תימשך שנים מה שיאפשר למשקיע לנצל תיקונים ולבנות "תיק תקשורת עתידי". המגזין Techrepublic שבה מרואיינים אודות הנושא 16 מבכירי חברות התקשורת, התשתיות ומכוני המחקר בעולם, יבין שהיכולת לבחור במנצחת או שתיים כמעט ובלתי אפשרית בשלב הנוכחי כי הטמעת ה-G5 וכל שאר הטכנולוגיות שההטמעה תאפשר כניסתן תשנה לחלוטין את פני התעשייה (ונוסיף על כך בהמשך).
אבל ממה שרואים בראיונות אין ספק שה-G5 כבר נכנס ובגדול. מציין למשל מנכ"ל חטיבת ניהול המידע ופלטפורמות הענן של סמסונג, Ken Tsai, "נפח האינפורמציה יעלה אקספוננציאלית ב-2019 וזאת בעקבות הגידול המסיבי בהצטרפות ל-IOT וזה מחייב הכנסת ה-G5" בגרטנר אגב מעריכים שמספר המתקנים/מכשירים שתומכים בקישוריות יעלה ב-8 מיליארד ל-31 מיליארד עד סוף השנה.
טובי ראדשו, מנכ"ל חטיבת החדשנות ופיתוח המוצרים בורייזון אמר, "אנחנו כבר מפעילים, מאז תחילת 2018, מערכות G5 שמכסות את הערים יוסטון, לוס אנג'לס, סקרמנטו ואינדיאנפוליס והמהלך צובר מומנטום שמתגבר".
נחזור להשקעה: אפשר כמובן להמר על חברה אחת או שתיים שיובילו המהלך אבל כיוון שמדובר באין ספור חברות שמשתתפות "במשחק" ובתת-תחומים רבים קשה יהיה לבחור (יש מאמרים רבים שמנסים להמליץ על "המניות שיובילו את ה-G5" כמו זה של seekingalpha). החברות APPL, VZ, T, NOK ו-סמסונג מופיעות ברובם אבל אין דרך לדעת היום מי מהן תניב התשואה הגדולה. הוסיפו לכל אלו חברות סיניות, הודיות, קוראניות ויפניות ותנסו לבחור ב"מנצחת".
אבל הטמעת ה-G5 כבר נותנת אותותיה בבורסה. העליות בנוקיה (סימול: NOK) במחצית השנה האחרונה למשל "משויכות" ברובן להצלחותיה בחתימת סדרה ארוכה של הסכמי פיתוח תשתיות בתחום ולאחרונה גם לצרותיה של המתחרה הסינית הגדולה Huawei. אז למי שרוצה לחפש מנצחות מצפה עבודה רבה עם סיכוי נמוך.
אנחנו, כרגיל, מעדיפים סלים וקרנות. הדעה שלנו היא שעל מנת לכסות את כל האפשרויות ומגוון התחומים שקשורים בהטמעת ה-G5 צריך למצוא סל או קרן שיכללו בתוכם  את הדיסציפלינות הבאות: טלקום, תוכנה אפליקציות, מחשוב, IT, שירותים עסקיים, מוליכים למחצה, מערכות ייצור, שיווק ולבטח שכחנו כמה אחרות.
בדקנו ואפילו שלחנו שאילתה לאחד מבתי ההשקעה המובילים בעולם בתחום הקרנות/ETF ואין חיה כזו אבל מספר הקרנות והסלים שמכסים את כל התעשיות הנ"ל גדול מאוד. ישנם סלי התוכנה/אפליקציות מהסוג של IGV שמתמקד בתוכנה/אפליקציות לתחום הטכנולוגי, שמכיל 95 חברות תכנה/אפליקציות מובילות ושמאז 2009 הוא מההשקעות הטובות ביותר, מכה את ה-S&P והנאסד"ק.
בתחום המוליכים למחצה ישנו ה-SOXX, כן זה שהכותרות מבשרות על עתידו הקשה, שהתיקון בהחלט מייצר מצב מצוין לאיסוף ושללא ספק יהנה מההתפתחויות ב-G5 וכל "הצעצועים" שיאפשר/יעזור לפתח. בתחום הטלקום יש את ה-IXP הגלובלי שכולל את חברות הקצה מ-AT&T עד פייסבוק ודיסני. בקיצור גם כאן הבחירה קשה אבל אנחנו היינו מתמקדים בסלי ה-IT (כדוגמת ה-VGT), התוכנה/אפליקציות (IGV כדוגמה) והטכנולוגיה (XLK או RYT) והמוליכים למחצה (ה-SOXX) ולמי שאינו רוצה לעבוד קשה אז סלי ה-SPY וה-QQQ מכילים הכל. בהצלחה!!  
 
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(49):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 19.
  ת.סל הודו
  סימון 19/01/2019 22:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה לפני כשנתיים נדמה לי כתבת על הודו, שאתה אופטימי לגביה.בדקתי ת.סל של הודו והמחיר שלה (אחרי ירידות עליות ויורידות) נותר דומה מאוד למחיר בתקופה שכתבת, האם דעתך על הודו והפוטנציאל לא השתנתה? תודה
  סגור
 • 18.
  BOTZ (ל"ת)
  סרגיי 19/01/2019 17:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 17.
  British American Tobacco
  אבנר 19/01/2019 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה, אני מכיר את המאמר שלך על פיליפ מוריס ואלטריה, אבל רציתי לשאול גם מה דעתך על BTI? ירדה כ-60% בשנת 2018 ונסחרת במכפיל מביך של כ-1.5 עם דיבידנד של מעל 8%. ה-FDA מאיים לאסור מכירה של סיגריות מנטול (מקור הכנסות גדול מאוד של החברה) אבל לדעתי ייקח שנים לחוקק חוק כזה באמת. מה דעתך? האם קיימת פה הזדמנות?
  סגור
 • 16.
  כל כך לא משכנע
  לי 19/01/2019 13:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הרי הרווחים הגרועים של חברות הסלולאר הן שהובילו את הירידות בדצמבר, וזה כשחלק גדול מהרווחים מבוסס בכלל על פעילות החברה בשוק ההון, הירידה במיסים והריבית הנמוכה. רק שלמה גרינברג מומחה בטכנולוגיה? כל השאר שמכרו כמו היסטרים בדצמבר פשוט לא הבינו טכנולוגיה מספיק כמו גרינברג? או שהטכנולוגיה השתנתה בחודש שעבר מאז דצמבר? מה בדיוק קורה פה?
  סגור
 • לי זה שם יפה אבל שלמה לא מדבר על חודש
  שם טוב 20/01/2019 07:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בחודש זה וזה ירד ושם שבוע עלה..מדובר פה בטווחים ארוכים, ואם תבדקי בטווחים ארוכים אכן שלמה צדק וכנראה יצדק גם בעתיד
  סגור
 • 15.
  עם כל הכבוד לכותב
  ויש כבוד 19/01/2019 08:54
  הגב לתגובה זו
  3 8
  אם אתה כל כך בטוח במה שאתה כותב, תוכיח בכך שתראה את התיק שלך. שנדע שאתה באמת מאמין בדברים, ולא סתם כותב כדי למלא טור, ולקנטר את הפסימיים למיניהם. תודה
  סגור
 • תגיד חצוף הוא חייב לך משהו? שנה טון
  אין לך כבוד 19/01/2019 21:52
  הגב לתגובה זו
  8 3
  מה זה הנימה הזו?
  סגור
 • 14.
  כמדומני סיוה פיתחה שבב בעל יכולות AI והוא כבר נמכר (ל"ת)
  CIVA...? 18/01/2019 22:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 13.
  שלמה- האם אינך מקבל את הנחת העבודה שהשוק כעת עדיין דובי
  קורא נאמן 18/01/2019 15:19
  הגב לתגובה זו
  5 3
  לכן כל ההמלצות על הצטיידות בתעודות סל למיניהן במגמת LONG צריכה להדחות למועד בו התיקון יסתיים והשוק יעבור למגמת עליה?
  סגור
 • שתי תגובות:
  שלמה גרינברג 19/01/2019 09:25
  הגב לתגובה זו
  7 0
  "ההנחה" שהשוק דובי אינה "הנחה" אלא עובדה שנשענת על הסטטיסטיקה שמגדירה מתי שוק נכנס למצב דובי וזה קרה במהלך התיקון.. "שוק דובי הוא מצב שאיליו נכנס השוק לאחר ירידה של % 20. מהשיא האחרון. לגבי "הצטיידות .." איני יודע מהיכן לקחת "המלצות" אלו שאמנם מופיעות בכותרת אלא שלא אני כתבתי זאת. רמות המחירים להצטיידות או למכירה הן רמות שקובע המשקיע הנבון .
  סגור
 • טען עוד
 • קורא נאמן אבל לא ממש מיומן
  אשר 18/01/2019 19:57
  הגב לתגובה זו
  3 3
  השוק ממש לא דובי כמעט כל הירידות כבר כוסו. השוק עלה כמעט את כל הדרך חזרה.. רחוק מאוד מדובי
  סגור
 • חי בדיסנילנד
  חביב מזרחי 19/01/2019 16:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא יודע איפה אתה חי, אבל השוק לא מתקרב לרמות השיא שהיו וכרגע כל משקיע עם יד על הדופק.
  סגור
 • משתתף בצערך על ההפסדים שייגרמו לך מאי הבנת המציאות (ל"ת)
  קורא נאמן 19/01/2019 12:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • כן כן כן אותם ההפסדים שיש לי מ2009
  אדר 20/01/2019 08:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהזהרת כבר אז לצאת ולא השתתפת בחגיגה של עשור
  סגור
 • אכן לא דובי אך גם רחוק 10% מהשיא
  Roi Druker 19/01/2019 08:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מאמין שהוא ימשיך למטה וייכנס לטריטוריית הדובי שוב במהרה ובצורה החלטית הפעם.
  סגור
 • ואו את נביא ממש אולי תגלה לי מה יהיה
  קריסטל 19/01/2019 21:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בטוטו השבוע?
  סגור
 • גורביץ (ל"ת)
  זה הוא 19/01/2019 03:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ידידי, יש לך דרך ארוכה ללמוד בשוק ההון
  קורא נאמן 18/01/2019 22:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין לך מושג והבנה מינימלית, ואם תרצה ללמוד על בשרך - המשך בדרכך ...
  סגור
 • אתה לא רק מיומן גם מתוזמן וממומן (ל"ת)
  קורא קשקשן 20/01/2019 08:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • כן כן כן אתה מיומן מ2009 אתה מחוץ לשוק
  אשר 20/01/2019 08:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וקורא זאב זאב... אל תתימר לנבא את העתיד.אני מרווח מ2009 כמה מאות אחוזים והרוב כבר מזומן בחשבון.. מקווה דווקא שאתה צודק סוף כל סוף ותהייה ירידה
  סגור
 • 12.
  תעודת סל טכנולוגיה ואינטרנט סין
  גדי 18/01/2019 09:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על המאמר...יודע שאתה לא ממש עוקב אחרי סין.יש ת.סל שכוללת את כל חברות הטכנולוגיה, אינטרנט.. בסין.ביניהן טנסנט, אליבאבא, באידו וכו'ירדה כ40% מהשיא.. דעתך? תודה
  סגור
 • יש מספר תעודות כאלו ובמבחר מטבעות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/01/2019 09:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • יש מיליון תעודות אבל השאלה היא על זו
  גדי 19/01/2019 21:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ספציפית
  סגור
 • 11.
  קראפט היינץ
  יובל 18/01/2019 09:06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שלמה מדוע החברה הזו כל הזמן יורדת?מכפילים נוחים, מחיר זול, דיבידנד גבוהבאפט מחזיר לא מעט מניות שלה...מה הסיפור שלה ? מדוע יותר מוכרים מקונים? תודה
  סגור
 • חוב עצום ו...
  אבנר 19/01/2019 14:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ותזרים מזומנים שנחלש מרבעון לרבעון
  סגור
 • khc
  שלמה גרינברג 19/01/2019 09:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אם תגולל "THE PROBLEMS OF KHC" תגלה שיש אין ספור כתבות שמסבירות, פחות או יותר, מה שכותב המגיב. רוב האנליסטים ממליצים למעשה שלא להיות במניה אלא שדעתי היא שכדאי מאוד לעקוב כי מדובר בחברה גדולה בשוק משתנה שמסוגלת להתאים עצמה. מי שמחפש מצבים של פוטנציאל זו דוגמה אחת אבל רק אם המשקיע בוחן ועוקב
  סגור
 • תודה שלמה (ל"ת)
  יובל 19/01/2019 21:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הסיפור הוא Death of Grocery’s Center Aisle
  khc 18/01/2019 16:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש דור חדש שלא רוצה להתקרב לכול מוצרי הזבל למיניהם. הנפילה במניה היא גם הרבה עניין של תדמית החברה. Aug 10, 2018, 3:56 am EST Kraft Heinz Stock’s Decline Reflects the Death of Grocery’s Center Aisle 3G Capital is selling down its stake in Kraft Heinz, putting the industry's problems under a spotlight
  סגור
 • תחשוב על מוצר כמו Kraft Singles
  khc 19/01/2019 23:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אותה גבינה זיבלית (מותכת האמת) שבאה בצורת פרוסות שכול פרוסה עטופה בנפרד. הצעירים שמודעים לבריאות גילו את גבינות הבוטיק ולא יתקרבו למוצר זבל כזה. וזו רק דוגמה למוצר אחד. רק העניים ירוצו לקנות את המוצרים האלה. ושוב אני מדבר גם הרבה על התדמית האיומה שיש למוצרים האלה.
  סגור
 • 10.
  amtech systems
  יוסי 17/01/2019 19:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה אני לא בטוח שאתה עוקב אחרי חברות סמול קאפ כמו זו asysאם עוקב אשמח לדעה כללית על החברה, אם לא עוקב אז תודה על המאמר
  סגור
 • 9.
  סיוה מייצרת שבבים גם ל-AI ונדמה לי שהיא מאותת הצלחה (ל"ת)
  ומה עם CIVA...? 17/01/2019 18:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  גולדמן סאקס
  יוחאי 17/01/2019 17:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה אחלה מאמר, מה דעתך על מגזר הבנקים בארהב ? מה לגבי גןלדמן סאקס עצמו שירד המון.. (יותר מאחרים)תודה
  סגור
 • 7.
  השוק והכלכלה גמורים
  אחד שמבין 17/01/2019 16:17
  הגב לתגובה זו
  3 11
  וכל מי שאומר אחרת לא מבין על מה הוא מדבר. צפו למחסור במזון, מים וחשמל
  סגור
 • אחד שמבין הלוואי יטרוף אותך תנין (ל"ת)
  zico 18/01/2019 15:50
  הגב לתגובה זו
  15 1
  סגור
 • תחזור בשבוע הבא (ל"ת)
  התנין בהפסקה 17/01/2019 22:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • אחד שמבין הלוואי יטרוף אותך תנין (ל"ת)
  ריבלין 17/01/2019 17:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • חחחח גדול ריבלין (ל"ת)
  zico 20/01/2019 08:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  תודה רבה מאמר מצויין (ל"ת)
  עמי 17/01/2019 15:18
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 5.
  פדקס חברה עם חפיר
  בטי 17/01/2019 15:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה תודה על המאמר.. בעניין אחרפדקס חברת השילוח הורידה 40% מהשיאהחשש מאמזון מוגזם לדעתך? בכל זאת בכל הקשור לשילוח ימי ואווירי החפיר שלה די יציב ? מה דעתך על ה40% ירידה מהשיא (היקר מאוד) תודה בטי
  סגור
 • FDX
  שלמה גרינברג 18/01/2019 08:39
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אכן מאזנים טובים, חפיר רחב וגם מומלצת ע"י האנליסטים. החשש מאמאזון קיים גם אצלה וגם ב UPS המתחרה, לי נראה כמוגזם אבל מי יודע?
  סגור
 • תודה שלמה
  בטי 18/01/2019 15:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שהמחיר ירד עוד....
  סגור
 • 4.
  stag
  יובל 17/01/2019 15:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מכיר את הריט הזו ? סה"כ יציבה ומשלמת כל חודש... מה דעתך על העתיד שלה ? יציב או הרבה סיכונים?תודה
  סגור
 • איני עוקב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 18/01/2019 08:41
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 3.
  CRNT סרגון הישראלית נמצאת שם גם בתחום הזה, יש לה
  ישראל 17/01/2019 14:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  פוטנציאל להרוויח בגדול בתחום הזה
  סגור
 • סרגון
  שלמה גרינברג 18/01/2019 08:46
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הבעיה עם החברה שהפוטנציאל מוכר מזה 20 שנה אבל אינה מצליחה לפרוץ
  סגור
 • בהודו היא פרצה בענק היא המובילה שמה וזו רק ההתחלה
  ישראל 18/01/2019 15:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האוכלוסייה תשמש בסלולרי בקצה שרק יילך וייגבר בשנים הקרובות , נמצאת טוב גם בדרום אמריקה אפריקה וקצת במזרח אסיה ההפתעה תהיה שתיכנס לארה"ב החסימה של וואי הסינית תעשה רק לה טוב וגם למתחרים כי הסינים פירקו את השוק במחירים בשנים אחרונות וממשל טראמפ יעשה לזה סוף
  סגור
 • מה פירוש "פרצה בענק והיא מובילה שם"?
  שלמה גרינברג 19/01/2019 09:55
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תכנס לאתר החברה ותבדוק הרבעון האחרון שפורסם. לפי הנתונים % 34 מהמכירות היו בהודו וזו ירידה בהשוואה לאחוז המכירות בהודו במהלך 2017-18. אין ספק שלחברה טכנולוגיות טובות אבל פריצה עדיין לא רואים והיא לבטח לא "מובילה" בהודו
  סגור
 • 2.
  למה להתלבט בסלים כשיש חברה-מניה מושלמת כמו טאואר
  מתי הדוחות 17/01/2019 13:34
  הגב לתגובה זו
  6 4
  הכול בציניות כמובן. רחמים על המוטרפים נמצאים בעיקר רק במניה הזו. לדעתי הם עלולים לחטוף בומבה ענקית כשטאואר תפרסים את הצפי "הנוראי" שלה לשנת 2019 בשילוב עם חידוש הסכם בתנאים "נוראיים" עם פנאסוניק (דעתי בלבד). מניה זה לא קבוצת כדורגל. תתעוררו.
  סגור
 • 1.
  מצוין, תודה.
  דגן 17/01/2019 11:14
  הגב לתגובה זו
  7 0
  .
  סגור