למרות מחירי השיא, המניות הן עדיין "המשחק היחיד בעיר"

התקשורת מכה על ראשי המשקיעים בעוד העובדות אינן מסכימות עם הטענה ששוק המניות הולך למשבר עמוק. שלמה גרינברג מסביר כיצד תצלחו את הגאות הנוכחית

 |  (128)
השוק מקרטע? העובדות מראות שזה כלל לא המצב. מדד ה-S&P (סימול: GSPC^) כדוגמה הגיע, בסוף ינואר השנה, לשיא כל הזמנים של 2872.87 ובתוך פחות מחודשיים תיקן ל-2417.35, ירידה של 15.86%. מאז הוא מטפס לאיטו והחזיר חלק משמעותי מהירידה ומתקרב שוב לשיא כל הזמנים.
התיקון של 2018 הוא השמיני מאז היציאה ממשבר 2008 ואחד הקטנים שבהם. תיקוני ערך כאלו מלווים כל גאות בנ"ע וימשיכו להגיע גם בעתיד אבל הם בריאים מאוד לתהליך הגאות. 10 שנים עברו והמדד עלה מ-666.8 ל-2,800 פלוס ולמרות כל האיומים וההפחדות גם המאיימים במשבר יודעים בלבם שהמניות הן עדיין "המשחק היחיד בעיר".
לאור התחזקות הכלכלה והמשך הרווחיות החזקה של החברות לא נראה שכרגע יש אלטרנטיבה רצינית להשקעה במניות המובילות. אזהרות מהסוג של "משבר נוסח 2008 חוזר" או "מתקרב תיקון ענק" חוזרות ונשנות ערב כל רבעון והרבה יותר כאשר להפתעת המומחים הרבעון חזק בהרבה משהעריכו כפי שקורה כרגע.
בימים של כותרות, חשוב להיצמד לעובדות
התלהבויות יתר מעלות מחירי מניות, במיוחד הטכנולוגיות, לרמות שעדיף למכור מאשר לקנות וזה היופי שבגאות הנוכחית. היא אפשרה, לפחות לקוראי טור זה, לבנות, במהלך הגאות, תיק ללא עלויות. כלומר, בכל רמת קניה ואם באמת נהג הרוכש "להמתין לתיקון", כמומלץ בטור זה מזה שנים רבות, יכול היה למכור מחצית מהרכישה בעלייה של 100% ולהישאר עם השאר "בחינם". ועד כמה שבדקנו, להוציא את GE (שעדיין אין לנו ספק שתניב בגדול) ואת CGEN (להבדיל), כל המניות שכיכבו בטור זה אפשרו זאת ובגדול, בטח TSEM או ATTU הקטנות שרבים מהקוראים פתחו אובססיה מוזרה לגביהן.
בימים של כותרות, פייקניוז ומלחמות על חשיפה חשוב שהמשקיע ינסה לדבוק בעובדות שמבחינת מערך הכוחות הכלכליים כרגע ומבחינת הכוחות הכלכליים שמשפיעים, מצביעות על כך שהמניות הן עדיין "המשחק היחיד בעיר" וזה כמובן אם נדע להפיק רווחים מהתיקונים ולא נמהר לקנות במחירים הנוכחיים כי חלקם עדיין בחלל וננמק.
ההתפתחויות שמשפיעות על החלטות ההשקעה לא השתנו מאז פתחו הבורסה באמסטרדם והמשתנה הקובע ביותר לקבלת ההחלטות הוא התשואה העתידית.  זו, כאשר מדובר בכסף הגדול שבוול סטריט, קשורה למאבק  בין ציפיות לתשואות עתידיות במניות המובילות לבין התשואות הצפויות באגרות החוב, כל יתר המכשירים הפיננסיים שוליים.
בסוף 2008-תחילת 2009 הבינו/קלטו המשקיעים שמשבר 2008 שהוביל לנפילות דאז, לא הולך בעקבות משבר שנות ה-30. הבינו שהממשל והבנק הפדרלי עושים את כל הצעדים הנכונים לשיקום מה שהפך אז את המניות לאלטרנטיבת ההשקעה המועדפת. מחירי המניות היו בשפל היסטורי, ההתאוששות נראתה באופק, הסיכוי להעלאות ריבית היה אפסי כך שהאגחי"ם לא עניינו (למעשה התשואה של חלק גדול מהם ירדה ל-0% ואפילו פחות) ונזילות הייתה בשפע.
המצב הביא לפיכך לעליות בבורסה שהמשיכו וממשיכות להידחף עד עצם היום הזה ובעזרת ההתאוששות המקרו כלכלית הריאלית ורווחיות החברות שהולכת וגדלה. ההתאוששות, שעדיין צוברת כוח, היא התוצאה של התמזגות מהפכת הטכנולוגיה לכלכלת המיינסטרים מה שמייצר נישות חדשות שמגדילות את הביקוש הכולל. בנוסף מכניסה ההתמזגות הטכנולוגית קהלי משקיעים חדשים גדולים, בעיקר ממזרח אסיה, שחוברו למערכות ההשקעה באמצעות הטכנולוגיה והגלובליזציה.
החששות הולכים וגדלים, האם באמת יש הצדקה?
אלו העובדות של העשור האחרון שעדיין שולטות אז מדוע החששות שהולכים וגדלים? בקטנה זה הפחדים מרמות המחירים ומקצב ההתאוששות שגובר אבל בגדולה זה המהלך שמוביל הבנק המרכזי האמריקאי להעלאות הריבית על מנת למנוע את התפרצות האינפלציה שעדיין לא קיימת.
מחירי המניות לצד העלאות הריבית מעוררים את "אויב המניות מספר 1", האגחי"ם. בפועל זה עדיין לא קורה אבל נורת אזהרה מתחילה להבהב ובמיוחד לאור העובדות הכלכליות מאז נכנס הנשיא טראמפ לתפקידו ובמיוחד מאז תחילת 2018. יותר ויותר משקיעים מאמינים היום שקיים סיכוי סביר שהבנק הפדרלי אכן יעלה הריבית עוד פעמיים השנה ועוד 3-4 פעמים במהלך 2019 ואם זה יקרה מגרש המשחקים בבורסה ישתנה. תהליך כזה יביא הריבית הפדרלית ל-3-3.25% וזה, לכסף האמריקאי הגדול, תנאי משחק חדשים (במיוחד מול שוק מניות ברמות הערכה גבוהות שימשיך "להזדעזע" בגלל התלהבות/התאכזבות יתר), שמחייבים הערכה מחדש של הפורטפוליו.
לתוך הסיפור הזה נכנס לאחרונה ספור ה-inverted yield curve (עקום התשואה ההפוך), מצב שבו עקומת התשואות הקצרה גבוהה מהארוכה. כלומר, מצב שנוצר כאשר סוחרי האגחי"ם חשים שהאטה בכלכלה נראית באופק. כשהיינו בעבר הרחוק בחדרי המסחר קראו לתופעה "trading the front end" (מי שרוצה עוד יכול לקרוא כאן).
נושא ה-inverted yield curve נוגד כמובן את החשש מהעלאת הריבית שהרי האטה כלכלית תעצור העלאות הריבית, אבל ככותרות הוא נפלא והתקשורת מתנפלת על הדברים הללו בהתלהבות יתר. התקשורת מכה ב-4 פטישים על ראשי משקיעי המניות:
1. מחירי המניות הגבוהים.
2. "המלחמה" העתידית מול תשואות האגחי"ם.
3. ה-inverted yield curve 
4. החשש שהצמיחה המתחזקת תקרב את ההאטה הכלכלית (למה? מחוסר מקום  נשאיר לכם לחשוב ולהבין מדוע?).
אבל, אלטרנטיבת אגרות החוב אינה באמת אלטרנטיבה כרגע שהרי אם אכן תועלה הריבית 4-5 פעמים עד סוף 2019 הרי מחירי האגרות יירד בהתאם אז למה לקנות כעת? וה- inverted curve  אינו הפוך עדיין והצמיחה לא תביא למשבר. הפטיש היחיד שאמיתי הוא מחירי המניות הגבוהים ולכן יש תיקונים. אבל המצב הנוכחי, שבו מחירי מניות בשיא והכלכלה מציגה סימני רתיחה, מבטיח שהפרשנות הפיננסית/כלכלית שעסוקה בתחרות רייטינג נוראית תמשיך להילחם באמצעות כותרות ואת זה עושים רק באמצעות "חדשות רעות", כותרות אימה (שבדרך כלל גם אינן משקפות את הכתוב בכתבה) ביחס לכלכלה שבינן לבין המציאות אין מאומה.
מה שאנחנו אומרים לסיכום הוא שהעובדות אינן מסכימות עם הטענה ששוק המניות הולך למשבר עמוק. המהפכה הטכנולוגית והגלובליזציה נמצאות עדיין בתחילת דרכן והשפעתן על המקרו כלכלה (על ההתייעלות ורמת האינפלציה) ולבטח על המיקרו (רווחיות החברות והתייעלותן) חיובית ותמשיך כך והאחרונים שיקטעו זאת הם הבנק המרכזי בארה"ב והנשיא טראמפ. תיקונים, אפילו גדולים, יגיעו אז בואו וננצל אותם לרכישה לאחר שמכרנו חלק מהאחזקות שקנינו בתיקונים קודמים ולבסוף, התמקדו בסלים.
תעשיית תוספי התזונה הגלובלית, Ingredion (סימול:INGR) כדוגמה
תוסף תזונה (Dietary Supplements או Nutraceutical product) אינו תוסף מזון (Food Additives)!! תוסף התזונה, שאנשים צורכים כגלולה או נוזל, מוגדר כ"מוצר שמטרתו להוסיף על התזונה, אשר עשוי או מכיל אחד או יותר מהרכיבים התזונתיים הבאים: ויטמין, מינרל, צמח מרפא (Herb) או מוצר בוטני אחר, חומצת אמינו, חומר תזונתי לשימוש על ידי אדם המיועד לתסף את התזונה על ידי הגדלת התצרוכת היומית – או תרכיז, מטבוליט, מרכיב, תמצית או צירופים של רכיבים אלה".  
תוסף מזון לעומת זאת הוא חומר שנמצא בתוך המזון ושמוגדר כ"חומר המוסף למזון למטרה טכנולוגית, שאינו נועד לצריכה כשלעצמו כמזון או כרכיב בו". כמו חומרים משמרים, צבעי מאכל, מייצבים ממתיקים, חמרי קרישה וכדומה.
מדובר בשתי תעשיות שונות וזאת למרות שחברות רבות מייצרות גם תוספי תזונה וגם תוספי מזון. הבולטות הן חברות כמו האמריקאיות הענקיות  Cargill ו-Grain Processing Corporation הפרטיות (תעיינו בוויקיפדיה), ABF הבריטית, ארצ'ר דניאלס (סימול: ADM), החברות הצרפתיות Roquette Fereres Sa ו-Tereos Syral ולבסוף Ingredion (סימול: INGR) האמריקאית שבה נתמקד היום.
תעשיית תוספי המזון צומחת במהירות והתחרות בה גוברת. יש בעולם למעלה מ-250 חברות גלובליות שמתעסקות בתחום, 107 מתוכן אירופאיות, 77 בארה"ב ו-46 באסיה. המגזר, The Food Additive Market, גלגל למעלה מ-55 מיליארד ב-2017 והוא למעשה חלק מתעשיות החקלאות והכימיה.
ישנם לא מעט אנשים שטוענים שהתעשייה הזו "תשנה את העולם", תצמח לממדי ענק. עד שזה יקרה בואו ונציץ בחברה מעניינת ממדינת אילינוי ונלמד תחום חדש שצומח יפה ושבין אם ישנה את העולם או לא אין ספק שהצמיחה בו תימשך שנים רבות וכדאי לכן להכיר הנציגה הציבורית המובילה.
מי את Ingredion?
נתחיל בכך שמנית INGR הכתה, מאז תחילת 2009, את הנאסד"ק וה-S&P ובגדול וזאת למרות שמאז הגיעה המניה לשיא כל הזמנים של 146.3 דולרים בתחילת השנה איבדה ב-32% מערכה (בעיקר בשל הנמכת ציפיות ל-2018).
6 אנליסטים מכסים את החברה ונכון לכעת הקונצנזוס על Hold. מאז תחילת יולי הוציאו 5 אנליסטים מחקרים כאשר סיטיגרופ ממליץ למכור, סטפנס וקרדיט סוויס ממליצים ב-Hold ואילו ג'פריז ומורנינגסטאר, שהמחקרים שלהם יצאו בשבוע האחרון, העלו המלצותיהם לקנייה מה שמוביל  רבים להאמין שהמניה תוקנה דייה. אגב, מיעוט האנליסטים שמכסים את החברה קשור בעובדה שזו חברה שקשה מאוד לסקר ובעיקר בגלל המורכבות הגדולה של עיסוקיה.
את 2017 סיימה החברה עם מכירות, רווח נקי ורווח מניה של 5.83 מיליארד, 519 מיליון ו-7.7 דולר למניה והקונצנזוס צופה שאת 2018 ואת 2019 תסיים עם מכירות של 5.96 ו-6.03 מיליארד ורווח למניה של 7.6 ו-8.17 בהתאמה. הירידה ברווח למניה בין 2017 ל-2018 היא שהובילה את התיקון.
לפי האנליסט סת גולדשטיין ממורנינגסטאר (שאגב הזהיר בזמנו, כשהמנייה חצתה 120 כלפי מעלה) המחיר הנוכחי מחזיר את המניה לרמה שבמורנינגסטאר מכנים "economic moat", רמת מחיר שמייצגת  בסיס כלכלי מוצק למניה. לטענתו השווי ההוגן (fair value) של המניה לנוכח ההתפתחויות העתידיות שהם צופים הוא 131 דולרים. קשה מאוד להעריך, בגלל הרכב המוצרים והביקוש שמשתנה להם, שווי הוגן של חברה כזו אבל אנחנו מסכימים שמניית IGRN בהחלט מעניינת ברמה הנוכחית ובעיקר כיוון שלדעתנו הביקוש לתוספים יילך ויגדל.
ממעקב אחרי החברה נראה לנו שיש לחברה יתרון מעניין, המוצרים שלה "מייצרים" צרכנים שבויים. כלומר, חברה שרוכשת, לאחר בדיקה, רכיבים של אינגרדיון ומכניסה אותם למשקאות או מזון שהיא מייצרת מתקשה להחליף את ספק הרכיבים (דומה למקרה של פרוטארום) את החברה מובילה, מאז 2009, איילין גורדון, שעד השנה שמשה כיו"ר ומנכ"ל והחל מ-2018 משמשת כיו"ר פעילה. גברת רצינית ביותר שגם מבינה היטב בהלכות הרוח בוול סטריט.
החברה, שמגדירה עצמה כ"חברת פתרונות למרכיבי תזונה ובריאות", מפתחת, מייצרת ומוכרת עמילנים, ממתיקים ומוצרים/רכיבים מיוחדים לתעשיות שונות. "אנחנו מעלים את ערכם של מוצרים כמו תירס, טפיוקה, תפו"א, גרעינים, פירות וירקות באמצעות הפיכתם לרכיבים וחומרים ביולוגיים לתעשיות המזון, המשקאות, הניר, לוחות גליים לבניה, בישול בירה ועוד תעשיות שונות". התחרות היא מול אותן החברות שהזכרנו. עיקר המוצרים (65%) נמכרים לתעשיות המזון, המשקאות והבריאות. זו השקעה מעניינת כאמור שמומלץ לבדוק לעומק. לנו, אישית, המחיר נראה עדיין גבוה.
קשה למצוא סל שמתמקד בפעילות החברה. המניה כלולה ב-70 סלים ובעיקר חקלאיים כמו PAGG או VEGI, בסלי צריכה מהסוג של FXG או בסלי מניות בינוניות מומלצות כמו XMLV.
 
 
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל 
תגובות לכתבה(128):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 47.
  עברתי 90. ראה תגובות למטה וכן של נעריך הפוחזים ..
  מקס 08/08/2018 15:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אז שלומה שלום. אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה. שכח כל מה שחשבת וכתבת וידעת והבנת ופירשת והשקעת והימרת והיצלחת וניכשלת..שכח מהכל אישי הצעיר. מסור זאת גם לנערים הקרחים שמסביבך שמפוצצים בחוסר ידע והבנה.
  סגור
 • 46.
  soda מאז הדוחות כבר 5 ימים כול יום שיא חדש
  כוס סודה 07/08/2018 20:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביום הדוח סגרה בעליה של 26 אחוז ומאז עלתה עוד 10 אחוז. כבר הרגו את החברה הזו עם טענות שהציבור עובר למים נטו ולא מעוניין בשום סוג של "מיץ" גם לא מים בטעמים עם אפס קלוריות בגלל ממתקים מלאכותיים. CEO Daniel Birnbaum called "the most successful quarter in our company's history," including record levels of sales and profit.
  סגור
 • גגל לכתבה שלי מלפני כשנתיים כשהמניה "התרסקה" ולאחר מכן (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/08/2018 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ב 4.2017 אחרי שעלתה 240 אחוז שאלו אם יש בשר לעוד עליות
  מאז הכפילה את עצמה 08/08/2018 14:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  באפרי 2017 הייתה על 55 דולר - עליה של 240 אחוז. מאז עלתה ל 120 דולר. (אחרי מהלך מסחרר של 240% בשנה, האם הראלי הגדול בסודהסטרים צפוי להימשך?גיא בן סימון | 05/04/2017
  סגור
 • 45.
  Why Warren Buffett Should Buy Facebook Stock
  fb 06/08/2018 17:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הטענה ש fb היא בפועל מניית ערך שמתאימה מאוד לסוג הנכסים שבאפט אוהב (תראה מי כותב את הכתבה) John Mackey, CEO of Whole Foods Market, an Amazon subsidiary Why Warren Buffett Should Buy Facebook Stock Motley FoolAugust 5, 2018 After its recent sell-off, Facebook arguably looks like a value stock, and it's got a couple of other things Buffett loves: A huge moat and a media monopoly. Let's take a closer look at each of these factors and why they might appeal to the Oracle of Omaha
  סגור
 • לא מניית ערך ולא בתיך.
  דגן 07/08/2018 12:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  .
  סגור
 • להשוות דעה של טוקבקיסט לאדם שמכר חברה לאמזון ב 14 (ל"ת)
  מיליארד דולר... 07/08/2018 13:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 44.
  Blk
  שלומי 06/08/2018 14:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה בתחילת 2017 כתבת בהרחבה על בלאקרוק. כעת אחרי תיקון שהיא עוברת דעתך עדיין כשהיתה?
  סגור
 • למי שנעונייו אלו 2 הכתבות על blk
  גגלו 06/08/2018 17:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גוף ההשקעות שמנהל טריליוני דולרים - איך נוצרה המפלצת? שלמה גרינברג | 04/02/2017 אלו האנשים שיכריעו את כיוון הכלכלה הגלובלית פרשן וול סטריט של Bizportal על השקעה לטווח ארוך בסקטור שמציג גידול דרמטי - הכירו את המתחרות המובילות שלמה גרינברג | 17/02/2018
  סגור
 • הסיבה שחטפה 5 אחוז ב 1.8 הודאה על הורדת עמלות של המתחרה
  המתחרה פידליטי 06/08/2018 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Fidelity Rewrites the Rules of Investing to Deliver Unparalleled Value and Simplicity to Investors First-Ever Zero Expense Ratio Self-Indexed Funds for Individual Investors Zero Investment Minimums, Account Fees and Account Minimums Significantly Reduced Expenses on Existing Fidelity Index Mutual Funds one of the largest index mutual fund providers with over $7 trillion in total client assets, announced today a series of industry-changing moves that will give investors unparalleled value, simplicity and choice.
  סגור
 • טען עוד
 • גם Vanguard מציעים מסחר בחינם ב 1800 תעודות סל
  דרך חשבון בונגארד 07/08/2018 13:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Vanguard Group eliminates trading fees on almost all ETFs — including funds from most of its rivals Mon, 2 July 2018 Vanguard Group's online brokerage platform will be the first to offer commission-free trading on most ETFs, more than 1,800. Vanguard is excluding leveraged and inverse exchange-traded funds from the new policy, which goes into effect in August.
  סגור
 • 43.
  זהירות! הפסד בטוח מובטח למי שיענה מחר ב 7/8 להצעת רכש ש
  למשקיעי דלק 06/08/2018 09:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זהירות! הפסד בטוח מובטח למי שיענה מחר ב 7/8 להצעת רכש של תשובה בדלק בפעם הקודמת שניסה לעשות זאת זה היה בדלק אנרגיה. המשקיעים לא נענו ותקעו את הרוכשים 3 שנים,בנתיים המניה עלתה לשמים, ומי שנענה להצעת הרכש, הפסיד את כל העליות. המניה עכשיו בקרשים. תשובה יודע למה הוא רוכש עכשיו.
  סגור
 • 42.
  כותב בשם חנן שטיינהרט טוען שבכירים בגוגל ואחרות, מוכרים
  האם השוק מתממש 05/08/2018 00:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתב בשם חנן שטיינהארט (=מקווה שלא טעיתי בשם) טוען שבכירים בחברות הענק המובילות, מוכרים מניות בטירוף. אין לי מושג אם הוא צודק או טועה
  סגור
 • לגבי פייסבוק הוא צודק כבר הרבה זמן
  סטיב 05/08/2018 15:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכירים בפייסבוק מוכרים את המניה עוד לפני הצניחה
  סגור
 • לא שזה אי פעם השפיע אבל
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זה גם לא נכון, יש מוכרים ויש קונים קלסיקה של פייקניוז ותרבות הכותרות
  סגור
 • 41.
  אתה אופטימיסט בלתי נלאה
  שלמה 05/08/2018 00:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השוק מנופח ברמות על ובגלל סיבה אחת בלבד הדפסת כסף אינסופית אנחנו נמצאים באם כל הבועות והעסק הולך להתפוצץ בקרוב וכולנו נאכל אותה
  סגור
 • כיוון שאינך קורא הכתבות שלי
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כיצד אתה מצפה שאגיב
  סגור
 • הבעיה שאומרים את זה משנת 2009 - עוד מעט 10 שנים רצוף (ל"ת)
  אל תלחם בשוק 05/08/2018 09:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 40.
  כתבה מפייננשל טיימס לגבי הסכנה בת.סל
  בילי 04/08/2018 21:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו שמישהו כתב פהSign InOpinion Passive InvestingPassive investing is storing up troubleSystemic failures and the misallocation of capital could cause a bear marketMEGAN GREENE
  סגור
 • "כמו שמישהו כתב פה"
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "המישהו" היא מייגן גרין, כלכלנית רצינית ביותר.ואם גם תקרא הכתבה בעיון תגלה שזה לא הסלים שמסוכנים
  סגור
 • 39.
  הזכרת שכתבת בזמנו שאפל וצ'ק פוינט
  גרשון 04/08/2018 21:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שתי החברות עם המאזנים הכי חזקים בוול סטריט..אשמח ממש לדעת מי השתיים הכי חזקות לדעתך כיום? תודה רבה על הכתבה
  סגור
 • עדיין הן, מבחינת המאזנים כמובן (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 12:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 38.
  למעלה מעשור נהנה לקרוא את הכתבות תודה (ל"ת)
  שמואל . פ 04/08/2018 21:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 37.
  למר גרינברג הנכבד
  שלמה 04/08/2018 21:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מנסיון של 40 שנה בשווקים נוכחתי לדעת שאי אפשר לחזות אם ומתי תבוא מפולת. גם לפני השתי המפולות הגדולות שהיו בעשרים שנה האחרונות היו האנליסטים אופטימים. אין מומחה שיכול לחזות עתיד של שווקים.אבל תמיד היו מפולות מדי פעם וגם ברור שיהיו.
  סגור
 • נכון (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 36.
  שלמה מה ודעתך על אקסלנז ביוסנס (ל"ת)
  ג'וי 04/08/2018 17:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • לא עוקב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 35.
  מניות חינמיות סביר שתהיינה אולי
  לרון 04/08/2018 16:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תיקים חינמיים כמעט ולא לכן האמריקאים עושים כסף מריבית דריבית המושגת מהשקעה חוזרת של דיבידנדים דבר הרבה יותר קל וסביר
  סגור
 • כן רק שפה יש 250% מס ואלפי שקלים
  שמחה 04/08/2018 21:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דמי קניה ודמי מכירה ודמי ראבאקשלא שווה להשקיע את הדיב' לעשות מה ש קרא drip
  סגור
 • 34.
  למנכל ניר חדרה למרות הרווחים אבל אתם לו רואים מה קורה א
  דוד 04/08/2018 13:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתם לו רואים מה קורה אצל סעיד בכניסת הבלות למיפעל הוא עושה מה שהוא רוצה עושה צחוק מיכולם יצאה לאפסקה כמה שהוא רוצה מעקב את כניסה של משאיות למפעל המשאיות קשה להם לספק סחורה למפעל בגלל סעיד
  סגור
 • 33.
  מדד ה-S&P -תיקון
  דוד 04/08/2018 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנכון הוא:(8/2/18)2581 נקודות.דהיינו ירידה של:10.2%,ולא כפי שמצוין בכתבה.
  סגור
 • תודה, אכן טעות אבל גם אתה טועה
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ב 9.2.2018 סגר המדד על 2,532.69 אבל כול זה אינו משנה כלל לקוו המחשבה
  סגור
 • 32.
  הכל נכון אבל שוק ההון מבוסס על.. פסיכולוגיה של המונים
  רוני 04/08/2018 13:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פסכולוגיה של המונים לא נצמדת לעובדות ולכן ...הפסיכולגיה היא מניע והבורסה משקפת ציפיות .. שוק ההון לא תמיד נע בצורה רציונאלית ולכן זה לא נכול להגיד רק תסתכלו על עובדות ....
  סגור
 • אתה מערבב מין בשאינו מינו (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • בסוף השוק יעיל והעובדות מנצחות
  בני 04/08/2018 21:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  את הפסיכולוגיה אבל זה לקוח לפעמים חודש ולפעמים 10 שנים
  סגור
 • 31.
  EL ירדה חזק מיוני - כנראה בגלל מלחמת הסחר עם סיו
  The Estee Lauder Com 04/08/2018 11:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דוחות ב 20.8 (ניתן לראות במאי את התגובה לדוח הקודם ואיך היא החזירה את הירידות ביום אחרי יום של עליות - זה היה לפני מלחמת הסחר והמיסים שסין מטילה בחזרה. (גגלו לכתבה של גרינברג מ 8.2017 - נערכים למהלך תיקון - תכירו את המניה הבולטת בסקטור שחייב לקבל ייצוג בתיק שלכם פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס השבוע לסקטור שחייב לקבל ייצוג בתיק ההשקעות. לצאת מהקופסה שלמה גרינברג | 19/08/2017
  סגור
 • או בגלל שעלתה למחירי חלל (ל"ת)
  סוון 04/08/2018 21:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • LCLCY SSDOY ממשיכות לעלות השנה בלי הפסקה (ל"ת)
  לכן זה המיסוי בסין 05/08/2018 09:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • וזה אומר מה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • LRLCY (ל"ת)
  L OREAL Co/ADR 05/08/2018 11:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 30.
  2008 לא רלוונטית מסיבותיה, 2000 כן רלוונטית מתוך האמונה
  אלי 03/08/2018 21:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהטכנולוגיה היא מכרה זהב ללא תחתית ואין משחק אחר בשוק, כל סדק בתיאוריה הזו יבחן בשבע עיניים ע"י הכרישים שימהרו להשאיר אחריהם מסלול תלול למטה.
  סגור
 • 29.
  האם שמעת על סולגאר (=לדעתי שוויצרית) שמוכרת מאד בארץ (ל"ת)
  סולגאר תוספי תזונה 03/08/2018 21:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מי לא שמע?
  שלמה גרינברג 04/08/2018 14:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למה שוויצרית? אין לך מחשב? תבדוק באתר ויש לה אתר ישראלי היא חברה גדולה בישראל, מאז 1986, אבל לא ציבורית שייכת לחברת IHERB שהיא אמריקאית (https://www.iherb.com/info/about )
  סגור
 • 28.
  האם שמעת על TTAC....תעודת סל שעוקבת אחרי ראסל 3000 (ל"ת)
  מה דעתך על TTAC שלמה 03/08/2018 21:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • בהחלט שמעתי ןמכיר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 27.
  אין איגרות שהקופון שלהם משתנה בהתאם לשינויי הריבית?
  סימפל 03/08/2018 20:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא נשמע לי הגיוני שאנשים ימתינו שנה שלמה מעכשיו כדי להתחיל לקפוץ על איגרות החוב. חייבות להיות איגרות שמוצמדות לריבית.
  סגור
 • כול אגרות החוב "מוצמדות" לריבית (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 26.
  עברתי 90
  מקס 03/08/2018 18:30
  הגב לתגובה זו
  5 0
  וזוכר הכל איזה 65 שנים מניות הבנקים 83 אחורה את כל הגיבורים מוריץ וטוכלר שהיית איתם ומאיר חן ומנדי והבנדה של מזרחי ירח ואונגר וקרן רונית וריגר ועוד ועוד וכל המאפיונרים של השנים ההם כולם בדיעבד היו ספקולמטים קטנים עם חוצפה גדולה ששרפו לנו את התחת כמו שהצעירים אומרים אז בבקשה ממך קח קצת רוגע וצניעות ואל תחזור על הטעויות הנוראיות של כל ה"גיבורים"שבראי ההיסטוריה הפכו לגמדים ונעלמו ולא נשכח את בן דוב ודנקנר ופישמן ועוד ועוד ואלו שישבו ואלו שברחו..אז הזמנים לא השתנו רק השנים חלפו יא חביבי
  סגור
 • איזה צ'יזבט סיפרת לנו.. שתה קצת מיץ קר (ל"ת)
  Mad max 04/08/2018 21:20
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • אכן מאאד (ל"ת)
  היי 07/08/2018 14:59
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 25.
  לשלמה עברתי 90
  מקס 03/08/2018 17:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ואני זוכר הכל 60 שנה אחורה. לא שכחתי כלום. הגיע הזמן בגילך להיזהר ולהיצטנע.
  סגור
 • חחחח איזה מקס משוגע חחח משיגינה (ל"ת)
  טילטיל 04/08/2018 21:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 24.
  swir תאכלו לקרדה עם הטאואר שלכם !
  swir 03/08/2018 16:14
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כשיש תוצאות טובות לא צריך מגילות של הסברים. שחררה דוחות בחמישי ועולה 20 אחוז.
  סגור
 • מעולה תרוויח אבל למה אתה מאכיל אותנו
  ירון 04/08/2018 18:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לאקרדה.. אנחנו מספיק סובלים מטאוארגם לאקרדה אתה מאחל לנו ..לא יפה
  סגור
 • מכיר היטב את Sierra Wireless
  שלמה גרינברג 04/08/2018 14:20
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אבל המניה, שעלתה ל 19 דולר, הייתה לפני שנה על 30 וב 2014 על 50
  סגור
 • 23.
  SYMC דיווחה בחמישי - לא מצליחה לצאת מהבור מאמצע מאי
  symc 03/08/2018 16:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נפילה מ 29 דולר (במאי) חזרה שוב ל 18 דולר היום. אז (במאי) חברה בשווי של 17 מיליארד דולר שנופלת ב 35 אחוז. חברה שאדם הגיוני יגיד לעצמו - מה יותר סולידי מחברה כזו ?
  סגור
 • אכן הגזמה של כותרות
  שלמה גרינברג 04/08/2018 14:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אבל מה לעשות? לכן הסלים/קרנות הם הפתרון.
  סגור
 • 22.
  שלמה מה דעתך ? קראתי כתבה
  יוגב 03/08/2018 15:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפי הכתבה (לא ממש זוכר מי כתב)טוענים שם שיהיה תיקון משמעותי הetfירדו לא פחות ממניות. כיוון שהמוסדיים יהיו חייבים למכור ניירות מסויימים מתוך הetf זה יגרום למפולות לא סימטריות במחירי ת.סל ו etfמה דעתך ? קישקוש או שיש בזה משהו?תודה
  סגור
 • תקרא שוב מה ששאלת
  שלמה גרינברג 04/08/2018 14:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתה הרי לא מצפה שאענה על שאלה כזו ובמיוחד כשלא ברור לך מי כתב והיכן. הם לא היחידים
  סגור
 • אבל זה נכון או לא? ת. סל יפלו כמו מניות? (ל"ת)
  יוגב 04/08/2018 21:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איזה תעודות ואיזה מניות? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 21.
  לסחור בחינם במניות בתיק שעלו 100%
  עודד 03/08/2018 15:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלמה בחיאת... כמה מניות שעלו 100%יש לנו בתיק ??אנחנו (רובנו) שבוע שבועיים לפחות צעירים ממך. בתמחור של המניות היום בשוק, הסיכוי שהמניות שלנו יגיעו ל100% רווח שנוכל לסחור בהם בחינם הוא די נמוך. תודה על אחלה כתבה
  סגור
 • גגל לכתבה הנל של דורון צור על ba מ 8.2016 - מאז עלתה
  160 אחוז 04/08/2018 09:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וזה אחד שיודע לקרוא מספרים ודוחות - אבל לא מבין את מה שמתרחש בשוק (יש גם כתבות דומות שלו על אמזון - שם העליות הם פי 5 ופי 10 (תלוי בתאריך) גגל - הסיפור האמיתי: יצרנית המטוסים שמפנקת את בעלי המניות - וזוללת את ההון העצמי הכסף הזול שחברות יכולות לגייס בחסות הריבית האפסית גורם להן להשתמש בו לרכישת מניות עצמית מוגברת וחלוקת דיווידנדים נדיבה ? פעולות כאלה שחקו את ההון העצמי של בואינג בתוך שלוש שנים מ-15 מיליארד דולר ל-600 מיליון דולר בלבד דורון צור 07.08.2016 07:13
  סגור
 • לא חסרות מניות עם תשואות כאלה ב-6-24 חודשים אחרונים
  לא חסר 04/08/2018 08:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נטפליקס, אמזון בואינג - תבדוק תשואות 12-24 חודשים amzn nflx ba
  סגור
 • נתת 3 דוגמאות.. במקרה רוב הקוראים
  אריק 04/08/2018 18:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא מחזיק במניות אלו, או באחרות שעלו 100 אחוז. אני לא הכותב המקורי, אבל מבין למה הוא התכוון
  סגור
 • דוגמה רביעית SODA (פי 6 מאז 2016) (ל"ת)
  אתה חמוץ 05/08/2018 13:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איני מדבר על 6-24 חודשים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 04/08/2018 14:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 20.
  פיאט קרייזלר
  ג'ורדי 03/08/2018 15:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה.. הייתה השבוע כתבה בביזפורטל עלייה שצויין שמאוד זולה.גם מוניש פאברי טוען שמאוד זולה ומחזיק 30% מהתיק שלו בה.יש לך דעה כלשהי על פיאט? תודה רבה
  סגור
 • מאז הכתבה ירדה עוד כמה אחוזים
  שימי 04/08/2018 16:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וגם בניגוד למה שהופיע בכתבה אין למניה זאת דבידנד
  סגור
 • FCAU יורדת בגלל מלחמת הסחר עם סין והמותג jeep
  fcau 04/08/2018 21:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Fiat Chrysler Has to Turn Jeep Around to Compete in China New CEO Mike Manley once promised that China would be the car maker’s global engine of growth, but it’s lagging way behind ther Aug. 2, 2018
  סגור
 • לא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 04/08/2018 14:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • במאי פורסם שהוא מחזיק היום רק 2 מניות FCAU RACE
  Mohnish Pabrai 04/08/2018 10:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שזה אומר שהוא מחזיק רק מניה אחת - כי את race הוא קיבל מפיאט כשבוצע ב spinoff ב 2016 Tracking Mohnish Pabrai's Portfolio - Q1 2018 Update May 15, 2018 The portfolio has just two stocks currently: Fiat Chrysler and Ferrari. Pabrai Funds dropped Alphabet Inc., Southwest Airlines, and AerCap Holdings during the quarter .Fiat Chrysler Automobiles: FCAU stake is at ~85% of the 13F portfolio
  סגור
 • אז זה מחזק את מה שאמרתי מוניש מושקע
  ג'ורדי 04/08/2018 21:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברוב התיק שלו בפיאטמעולם לא חילקה דיבידנד
  סגור
 • עלתה ב youtube ההרצאה שלו בסין
  Mohnish Pabrai 05/08/2018 11:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Mohnish Pabrai Lecture at Peking University (Guanghua School of Mgmt) - Dec 22, 2017
  סגור
 • 19.
  שלמה,מדד הs&p תיקן ל2532.69 (ל"ת)
  משה 03/08/2018 14:51
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • המדד הבוקר על 2829 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/08/2018 16:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 18.
  כמה חבל שעמית טל לא קולט זאת שנים כבר מחכה למפולת עם
  בני 03/08/2018 13:12
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שלל תירוצים מסכן כמה כובעים אכל עד היום
  סגור
 • אבקש להפסיק עם השטויות
  שלמה גרינברג 03/08/2018 16:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יש לך בעיות עם כתב כלשהו, כתוב לו, לא כאן
  סגור
 • לא רק הוא רבים אחרים כבר שנים מזהירים
  גלי 03/08/2018 15:24
  הגב לתגובה זו
  4 0
  זאב זאב זאב זאב זאבהפסידו מלא כסף שישבו בחוץ.אבל מתישהוא בעתיד הם יצדקו.
  סגור
 • 17.
  dpz
  לרון 03/08/2018 10:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניה אמנם גבוהה אך חעלה גם אם תרד מניית שגר ושכח שלה יש אכן לקוחות שבויים וגם אי צורך לשאול מי את ומי סבתא שלך
  סגור
 • Dpz במחיר מטורף. כדאי בנתיים למכור קצת (ל"ת)
  הרטוב 03/08/2018 15:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 16.
  מי את ומי סבתא שלך
  לרון 03/08/2018 10:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניה מדהימה שעולה 38% בחמש שנים ומחזירה הכל בשנה נכון ששוק תוספי המזון שיך ללקוחות שבויים אך הם מעטים יחסית
  סגור
 • תבדוק הנתונים שוב ואח"כ
  שלמה גרינברג 03/08/2018 16:24
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כנס ל 10K ותבין שיש לה כמה אלפי לקוחות
  סגור
 • 15.
  שלמה מכיר את את fdc ?
  סובוני 03/08/2018 08:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה התחום של החברה הזאת
  סגור
 • ברור שמכיר
  שלמה גרינברג 03/08/2018 16:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  "מה התחום של החברה הזאת"? מה זה כאן גן ילדים? כנס לאתר של First Data Corporation https://www.firstdata.com/en_us/about-first-data.html ותקרא
  סגור
 • 14.
  "להבדיל" הכוונה שהתייאשת מקומפיוג'ן? (ל"ת)
  רפאלוב 02/08/2018 21:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מתעלם? חלילה אבל
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:30
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ה"להבדיל" היה בגלל סדרי הגודל אבל יחד עם זאת אני חוזר ומסביר (בפעם האלף) שמניות חלום כמו CGEN, ATTU בזמנו, TSEM בזמנו. MZOR בזמנו ואפילו ISRG ו AMGN בזמנו אני אוסף, לאחר בדיקה ותישאול של מומחים בתחומים ולאחר שהחברה מתאימה לחלומותי אני קונה מעט וסוגר. בכול סוף רבעון אני בודק הדיווח ל SEC כדי לבדוק ההתפתחויות ומתעלם לחלוטין מהכותרות שבדרך. ההשקעה כולה תגיע, במקרה השיא, ל % 5 מהתיק. אם הצלחתי בבחירה (ההצלחה, לאורך השנים, כ 3-4 אחוזים מהרכישות) כלומר אם החברה הצליחה מסחרית, אני נשאר ואם לא אני מוכר כולל בהפסד. בקומפיוג'ן, מבחינת הבדיקות שעשיתי לאחר הרבעון השני, שום דבר מהותי לא השתנה כדי שאתאכזב ואמכור. אם החברה תצליח לעבור FDA והמניה תרוץ מעלה אמכור מחצית מאחזקתי בה כשתעבור % 100 רווח ועם השאר אשאר וכך יוצרים תיק בחינם לטווח הארוך. העובדה למשל ש TSEM או MZOR יורדות כלל לא משפיעה כיוון שאחזקותי בשתי המניות כבר בחינם ממזמן והכמות ממילא זניחה בתיק. התיק, מאז 2009, חייב להיות בנוי אך ורק על סלים/קרנות עם פינת חלומות. תעבוד כך ותגיע למסקנה שאני צודק
  סגור
 • הבעיה במניות חלום היא עם הדילול, ש"אוכל" ההשקעה
  מה עם הדילול? 05/08/2018 00:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניות חלום צריכות כל הזמן לגייס כסף, וכך ההשקעה "נאכלת" כשגם אם היא מצליחה הסיכוי שלך להחזיר הכסף קטן
  סגור
 • שלמה בגישה זו היית קונה את אמזון ב- 10$, מוכר ב 20$
  יוסי 03/08/2018 16:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומפסיד אפסייד של 9000% לא חראם?
  סגור
 • חזיר קטן אוכל מעט חזיר גדול אוכלים אותו (ל"ת)
  גורן 04/08/2018 21:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גורן היה קונה ב 10 ומוכר ב 11 (כי הוא לא חזיר) (ל"ת)
  די עם סיסמאות 05/08/2018 09:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 13.
  הזוי איך אתה לא מודה בטעות GE
  U 02/08/2018 19:56
  הגב לתגובה זו
  3 4
  משקיע נבון אמור להבין מתי בחירה שביצע אינה נכונה
  סגור
 • אין מעשה חכם מלקנות GE, רק צריך לחכות לתיקון כללי.
  כגן 04/08/2018 10:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • הזוי איך אתה בכוח מתעקש לחשוב שהוא המליץ על משהו.
  רז 03/08/2018 19:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • "מודה", וואו !!!
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:14
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ראשית לא בחרתי להשקיע ב GE ושנית אני לא מודה בכלום, ההפך.
  סגור
 • הוא כל הזמן מודה בטעות. גם בכתבה הזו
  U אר סטיופיד 03/08/2018 06:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הבנת הנקרא לא תזיק לך לפני שאתה מגיב בטמטום
  סגור
 • כתב על GE- שעדיין אין לנו ספק שתניב בגדול
  H 04/08/2018 16:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי נפילה כזו מתמשכת במניה בזמן שהשוק עולה אמורים להבין שזו השקעה כושלת
  סגור
 • תלוי מה אופק או טווח זמן ההשקעה שלך (ל"ת)
  שימי 04/08/2018 21:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 12.
  אמנם סינית אבל... Ant finance
  ג'ק 02/08/2018 19:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברת תשלומים מקוונת - סטארטאפ של ג'ק מא מייסד עליבאבא. https://www.wsj.com/articles/jack-mas-giant-financial-startup-is-shaking-the-chinese-banking-system-1532885367
  סגור
 • וזה אומר מה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • .....וזה אומר מא !
  רז 04/08/2018 10:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • זה פורסם גם בגלובס השבוע
  סמי 03/08/2018 07:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסטארט-אפ הפיננסי של ג'ק מא מטלטל את הבנקים הסיניים קבוצת Ant פייננשל, שהוקמה ע"י המיליארדר הסיני ג'ק מא, הפכה תוך שנים ספורות לחברת הטכנולוגיה הפיננסית המובילה בעולם ? היא שולטת בקרן שוק כספים עצומה, מלווה כסף לעשרות מיליוני בני אדם והפלטפורמה המקוונת שלה מעבירה יותר מ-9 טריליון דולר בשנה ? אבל להצלחה יש מחיר: הרשויות בסין החלו להגביל אותה וול סטריט ג'ורנל 31/07/2018, 07:05
  סגור
 • וזה אומר מה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/08/2018 16:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • זה אומר שזה חברה מפלצתית שיכולה לשנותת
  סמי 04/08/2018 18:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את העתיד בכלל ועתיד הבנקאות בפרט.
  סגור
 • זה אומר מה???
  עמי 05/08/2018 03:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהרשויות בסין החלו להגביל אותה. זאת הסיבה ששלמה לא נוהג לסקר חברות סיניות.
  סגור
 • 11.
  האם היה כבר תיקון כלשהוא ב-2018?....ופשוט לא שמתי לב (ל"ת)
  שאלה לשלמה 02/08/2018 17:36
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • תסתכל על הגרפים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:30
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 10.
  אפל הראשונה ב"מרוץ" הגיעה לטריליון
  קטי 02/08/2018 17:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על המאמרמתי כבר יהיה תיקון ? אני מחכה כבר כמה שנים והוא לא מגיע..
  סגור
 • תקרא הכתבה שוב אבל
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:37
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כאשר יש תיקון ותקח את AAPL כדוגמה אתה צריך להתכונן, לבחור את המניות/סלים מעניינים, לעקוב, לקבוע מחירי קניה ולפעול אחרת תשאל את השאלה גם בשיא הבא. אם זכור לך אז לפני שנתיים כשאפל נפלה ל 90 דולר כתבתי מאמר שבו ציינתי כי אפל (וצ'קפוינט, להבדיל) הן שתי החברות עם המאזן הטוב ביותר בוול סטריט, הותקפםתי על כך בתגובות זועמות שטענו שאפל "גמרה". אין תחליף לבדיקה אמיתית של חברות בעת תיקון (וכמובן גם בעת שיא)
  סגור
 • ואכן דו לא המלצה
  לרון 04/08/2018 16:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומשום מה נזכרת לאחרונה לציין בלא המלצה ש ba כמו msft חייבת להיות בכל תיק ושכחת לא להמליץ בעקבות משבר הדרימליינר ונפילת בואינג לשער 97
  סגור
 • אני זוכר שכתבת אז על אפל וצק פוינט
  קאי 03/08/2018 15:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ואכן צדקת...שתגיע שוב ל99$ אפל אז אקנהאם זה יגיע.צקנפוינט דווקא הצלחתי. קניתי ב70 מכרתי ב100$ מחכה שוב ל70$
  סגור
 • 9.
  ה insiders מכרו החודש את ingr
  ארנון 02/08/2018 17:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעלי העניין הקטינו ב10% את אחזקתם בנייר.. כמו כן לפי finviz.4 בתי השקעות הורידו המלצה על ingrJul-18-18DowngradeCredit SuisseOutperform ? NeutralJul-13-18DowngradeCitigroupNeutral ? SellJun-22-18DowngradeStephensOverweight ? Equal-WeightMay-04-18DowngradeCitigroup
  סגור
 • קראת הכתבה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:38
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 8.
  שלמה עדיין יקרה.. אבל אולי סביב 80$
  מוש השור 02/08/2018 17:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תהיה יותר מעניינת
  סגור
 • ואולי 70? למה שלא תצלול לדוחות ותנסה לקבוע לעצמך
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  "מחיר מניה נכון" עבורך. הרי כתוב בכתבה שהמחיר גבוה לטעמי!!
  סגור
 • 7.
  אכן חברה מעניינת הבאת השבוע כל הכבוד
  יוסי 02/08/2018 17:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תודה רבה..
  סגור
 • 6.
  מדווחת היום 2.8 דוח רבעון שני (ל"ת)
  גונן 02/08/2018 17:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  Tsem. אולי צריכה לצאת מהרשימה
  בריל 02/08/2018 17:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  טאואר כבר ירדה 30% מהשיאובמהירות..
  סגור
 • איזו רשימה בדיוק?
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:46
  הגב לתגובה זו
  4 0
  תקרא תגובתי ל 14. הכתבות על טאור התחילו ב 2003 תעשה חשבון כמה פעמים יכולת להגיע לחבילת טאור בחינם ורק לידיעתך, כיוון שכנראה אינך קורא וותיק, אז כפי שאני חוזר וכותב איני מחזיק אפילו במניה אחת, הכול בסלים וקרנות (מלבד "פינת החלומות".
  סגור
 • טאואר ברשימת החלומות שלך
  בריל 03/08/2018 15:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אמנם אתה סוחר בה בחינם.אבל כבר לא בטוח שיש לה מקום ברשימת החלומות
  סגור
 • טאור ממזמן לא חלום (ל"ת)
  שלמה גרינברג 05/08/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  שלמה פייסבוק אחרי התיקון
  מני 02/08/2018 17:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עדיין מחיר מוגזם לדעתך?
  סגור
 • אני ממתין לראות איך יהיה הרבעון הנוכחי והבא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:47
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • הוא לא כתב לכה שהמחיר יקר
  fb 03/08/2018 07:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא נתפס למילה "בועתי" בשאלה שלך ("לבין אלו הטוענים שהמחיר עדיין בועתי".) וענה ("בועתי?לא. אבל יקר במונחי כלכלה אקדמית, מאוד וכמובן שאין לכך קשר בבורסה.") המניה כבר עלתה ב 10 דולר מהנמוך של 166 דולר לפני מספר ימים (6 אחוז). מיליוני אינדיאנים (כולל אני) שקונים בימים האחרונים לא יחכו לכה. תאלץ להכניס רגליים למים. היום יפורסמו נתוני תעסוקה - פוטנציאל לעליות או ירידות מטורפות במדדים.
  סגור
 • 3.
  אחלה כתבה. תודה רבה (ל"ת)
  טימי 02/08/2018 17:13
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  טבע
  אפי 02/08/2018 16:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יורדת בתגובה לדוחות. האם תגובה אוטומטית (אינדיאנים,מכונות וכו.) או התאמה מושכלת של מחיר המניה למצב כפי שמשתקף בדוחות. אשמח לשמוע חוות דעתך.
  סגור
 • אנסה לבדוק בקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/08/2018 09:47
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 1.
  כתבה מדהימה
  נתי 02/08/2018 16:23
  הגב לתגובה זו
  5 3
  שלמה תודה על הכתבה .כל שבוע לומדים משהו חדש.
  סגור