הנישה החדשה בעולם הרפואה שחייבת להיכנס לתיק ההשקעות שלכם

קבלנות המשנה למו"פ נחשבת היום כאחד מתחומי הצמיחה המובילים של המהפכה הטכנולוגית אך אין חברה רפואית אחת שיכולה לטעון להובלה - כיצד כדאי להשקיע?

 |  (63)

חודש אוקטובר לא אכזב וסיפק לרואי השחור את התחמושת שכל כך נחוצה הייתה לכותרות. מסתבר שהתנודות במצב רוחם של הפרשנים והתקשורת אינן שונות מהתנודות בבורסה ויש הטוענים שהאחד קשור בשני. אחרי הכל, גל הפרשנויות על מיתון/משבר מתקרב החל עם הירידות בבורסה לא רגע קודם וכך גם החששות ממלחמת הסחר, בייחוד מול סין שגם שם ירדו המניות בעוצמה.

אז מי המסובב ומי המסובב? העובדות קצת שונות מהפרשנויות מטילות האימה. מה שבסך הכל קרה הוא שהגיע תיקון שכולם ייחלו לו, לבטח בטור זה והאמת היא שעד כה התיקון קטן בהרבה ממה שציפינו, ההערכות עדיין גבוהות לטעמנו. אלא שתיקון באוקטובר, לצד העלאות ריבית (שלמעשה צופות כלכלה חזקה), לצד בחירות אמצע מתקרבות והחשש שמתחזק שטראמפ עלול חלילה להגדיל כוחו בבתי הנבחרים שלא לדבר על עליית הימין בעולם יכול לענג את תאוות הנגטיביות של תקשורת המיינסטרים עד כדי התעלמות מהעובדות.
תארו לעצמכם מה יקרה אם טראמפ "חלילה" יסגור הסכם עם סין לפני ה-6.11. כך או כך מהפכת הטכנולוגיה והגלובליזציה מתקדמות ומקדמות, אינן מתחשבות בכותרות. תוצאות הרבעון שוב חזקות בהרבה מהציפיות ויום ההודייה מעבר לפינה אז כדאי להמתין בסבלנות, העולם עוד לא נחרב אפילו לא אירופה.
תעשיית הטכנולוגיה הרפואית כמנוע כלכלי
הסקטור הטכנולוגי הרפואי היה, מאז שהות השמונים ותחילת ההשפעה של מהפכת הטכנולוגיה, תחום ההשקעה המועדף עלינו ו-3 נציגות מהתחום, TMO, EW ו-ISRG נמצאות בנבחרת שלנו. התיקון הנוכחי, שמתמקד בעיקר במניות הטכנולוגיות, עשוי לייצר הזדמנות קניה בתחום ולכן החלטנו לחזור אליו, אבל נפתח עם תעשיית הבריאות תחילה.
ב-2020 יגיעו ההוצאות הציבוריות הגלובליות על הבריאות ל-8.74 טריליון דולרים, 25% מעל לסכום שהוצא ב-2015. מבחינת ההכנסות יצרה תעשיית הבריאות הגלובלית ב-2017, הכנסות של 1.768.61 טריליון דולרים כאשר התחזיות ל-2018 מצביעות על 1.854 טריליון דולרים.
התעשייה, כמו כל התעשיות בעידן מהפכת הטכנולוגיה והגלובליזציה, הופכת לאוליגופול כאשר בה ובכל סקטור שמרכיב אותה נוצרת קבוצה מובילה של 5-6 חברות שלצידן פועלות מספר גדול של חברות בינוניות וקטנות וכמות שהולכת וגדלה של סטארטאפים שמצטרפים.
הגבולות/הגדרות של הסקטורים השונים, בגלל ההתקדמות של מהפכת הטכנולוגיה, משתנים ובנוסף ישנו התהליך שבו חברות מסקטורים שונים מנסות לחדור ולנגוס בסקטורים אחרים. בגדול זה אומר שהיכולת לבחור בחברות "מנצחות" באיזשהו סקטור בתעשייה הולכת ונעשית קשה יותר ולכן ההתמקדות הגדלה של המשקיעים בסלים וקרנות.
מבחינת ההכנסות מתחלקת התעשייה כדלקמן: התרופות (פרמקולוגיות, ביוטכנולוגיה וגנריקה) אחראיות לכ-67% מההכנסות, סקטור הטכנולוגיות הרפואיות מייצר כ-21%, סקטור העברת האינפורמציה (ה-IT) מביא כ-6%, הדיאגנוסטיקה כ-4% וציוד ההדמייה לסוגיו עם כ-2%. ארבעת האחרונים הם מנועי הצמיחה של התעשייה.
נכון ל-2017 תרמה צפון אמריקה (הרוב המוחלט בארה"ב) 39% מההכנסות, אירופה ל-23%, אסיה-פסיפיק ל-19%, יפן ל-9% ואמריקה הלטינית עם 7% לערך כאשר שאר העולם תורם כ-3%. הצמיחה המהירה ביותר היא ב"שאר העולם", קצב שנתי של כ-14% ואחריה אמריקה הלטינית ואסיה-פסיפיק עם 11-12%.
המו"פ מוביל את הצמיחה
מהפכת הטכנולוגיה והגלובליזציה הפכו, כבר בשנות השמונים ובעיקר בעקבות התפתחות תעשיות הביו-רפואה והשבבים, את המו"פ לגורם מוביל בצמיחה ובהתקדמות החברות. מה שקרה ועדיין קורה בפועל הוא שעלויות המו"פ הגדולות הובילו את תעשיית הטכנולוגיה למיקור חוץ (outsourcing) של המו"פ לגופים חיצוניים.
מיקור החוץ יצר למעשה נישה תעשייתית חדשה (שהתחילה להתגבש כבר במחצית המאה שעברה) שהולכת וגדלה, נישה של ניהול ותמיכה במו"פ, נישה שהובילה לכניסה של חברות שעסקו במו"פ ומכשור מו"פ כמו Sartorius (סימול: SRT3.DE), תרמו-פישר (סימול: TMO), אגילנט (סימול: A), חברת Perkin-Elmer (סימול:PKI) ו-Danaher (סימול:DHR) ושכמותן, חברות קיימות שהבינו שהתמקדות בסיוע למו"פ הופכת אסטרטגיה כדאית ובתנאי שהחברה יודעת ללוות בצורה היעילה ביותר את לקוחותיה.
קבלנות המשנה למו"פ נחשבת היום כאחד מתחומי הצמיחה המובילים של המהפכה הטכנולוגית. תחום זה, במיוחד בתעשיות הרפואה והשבבים, מחייב חברה שמתמחה בו בעוד יכולת שחשיבותה הולך וגדל, היכולת לעזור בכיווני ההתפתחות של הלקוח.
"הטכנולוגיות הרפואיות" מתחלקות/מרוכזות בין 12 תתי סקטורים שבהתאם לגודל ההכנסות המובילים שבהם הם: ציוד לטיפול בפה (13%), ציוד שאינו פולשני (12%) ציוד לטיפול בלב (9.5%), ציוד לטיפול בעין (8.5%), ציוד לטיפול בפצעים (5.7%), ציוד למעקב (5.5%), ציוד לשמיעה, מערכת שיווי המשקל, והפרעות קשורות (4.7%), ציוד הרדמה ונשימה (4.7%), ציוד גניקולוגיה (4.7%), אסטתיקה (1.9%), רובוטיקה לניתוחים (1.9%) ושונות שכוללות ציוד רפואי מתכלה, ציוד לבתי חולים, מוצרי צריכה בתחום, ציוד לחיטוי ועוד (כ-28%).
ארה"ב מובילה ובגדול את צמיחת הפעילות בטכנולוגיות הנ"ל אבל אין שום ספק ש"שאר העולם" יסגור את הפער כך שמבחינת המשקיע תחומים אלו מעניינים ביותר. התהליך כולו ימשיך "להידחף" קדימה בגלל טכנולוגיות חדשניות מהסוג של טכנולוגיות הענן שמתואמות לתעשייה, בגלל אימוץ ה-IOT, חדירת הבינה המלאכותית, ציוד ידני דיגיטלי בתחומי האולטרא סאונד, ה-MRI וה-CT, ההתפתחות המהירה של מה שקרוי digital tomosynthesis (נא לבדוק בויקיפדיה).
עוד תתרום לתהליך ההתקדמות בתחום הפתרונות הקוגניטיביים הממוחשבים (שאליבא המומחים תייצר נישת שוק חדשה של 50 מיליארד דולר עד 2025 ושתחסוך לתעשיית הבריאות כ-150 מיליארד בהוצאות). זאת לצד ההתקדמות בניהול מערכות טיפול רפואיות (Care management) ובמיוחד בתחום המחלות הכרוניות והטיפול באוכלוסיה המבוגרת.
כל הטכנולוגיות החדשניות שהוזכרו תורמות גם להתייעלות שהיא אחת הבעיות הגדולות של תעשיית הבריאות. ההתייעלות מתחייבת בעיקר בשל העומס התקציבי שמייצרת אוכלוסיית הקשישים הגלובלית שבסוף העשור תגיע ל % 11.4 מאוכלוסיית העולם, קרוב ל 800 מיליון איש ואשה. המורכבות של הטכנולוגיות והקושי בהתאמתן מהווים גורם חשוב בהתפתחות נישת מיקור החוץ.
התהליך משפיע על תעשיית הבריאות בכך שראשית, הוא מביא את החברות לבדוק מחדש ולשנות את המודל העסקי שלהן. שנית, הוא מוביל את החברות המובילות להעדיף רכישה של חברות שכבר פועלות בתחומים החדשים ובפרמיה גבוהה וזאת על חשבון השקעות במו"פ ושלישית, הוא מייצר תמריץ להקמת סטארטאפים שמצטרפים לתעשייה. הפעילות הזו, מול הביקוש הגלובלי לשירותי הבריאות שהולך וגואה, הופך את  הסקטור הטכנולוגי של תעשיית הבריאות למעניין ביותר למשקיע כאמור.
כיצד להשקיע בסקטור הטכנולוגיות הרפואיות?
אנחנו חוזרים ומדגישים שהכתבה אינה עוסקת בתחום הבריאות/רפואה אלא במנועי הצמיחה של התחום, סקטור הטכנולוגיות הרפואיות, העברת האינפורמציה (ה-IT), הדיאגנוסטיקה, ציוד ההדמיה לסוגיו והשירותים שניתנים להם עם הדגש על התפתחות מיקור החוץ של המו"פ.
מה שחשוב להבין הוא שהסקטור הטכנולוגי, כפי שקורה בכל תחום תעשייתי בעשור האחרון, "מתערבב", גבולות העיסוק מיטשטשים ומתערבבים. חברות מהסוג של ג'ונסון אנד ג'ונסון (סימול: JNJ) "פרושות" על רוב  תתי הסקטורים. ענקית הפרמקולוגיה פייזר (סימול: PFE) פועלת היום גם התחומי הביו והגינריקה וחודרת לתחומים טכנולוגים שבעבר לא האמינו שתיכנס וכך גם לגבי ענקיות הטיפול הרפואי או הציוד הרפואי.
משקיע שמנסה לזהות למשל מניה שמייצגת חברה שפועלת בתחום הצומח של ה-IT הרפואי כדוגמה יתקשה מאוד להתביית על מניה כזו כי אין חברה רפואית אחת שיכולה לטעון להובלה. מחברת הבריאות הגדולה בעולם, מקקיסון (סימול: MCK) דרך ענקית הציוד הרפואי מדטרוניקס (סימול: MDT) ועד לשלושת החברות שבנבחרת שלנו ולצד מאות חברות בינוניות וקטנות כולן מגדילות חדירה לתחומים שונים.
זו הסיבה כאמור ששוב מגיעים לסלים ולקרנות. יש סל אחד, מוגדר אומנם כסל לציוד רפואי, ה-IHI, שכולל 62 מניות שלדעתנו מייצגות את רוב מנועי הצמיחה הטכנולוגיים בתחום הבריאות שהזכרנו כולל את השלישייה "שלנו". סל זה מכה מזה שנים את כל סלי מדדים המובילים וסלי הבריאות ואפילו את סל ה-QQQ וה-CIBR. "המתחרה" הוא הסל XHE שכולל 78 מניות וגם תשואתו מופלאה אלא ש"חסרה" בו מניית TMO כי לדעת מנהל הסל TMO היא חברת שירותי טכנולוגיה לתמיכה בפתוח מוצרים ולא רק רפואיים.
אז אם יהיה תיקון אמיתי/רציני אנחנו בהחלט ממליצים ליצור את פינת סקטור הטכנולוגיות הרפואיות ובאם התיקון יהיה רציני באמת להוסיף לפינה (לאחר בדיקה והתייעצות) את השלישייה שלנו TMO, EW ו-ISRG. במחשבה שנייה אנחנו מאמינים שמניות של אחת מחברות מיקור החוץ של המו"פ חייבת לשכון בתיק ההשקעות ואם התיקון הנוכחי יבשיל "על באמת" תרמו-פישר סיינטיפיק (סימול: TMO) היא המתאימה לכך ביותר.
מי את תרמו-פישר?
נתחיל בעובדה שהמניה "יקרה" מאוד כרגע וגם נציין העובדה שכך היה המצב מאז שנוצרה ממיזוג בין Fisher Scientific ו-Thermo Electron ב-2006. הראשונה הייתה אז בת 104 והשניה בת 50. הנהלות שתי החברות, שהתמחו בכלים אנליטיים, בחומרים לריאקציות כימיות (רֵאָגֶנְטים) וכל השירותים לפיתוח טכנולוגי ומעבדות ואפילו הובילו בתכנת פתוח הרבה לפני התעשיות השונות, הבינו שתחומי העיסוק שלהן יהפכו, עם התקדמות מהפכת הטכנולוגיה לנדרשים ביותר ושחברות תעשייה יעדיפו קבלן חיצוני שיעזור להן להתקדם באמצעות הדרכה ותמיכה בתחומי הפיתוח.
עד כדי כך צדקו שבשלב מסוים חששו הרגולטורים שהחברה הופכת למונופול בתחום וניסו למנוע המשך הרכישות שביצעה. ב-2013 רכשה החברה, לאחר מאבק קשה בענקית הבריאות השוויצרית הופמן לה רוש (סימול: RHHBY), את חברת שירותי המו"פ הביו טכנולוגיים ומדעי החיים, Life Technologies ובסכום שאז נראה דמיוני ממש, 13.6 מיליארד.
ב-2016 שוב שילמה החברה סכום עתק עבור "המומחית המובילה למחקרי DNA", אפימטריקס ומאז המיזוג אספה תרמו פישר "כל דבר שזז" ושיוכל לעזור ביצירת "חליפת מיקור חוץ" בתחום שירותי המו"פ והמכשור התומך במו"פ לתעשייה הטכנולוגית בכלל ולרפואית בפרט.
TMO רכשה למעלה מ-230 חברות קטנות וסטארטאפים בתחומים הנ"ל ולאחרונה רכשה את חטיבת ה-Advanced Bioprocessingשל Becton, Dickinson (סימול: BDX). כאשר נשאל מרק קאספר, האיש שמוביל החברה מאז 2009, למה הפרמיות הענקיות שהוא מכן לשלם? ענה, "מה שנראה היום כפרמיה ייראה בעתיד, לאור הפוטנציאל, כקניה בחצי חינם" וההוכחה בביצועי החברה.
את 2009 סיימה החברה עם מכירות של 9.7 מיליארד, רווח נקי של 850 מיליון ורווח למניה של 1.91 ואילו את 2017 סיימה עם 20.9 מיליארד, 2.23 מיליארד ו-5.6 דולרים בהתאמה. את 2018 תסיים עם מכירות של למעלה מ-24 מיליארד ורווח למניה של כ-12.3 דולרים. מאז תחילת 2009 הניבה המניה 1100% לערך ו-4 מתוך 5 האנליסטים שבדקו החברה במהלך אוקטובר המליצו ב"קניה". לדעתנו ואם התיקון יימשך, תיווצר כאן הזדמנות קניה נדירה אז נא לעקוב.
 
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל

תגובות לכתבה(63):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 26.
  כתוב באתר שהקיפאון בנדל"ן בארה"ב הולך וגובר
  שאלה לשלמה 08/11/2018 01:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה לדעתך המשמעות של הנתון הזה, כי ידוע שנדל"ן הוא אחד ממנועי הצמיחה החזקים ביותר
  סגור
 • שטות מוחלטת ללא טיפת אחיזה במציאות.
  פאם 08/11/2018 09:46
  הגב לתגובה זו
  1 1
  .
  סגור
 • 25.
  מה קורה עם חברת המיכשור הרפואי הזאת, שצנחה חזק (ל"ת)
  OMI 06/11/2018 15:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 24.
  ATTU
  משה 05/11/2018 11:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מתי תתחיל לסקר את הפריצה של ATTU ? אחת מחברות ההייטק המוצלחות בניהול של שמעון אלון.
  סגור
 • הכול נכתב בעבר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/11/2018 20:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 23.
  מהפכת הענק בתחום הרכב החשמלי תהיה כאן הרבה זמן
  לילי 05/11/2018 08:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבורסה בארץ רק שתי חברות בתחום כך שזה לא מאפשר פיזור מספיק גדול מה מומלץ בעולם?
  סגור
 • nvda, טויוטה, דיאמלר, אינטל
  טל 11/11/2018 18:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קוואלקום, מלנוקס.
  סגור
 • 22.
  מה המצב הפיננסי של tmo
  נ.ש. 04/11/2018 15:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם היא שילמה כאלו מחירים על החברות אבל מנגד הרווחים שלה נמוכים 10% מהמכירות זה רמה שאפילו הגנריקה מרוויחה מעל. השאלה מההמצב הפיננסי שלה חוב\מאזן
  סגור
 • תעבור בבקשה על הדוחות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 04/11/2018 16:36
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 21.
  תיק השקעות הארי בראון (של הסולידית)
  מה שלום ה VT 04/11/2018 11:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תשואה השנה: VT מינוס 5 אחוז, זהב GLD מינוס 5 אחוז, אגח ארוך BLV מינוס 12 אחוז, מזומן תשואה אפס. נשארנו עם תשואה ממוצעת של מינוס 5 אחוז. פחחחחחחחח, לא הלך השנה. [התיק מחולק לארבעה רבעים: מניות, זהב, אגרות חוב לטווח ארוך ומזומן / מק”מ, כשהרעיון הוא שכל נכס אמור “לסחוב” את התיק בהתאם למצב המאקרו-כלכלי במשק: צמיחה, אינפלציה, דפלציה ומיתון. התיק מתאפיין בתשואה נמוכה יחסית אך קונסיסטנטית ברוב סביבות השוק, וכן בתנודתיות נמוכה מאוד.]
  סגור
 • טען עוד
 • 20.
  מה עם JCI...? דיברת הרבה בשבחה
  שאלה לשלמה 03/11/2018 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נראה לי שהמניה נתקעה להרבה מאד זמן, והיא מתקשה להתאושש. מה דעתך על מצבה של החברה?
  סגור
 • דיברת הרבה בשבחה?
  שלמה גרינברג 04/11/2018 13:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בשבחה של החברה אולי
  סגור
 • מה מצבה של החברה JCI, אשמח מאד לשמוע הערכתך שלמה (ל"ת)
  OK מתנצל 04/11/2018 16:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הכי כיף הכי כיף הכי כיף הכי כיף
  הכי כיף 04/11/2018 09:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להסתכל על העולם דרך קשית - יש רק את החברה שאנחנו מאוהבים בה ושום דבר אחר לא מתרחש בעולם. חברת פורד מודיע שמלחמת הסחר תעלה לה מיליארד דולר - אבל זה לא רלוונטי ליצרנית החלפים למכוניות שאנחנו מאוהבים בה. מנכ"ל פורד: המכסים של טראמפ יעלו לחברה מיליארד דולר 27.09.2018 חברת המחקר IHS מרקיט מעריכה כי מכס כזה יוביל לעלייה של 5,700-1,800 דולר במחירי מכוניות חדשות.
  סגור
 • 19.
  "Death of Grocery’s Center Aisle"
  khc 03/11/2018 17:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פירסמה דוחות וירדה עשיריה
  סגור
 • 18.
  מזור
  מיכשור רפואי 03/11/2018 17:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם כך, מדוע מנית הדגל במכשור ובעולם הרפואה , מדשדשת שנים?
  סגור
 • "מנית הדגל במכשור ובעולם הרפואה"
  שלמה גרינברג 04/11/2018 05:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  באמת?? ואגב, כלתה, מאז תחילת 2016 בפי 7 כמעט
  סגור
 • 17.
  שלמה שלום. מה דעתך פלוריסטם בהקשר לתרמופישר ובכלל ? (ל"ת)
  שקוע 03/11/2018 11:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מה הקשר?
  שלמה גרינברג 04/11/2018 05:53
  הגב לתגובה זו
  4 0
  וכבר ספקתי דעתי על פלוריסטם פעמים רבות
  סגור
 • 16.
  שלמה מה דעתך על חטיבת הבריאות של ג'נרל אלקטריק?
  א 03/11/2018 10:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רוצים לעשות לה spin off בשנת 2019 , לדעתי מדובר בחברה מצוינת ואשמח לקנות אותה כאשר ינפיקו אותה
  סגור
 • חטיבה מובילה גלובלית (ל"ת)
  שלמה גרינברג 04/11/2018 05:53
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 15.
  צילרים למכונות וסמי קונדקטור גם נקנו ע"י טרמו פישר
  neslab merlin המוביל 03/11/2018 08:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  וגם מערכות מים DI WATER
  סגור
 • אכן (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/11/2018 17:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 14.
  CLVS סימול
  מאיר 03/11/2018 08:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה אתה ממליץ על חברת CLOVIS ONCOLOGY אחרי סבב ירידות חזק ? תודה מראש
  סגור
 • מה אתה ממליץ אחרי סבב ירידות?
  שלמה גרינברג 03/11/2018 17:10
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כאן אין המלצות אחרי ירידות או עליות. מדוע שלא תבדוק מה פרסמה החברה, האם מצבה מצדיק הערכה שבה היא נסחרת היום? אחרי שתבדוק תבין שבשאלה מיותרת
  סגור
 • 13.
  האם צמצום מאזן הפד יגרום להפחתת הנזילות בשוק?
  שאלה "פילוסופית" 02/11/2018 23:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם הפחתת כמות הכסף הנזיל בשוק, יגרום בהכרח לקושי של השוק להתרומם?
  סגור
 • כן
  ניטשה 03/11/2018 13:24
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אכן
  סגור
 • 12.
  Ge האם ב9$ הדם ברחובות לדעתך? (ל"ת)
  ירון 02/11/2018 16:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • תפנים שאין תשובות לשאלות כאלה - ראה את IBM שנפלה
  IBM 04/11/2018 09:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שנפלה בפאקינג 25 אחוז רק בחודש אוקטובר (מ 154 ל 115 דולר).
  סגור
 • 11.
  Aker
  מיכאל 02/11/2018 14:32
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלום שלמה , האם אתה מכיר את החברה ? ישנם שמועות על כך שaker נרכשת ע"י bdx האם יש לכך בסיס?
  סגור
 • מכיר היטב
  שלמה גרינברג 02/11/2018 17:08
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שמועות מסתובבות שנים
  סגור
 • 10.
  שלמה גרינברג שים לב ל ARRY התחילה למכור רק ברבעון
  ישראל 02/11/2018 13:26
  הגב לתגובה זו
  0 1
  האחרון את התרופה החדשה שלה נגד סרטן מלומה שעוזרת לחולים יותר מכל תרופה בשוק מה דעתך עליה אם ייצא לך לבדוק אותה לעומק אגב יצא לך לבדוק את ההודעה של כן פייט מהשבוע דחו פירסום תוצאות נגד סרטן הכבד כי החולים עדיין חיים, האם היא הולכת להביא את התרופה הכי טובה לשוק ,כי החולים שמה אלה שהתרופה שכיום בשוק לא עוזרת להם
  סגור
 • יותר מכל תרופה בשוק?
  שלמה גרינברג 02/11/2018 17:19
  הגב לתגובה זו
  5 0
  לא מדוייק, אתה כנראה מתכוון לתרופה כגנד סרטן המעי הגס גרורתי (mutant metastatic colorectal cance) שהחברה מנסה להעביר שזה ערבוב בין 3 תרופות קיימות. כן פייט מנסה לפתח אבל לגבי "התרופה הכי טובה לשוק " צריך להמתין ולראות
  סגור
 • לגביי כן פייט שים לב מה אמרה בהודעה מחודש ספטמבר
  ישראל 03/11/2018 00:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Can-Fite notes that of the 78 subjects originally enrolled, 22 completed at least 12 cycles of treatment (each cycle is 28 days of treatment), of whom 5 completed 24 cycles. The longest-treated subject has been receiving study medication for over 3 years. וזה יותר טוב מהתרופה של באייר שקיימת היום בשוק כאמור בהודעה משלשום דחו את פרסום הדוח בגלל פרוטקול של הניסוי שמה לעשות מחייב שאנשים יסיימו את חייהם לצורך פירסום התוצאות לצערנו הרב כמובן ישנה אפשרות לתרופת פורצת דרך בתחום הזה אישור לזה כבר ניתן לחברה מ FDA לפני כמה שנים כמו כן חתמה על הסכמי מיסחור עם חברה מסין הכל גלוי באתר שלה בפרסום החדשות
  סגור
 • "זה יותר טוב מהתרופה של באייר שקיימת היום בשוק "
  שלמה גרינברג 03/11/2018 17:33
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אם וכאשר ה FDA תאשר
  סגור
 • לשלמה היקר ברור שאם תאושר מחכים לפרסום התוצאות שנדחו
  ישראל 03/11/2018 22:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עקב אי מוות של החולים לפי פרוטוקול הניסוי , לגבי ARRY מקווה שהבנת את כוונתי לגביה שקיבלה אישור למכור וכבר מוכרת בארה"ב וקיבלה אישור למכור באיחוד אירופי לגבי כן פייט שים לב מה אמר אנליסט השבוע בקשר לתוצאות הניסוי that if the data is strong enough the trial is could be used as a registrational study given the unmet medical need זה ניסוי בשלב 2 כידוע לך צריך לעבור שלב 3 אבל במקרה שלה אולי שלב 2 כבר יספיק והיא כבר קיבלה אישור לתרופה יתום מ FDA
  סגור
 • "אולי שלב 2 כבר יספיק"?
  שלמה גרינברג 04/11/2018 13:19
  הגב לתגובה זו
  3 0
  זה מעולם לא קרה בארה"ב וגם לא יקרה. אין שום קשר בין אישור תרופת יתום לאישור תרופה ע"י ה FDA.
  סגור
 • שלמה האם קרה בעבר שחברות נרכשו לפני ביצוע שלב מספר שלוש
  ישראל 04/11/2018 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ?
  סגור
 • בהחלט (ל"ת)
  שלמה גרינברג 04/11/2018 18:10
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • אני יודע למה אני מתכוון וזה אכן מדוייק תוכל לראות זאת
  ישראל 03/11/2018 00:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כאן. אתה התכוונת לתרופה הבאה שהיא אמורה להביא לשוק כנגד סרטן מעי הגס שתוצאות שלו אמורות להגיע בחצי שנה ראשונה של שנה הבאה. אני התכוונתי לזה BRAFTOVI + MEKTOVI for patients with BRAF-mutant metastatic melanoma. BRAFTOVI + MEKTOVI is the first targeted treatment to achieve over 30 months overall survival with a remarkable 33.6 months compared to 16.9 months for patients treated within vemurafenib. The combination demonstrated a median PFS of nearly 15 months compared to about seven months with vemurafenib monotherapy. תוכל לקרוא את מה שנאמר ביום שהוציא דוח כספי השבוע
  סגור
 • ישראל - כן פייט זו חברה של כלום ושום דבר
  כלום ושום דבר 04/11/2018 07:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והיא לא תביא שום תרופה לשוק. עצוב לראות כול פעם פתאים חדשים שחושבים שהחברה שהם מאוהבים בה יותר אטרקטיבית מאלפי חברות אחרות.
  סגור
 • כן פייט
  דוד 04/11/2018 20:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סתם לכתוב להשמיץ בלי שום אחריות ? ! אתה מכיר בכלל את ההנהלה ? המרכזים הגדולים והחשובים ברפואה עובדים על הניסוי . אתה מכיר יודע מי הרופאים שמעורבים שם ? סתם לכתוב מהבטן ... ברור שכל עוד שאין תשובה יש סיכון . אבל בשביל להרויח בגדול צריך וכדאי (אם אפשר ) לקחת סיכון
  סגור
 • דוד - מתעקש חברה של כלום ושום דבר
  שווי 25 מיליון 05/11/2018 07:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והגלל זה השוק ותן לה הערכה של כלום ושום דבר (שווי שוק 25 מיליון דולר). אתה מאמין שהם יביא תרופה ל NASH שהשוק שלו הוא 35 ציליארד דולר ואין סוףחברות ענק בעולם רצות בטירוף להביא תרופה ל nash. שלא לדבר על התחומים האחרים. אז השוק מעריך את הפעילות שלהם ב nash בשווי של 5 מיליון דולר (כי יש עוד מולקולות). כאמור כלום ושום דבר - וככול שתתעמק - רק תאמין לשטויות שלהם במקום להתפכח.
  סגור
 • אתה בכלל הבנת מה משמעות ההודעה של כן פייט על
  ישראל 05/11/2018 19:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התרופה נגד סרטן הכבד שהבאתי למעלה ? יש לי תחושה חזקה שאין לך מושג מה הולך להיות כאן באם הניסוי יצליח אתה בכלל יודע מי אלה החולים שנמצאים בקבוצת הפלסבו
  סגור
 • 9.
  תודה (ל"ת)
  אריה 01/11/2018 17:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 8.
  tmo
  לרון 01/11/2018 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הומלצה בעבר הרחוק ע"י סטיבן הלא כן ? כבר אז היתה גבוהה
  סגור
 • מומלצת מאז 2006
  שלמה גרינברג 02/11/2018 17:20
  הגב לתגובה זו
  5 0
  איני יודע מי האנליסט שאתה מציין אבל כפי שכתבתי בכתבה זו חברה שמומלצת עוד מלפני המיזוג
  סגור
 • האמנם???????
  לרון 02/11/2018 23:38
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אותו סטיבן שהזכרת לא פעם וכעת לדבריך לפני כשנה או יותר הוא בפנסיה
  סגור
 • הסטיבן הזה אינו אנליסט (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/11/2018 17:22
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 7.
  Ibm
  אבי 01/11/2018 16:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאוד מעניינת במחיר הזה מה דעתך?
  סגור
 • 6.
  Ge
  ירון 01/11/2018 16:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אפשר כמה מילים אחרי הדוח , המצב עד כדי כך גרוע ושכולם רואים רק שחורות או שבכל זאת יש משהו חיובי לגבי העתיד? בתודה מראש
  סגור
 • חפרת. שב בה לטווח הארוך ורק טוב יצא ממנה.
  דגן 01/11/2018 16:31
  הגב לתגובה זו
  7 1
  היא עוברת תהליך התייעלות ענק מימדים וזה לא "זבנג וגמרנו".
  סגור
 • לעת עתה
  לרון 01/11/2018 16:49
  הגב לתגובה זו
  1 1
  חותכת בדיבידנד דרסטית מפטרת מנכ"ל זו לא הדרך לצמיחה מחודשת זו מיגננה וכפי שציינתי בעבר לא הייתי נוגע עם מקל עם או בלי ייעוץ
  סגור
 • ge קניתי 1000 מניות בסוף דצמבר תחילת ינואר ב 18.2 דולר
  ge 03/11/2018 14:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניתו לראות בגרפים איך בתקופה הזו המניה יצרה תחתית והיא מתחילה לזנק. תוך 10 ימים ברחתי בהפסד של דולר למניה. אני עוד זוכר איך חשבתי אז שזהוא עכשיו נחזיק את המניה שנים על שנים. בקלות יכולתי לקנות כמות קטנה (ולא את הכמות הסופית שתכננתי להחזיק) ולהתחיל עם אינסוף חיזוקים ומערבולת של הפסדים. מזל נטו
  סגור
 • 5.
  השוק
  לרון 01/11/2018 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עדיין יקר tmo תמיד יקרה מפולות אינן מגיעות עפ"י הזמנה לכן תיקונים יהיו עם צימצומי הפד אך לעת עתה הכלכלה חזקה וריווחי החברות סבירים ושוב תודה לפרופ' ברננקי
  סגור
 • 4.
  הימין מתחזק בעולם בגלל גלי ההגירה
  טראמפ ההזוי 01/11/2018 15:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  התייבשות אזורים שלמים עקב התחממות כדור הארץ, מביאים לגלי הגירה
  סגור
 • ההזוי היחיד זה אתה
  דב 02/11/2018 14:37
  הגב לתגובה זו
  4 2
  אין לך מושג קלוש וירוק מהנעשה בעולם. המצב שונה לחלוטין והוא מאד מסוכן לקיום הציביליזציה המערבית. ואם התכוונת שטראמפ הזוי, אז באמת צריך למצוא הגדרה שתתאר אותך נכונה.
  סגור
 • אני משער שאתה מהאנשים שמשקיעים בקנאביס רפואי.
  רז 01/11/2018 16:31
  הגב לתגובה זו
  5 0
  .
  סגור
 • 3.
  שלמה מה הולך ב GILD המניה לא מפסיקה לרדת ? (ל"ת)
  Rsi -69.10 01/11/2018 15:10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • מהרגע שקנתה את החברה של אריה בלגוורין, עלתה יפה
  זוכר שהייתה 50+ 01/11/2018 18:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למיטב זכרוני
  סגור
 • gild
  לרון 01/11/2018 15:48
  הגב לתגובה זו
  4 1
  מאכזבת כבר זמן ארוך עדיפה amgn ללא המלצה תתייעץ עם היועץ שלך
  סגור
 • 2.
  מה קורה עם JCI ג'ונסון קונטרול, המניה רק יורדת (ל"ת)
  JCI 01/11/2018 15:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  3 מניות הנבחרת עלו כ500% בחמש שנים
  יוסי 01/11/2018 14:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הייתי מחכה לא סתם לתיקון אצלןאלא למפולת של ממש ...המחירים שלהן מטורפים.
  סגור