כמו הורוביץ של טבע: וולדמן שם את מלאנוקס על המפה

בתקופת ההתרסקות של החברה וולדמן היה היחיד שהתעקש להמשיך וידע לעשות במלאנוקס את מה שאחרים לא השכילו להבין. כיצד נראה העתיד? 

 |  (132)
משבר 2008, שגרם לפאניקה בקרב המשקיעים, הסתיר מהם למעשה את העובדה שבו זמנית התחיל שלב ההתמזגות של מהפכת הטכנולוגיה לתוך כלכלת המיינסטרים. אלמלא הפניקה, שלוותה על ידי המומחים, היו המשקיעים מבינים שנוצרה אז אחת מהזדמנויות ההשקעה הגדולות בהיסטוריה.
בטור זה אנחנו חוזרים וכותבים מאז שהתמזגות מהפכת הטכנולוגיה גורמת ליצירת נישות חדשות רבות, להתייעלות החברות ("מסלק" מהשוק חברות בלתי יעילות) ולעלייה חדה ברווחיות ובנוסף "עוצרת" אינפלציה והוספנו גם שהתהליך, כפי שקרה במהפכות קודמות, יימשך שנים. זה מה שקרה וזו עדיין רק ההתחלה.
למרות שהכלכלה הגלובלית מתאוששת ולמרות שבכל רבעון כמעט החברות מכות את הציפיות ממשיכים רבים לטעון שהמיתון מעבר לפינה, שהרבעון הבא יהיה גרוע. לזכותם נאמר שאלמלא הם לא היו תיקונים שאפשרו הזדמנויות קניה חוזרות ונשנות והרי לכם דוגמה אחת.
מלאנוקס: "מפלצת רבת-ראשים שצומחת"
בסוף השבוע שעבר ראינו שבית ההשקעות האמריקאי בנצ'מרק העניק המלצת קנייה למלאנוקס (סימול: MLNX) עם מחיר יעד של 120 דולרים וכמה דקות מאוחר יותר הגיעה אלינו כתבה ב-seekingalpha.com, שהכותרת שלה, "מלאנוקס נראית כמפלצת רבת-ראשים שצומחת".
קראנו המאמר והאנליזה ונזכרנו שבדיוק לפני 6 שנים הגיעה מניית החברה, בגיבוי של מקהלת אנליסטים וכתבות דומות, ל-120.05 דולרים (מכ-15 דולר שנתיים קודם). כשנתיים מאוחר יותר, בתחילת יוני 2014, הסתיים הסבוב כשהמניה נחתה על 30.5 דולרים. 4 שנים דשדשה המניה אבל בסוף 2017 החלה לעלות ומאז  צברה 100% כמעט.
מה בדיוק עושה מלאנוקס?
החברה מיוקנעם פועלת בנישת העברת האינפורמציה ומוצריה תומכים בהעברה יעילה ומהירה של אינפורמציה בין שרתים, מערכות אחסון, ציוד תשתיות תקשורת ומערכות אחרות שמשתלבות ובאמצעות מחשוב הענן עד לצרכן/לשוק. הפעילות מתבססת על פרטוקולים של האתרנט (Ethernet) והאינפיניבנד (InfiniBand).
האתרנט הוא טכנולוגיה לתקשורת נתונים ברשתות מחשבים מקומיות (LAN), פרוטוקול האחראי על שכבת הקישוריות ומגדיר גם את השכבה הפיזית של התקשורת. ישראל היא מהמובילות בתחום עוד מתחילתו ובלטה קבוצת ראד של הזיפלים שממנה יצאה, בהצלחה אדירה בוול סטריט ובמיין סטריט כאחת, חברת Lannet Data Communications, שלא עמדה בציפיות, התדרדרה ונרכשה ב-1995 על ידי Madge Networks ההולנדית שגם היא נפלה בתחרות.
היה זה אחד מסיפורי הטכנולוגיה הישראלים הגדולים ביותר שהתחיל בקול תרועה גדולה, במיין סטריט ובוול סטריט והסתיים בהעברת הרעיון והידע לגויים בחצי חינם, משהו בסדרי הגודל של אלווריון ז"ל, סייטקס או אלסינט שקרה בשל ניהול כושל וחוסר היכולת לפרוץ למרות היתרונות היחסיים.
האינפיניבנד הוא תקן לרשתות מחשבים בביצועים גבוהים בחוות שרתים. זה פרוטוקול שמאפשר העברה מהירה וקצב שהייה נמוך במיוחד. הפרוטוקול הזה הגיע לשוק ב-1999 וזאת לאחר ששבע חברות טכנולוגיה, קומפק, דל, IBM, היוליט פאקארד, אינטל, סן מייקרוסיסטמס ומייקרוסופט, הגיעו להסכמה על הרכבו.
על הפרוטוקולים הללו הקים אייל וולדמן, ביחד עם קבוצת מהנדסים ובהשקעה של כ-7.6 מיליון דולרים, את מלאנוקס ב-1999, ביוקנעם. עוד באותה שנה הציג וולדמן את הארכיטקטורה הראשונה של האינפיניבנד שלו. אם תקראו מאמרי דעה בין השנים 2011 עד 2015 (לדוגמה קראו כאן) תבינו מדוע "נדחפה" המניה לחלל באותן שנים.
הסיבוב ההוא נגמר במפח נפש למשקיעים כאמור אבל לא פגע ברעיון של וולדמן שלפיו האינפיניבנד תהיה הטכנולוגיה/פרוטוקול שתוביל את תחום התמיכה בקשוריות.
אייל וולדמן קורץ מהחומר הנכון
ההבדל בין הצלחה לכשלון  כפי שראינו במקרים אחרים כמו טבע, אם-סיסטמס, טאור ועוד כמה חברות ישראליות בודדות, הוא המנכ"ל. אפשר לקבוע היום בוודאות שאייל וולדמן קורץ מאותו החומר ממנו קורצו אנשים כהורוביץ ז"ל, אלואנגר ועוד כמה בודדים בישראל שיודעים להוביל חברה בשוק מתפתח, תחרותי ומשתנה במהירות ותוך ניצול יתרונות היחסיים בתחומי המחקר והפתוח, הוא מנהל-על.
יש לו עוד יתרון שאנחנו אוהבים ושיש למנהלי-על, הוא בונה חברה גלובלית ללא רדיפה אחרי אקזיט. מצבה של מלאנוקס היום והתאוששותה ממשבר 2012-14 היא הניצחון של וולדמן שהבין את מה שלא הבינו המומחים וגם ידע כיצד להוביל.
האיש, שהתחיל בצוות הלביא מטעם אלביט ועבר לאינטל בתחום המוליכים למחצה המשיך משם, ביחד עם אביגדור וילניץ וקבוצה מצומצמת של מהנדסים להקים את גלילאו בכרמיאל, אחת ההצלחות הראשונות והגדולות של ההייטק הישראלי, שב-1999 נמכרה ב-2.7 מיליארד, למארוול (סימול: MRVL) כך שהאיש הגיע לתפקידו עם ניסיון גדול גם בניהול וגם בהכרת ההתקדמות הטכנולוגית.
עד כמה שזכור לנו היה וולדמן היחיד שבתקופת "ההתרסקות" של MLNX (שיוחסה אז לתחרות מול אינטל) שהסביר שהמצב אינו כפי שתארו האנליסטים. הוא התעקש להמשיך באסטרטגיה לפיה האינפיניבד והאתרנט יהפכו לפרוטוקולים מובילים והחולשה במכירות בין 2012 ל-2014 לא באה לדעתו בגלל אינטל אלא בגלל העיכוב בקבלת הפרוטוקולים. עיכוב שוולדמן טען שייעלם עם התקדמות מהפכת הטכנולוגיה שתגרום לעלייה בביקוש לקשוריות האינפיניבנד. הוא גם הבטיח אז שאינטל לא תחסל את מלאנוקס כי הנישה גדולה מספיק ותחזיותיו התמלאו במדויק.
העובדות אומרות הכל, החברה שב-2012 הגיעה להכנסות של 501 מיליון ורווח נקי של 111.4 מיליון או 2.54 דולר למניה לעומת מכירות ורווח נקי של 116 ו-12.9 מיליון ב-2009 (מה שהזניק את מחיר המניה מ-8 דולרים בתחילת 2009 ל-120 דולר בקיץ 2012 כאמור) עברה, ב-2013, להפסד של 23.3 מיליון על מכירות של 390.4 מיליון. הפסד זה הביא להתרסקות המניה.
מלאנוקס מחזירה את אמון האנליסטים
למרות שכבר ב-2014 החל להסתמן שיפור ולמרות שהמכירות המשיכו לעלות בצורה חדה מידי שנה עד וכולל 2017 אז הגיעו ל-863.9 מיליון, המנייה לא התאוששה עד סוף 2017. הסיבה העיקרית לכך היו חששות האנליסטים מהעובדה שהרווחיות לא חוזרת. את 2017 אגב סיימה החברה בהפסד של 19.4 מיליון או הפסד של 39 סנט למניה מה שתרם לא מעט  למצב המניות שבמחצית השנייה של 2017 עדיין התדרדרו.
ברבעון האחרון של 2017 המשיכו עדיין רוב האנליסטים, ביניהם JP Morgan, ברקליס וג'פריס, להמליץ נגד המניה. אבל בסוף 2017 החלה המניה לנוע מעלה ולא בגלל המומחים, המלצת הקניה היחידה אז הייתה של בוטיק ההשקעות קטן מאוהיו. עד פברואר-מרץ 2018 היה קונצנזוס האנליסטים ב-HOLD עם מחיר יעד של 64 דולר ורק לאחר מכן החלו האנליסטים לשנות דעה. נכון להיום הקונצנזוס הוא על BUY עם מחיר יעד של 94.9 דולרים (שהועלה מ-86.6 בחודש יוני) וכאשר המלצות הקניה האחרונות מלוות במחירי מטרה של 110-20 דולרים.
3 דברים צדו את עיני המשקיעים מאז סוף 2017:
1. המעבר לרווחיות והשיפור במרווחים. שני הרבעונים הראשונים הכו בגדול את התחזיות אפילו של מלאנוקס עצמה. נראה שהאסטרטגיה שבחר וולדמן מוכיחה עצמה ובגדול. המחצית הראשונה של 2018 מציגה עלייה של 29.7% ל-519.5 מיליון ואילו הרווח הנקי, 118 מיליון עלה ב-219% כאשר הרווח למניה, 2.23 דולר, עולה ב-205.5%. החברה מעריכה שתסיים את 2018 עם מכירות של 1.085 מיליארד. 7 מתוך 10 אנליסטים שבדקו החברה מאז אפריל ממליצים לקנות כאמור.
2. כניסתה של קבוצת סטארבורד וההסכם איתה. סטארבורד רכשה בתחילת השנה 10.7% ממניות החברה במחירים שבין 44 ל-46 דולרים. כבעלת מעמד ביקשה מעורבות בניהול החברה והדבר גרם לחיכוכים רבים מול וולדמן אבל ביוני סוכם שסטארבורד מכניסה 3 דירקטורים (עם אופציה לעוד במקרה ומלאנוקס לא תעמוד במטרותיה).
הנושא עורר עניין גדול בוול סטריט ואין שום ספק שכניסתה של סטארבורד הייתה המאיץ לעליות ובמיוחד בין קרנות הדג' מסוימות. חשוב להבין שכאשר קרן מהסוג של Starboard Value מצטרפת למועצת המנהלים של חברה כמו מלאנוקס ההצטרפות מעוררת עניין גדול בוול סטריט.
סטארבורד הוכיחה הצלחות לא מעטות ב"שיקום חברות". ההסכם אליו הגיעו טוב, לדעתי, גם לוולדמן וגם לכל בעלי המניות (סטארבורד אגב, מכרה בלוק ממניותיה בכ-85 דולר לאחרונה ומחזיקה היום 8.6% מההון הנפרע).
3. ההתקדמות הטכנולוגית, האינפיניבנד "מוכיחה" עצמה וכך הדבקות באתרנט. מלאנוקס ממשיכה להשקיע במו"פ וישנו הקשר לפרויקט מערכת ה-Summit שבוצע בשת"פ בין מעבדות Oak Ridge, IBM, נבידיה ומלאנוקס.
ה-Summit, שביצועיה בהעברה ושימור של אינפורמציה תוך שימוש בבינה מלאכותית מהירים ו"חכמים" פי 8 מהסופר מחשב הפעיל עד כה בארה"ב ושבגללה חזרה ארה"ב להוביל לפני סין במחשבי-על, הפנתה עיניים רבות לחברה מיוקנעם.
מלאנוקס שיכת למעשה לתחום הייצוב של המוליכים למחצה ומתחרה בשורה ארוכה של חברות שמספקות מוצרי קישור להעברת אינפורמציה מבוססי פרוטוקולים של אינפיניבנד, אתרנט, Fibre Channel וטכנולוגיות קנייניות. בכל הקשור לאינפיניבנד המתחרה הגדולה היא אינטל (סימול: INTC) אבל היא גם מתחרה בחברות כמו ברודקום, מארוול ו-Cavium.
בכל הקשור באתרנט, CSCO היא המתחרה הגדולה אבל גם ג'וניפר ו-Arista Networks וכל אלו לצד קהל רחב של מתחרות חדשות וחברות במזרח. על מנת להמשיך ולצמוח ולגבור על מתחרות תצטרך החברה לגדול גם אורגנית ולא פחות באמצעות רכישות/מיזוגים וכאן תצטרך להגביר הקצב. מאז 2011 רכשה החברה 7 חברות, כולל הישראליות  Voltaire Ltd, אי זי צ'יפ ובאוגוסט שנה שעברה את Cigol Digital Systems.
כיצד נראה העתיד?
מלאנוקס נמצאת על מסלול התקדמות שמבחינתה נראה מצוין כי התעשייה הגלובלית עוברת התאמה לכיוון של פתרונות שמתבססים על מהירות העברת האינפורמציה כך שהנישה בה פועלת מלאנוקס תמשיך לצמוח ומהר. הביקוש למחשבי-על, ביצועים מהירים ומערכות אתרנט הולך וגדל והתעשייה נמצאת בתחילתו של מה שקרוי upgrade cycle כאשר מלאנוקס נמצאת בקצה המוביל של הטכנולוגיה בתחום ונראה שהחברה מוכנה "לפגוש" את הביקוש וגם להמשיך ולנגוס מהמתחרות.
וולדמן אופטימי מאוד כאשר וול סטריט עוקבת ולפי הקונצנזוס אוהבת את מה שהיא רואה. ישנם גם שמדברים על רכישה ולמרות שוולדמן, אם וכאשר, יתנגד נמרצות מי יודע? סטארבורד עדיין בפנים. הקונצנזוס כרגע הוא שהחברה תציג ב-2018, 4.61 דולר למניה רווח וב-2019 כבר יהיה 5.67. זאת לעומת ההפסד של 39 סנט למניה ב-2017, מכפיל 14.6 ל-2018 כאשר המכפיל הממוצע של קבוצת המתחרים עומד על 22.8.  
בעולם נורמלי היינו בהחלט טוענים ש-MLNX ראויה להיכלל בתיק ההשקעות גם בשל הביצועים, גם בגלל הניהול וגם בגלל המשך הגאות בנישה אבל עולם ההשקעות ממזמן לא נורמלי, והמכונות או איזה אנליסט משפיע יכולים/ות לחשוב אחרת ולכן נעדיף להשקיע בסלים שמייצגים את הנישה ביניהם, ה-SOX, ש-MLNX כלולה בו. מי שבכל זאת רוצה להשקיע ישירות במניה אז בפעם האלף, תתייעצו, תצללו למאמרים, תבדקו אם מה שקראתם כאן נכון והמתינו לתיקונצ'יק - אולי טראמפ יעזור.   
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל 
תגובות לכתבה(132):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 51.
  Xiaomi Corporation (1810.HK) מתקרבת למחיר ההנפקה
  שיאומי 02/08/2018 09:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שיאומי הונפקה בתחילת יולי, מתקרבת חזרה למחיר ההנפקה של 16 דולר. נסחרת בהונג קונג. יורדת עם ירידת המדדים בסין.המסחר בהונג קונג מסתיים ב 11:00 בבוקר שעון ישראל (באמצע היום יש להם הפסקת אוכל של שעה וחצי -אמיתי).
  סגור
 • 50.
  Communication Services Sel Sect SPDRETF (XLC)
  סל התקשורת החדש 02/08/2018 08:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למי שמעוניין להחשף לסל שרותי תקשורת החדש (המדדים משתנים בקרוב - התעודה הנל מעודכנת) - ניתן לראות את האחזקות ב yahoo finance 9 חברות מהוות 74 אחוז מהתעודה (פייסבוק 20 אחוז, גוגל 22 אחוז, השאר 4-5 אחוז T NFLX VZ CMCSA DIS) חטפה ביום של הנפילה בפייסבוק.
  סגור
 • 49.
  טאואר
  שאלה 02/08/2018 08:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם לדעתך מתבצע במניה מה שקרוי "פיזור סחורה" - מוסדיים ואחרים מנצלים התייצבות במניה לצאת ממנה ? לדוגמה אתמול עם תוצאות מעולות של חברת אפל ונאסדק עולים - טאואר היתה אדומה. חושש מכיפה אדומה.
  סגור
 • לדעתי האמריקאים רואים את טאואר כפגיעה לשוק הסיני
  וליחסי ארהב סין 02/08/2018 12:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לדעתי כותרות שליליות על סין ועל עוד ועוד מיסי סחר מצד ארצות הברית על סין - לא חיוביות לטאואר.
  סגור
 • 48.
  פרופסור שטיגליץ רוצה לתפוס איתך שיחה..
  לשלומה שלום 01/08/2018 14:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעניין המוצר: הטראמפולינה המעופשת שמשווקת על ידך. באותה הזדמנות ירצה מר שטיגליץ להבין אולי כמוך מדוע N נט לא תיפול מהצוק ובלה בלע בלה בלע בלה...אם אינך מכיר השם גלגל בG בבקשה. חוץ מזה הוא שמע עליך ומעריך אותך ואת ידיעותיך מאד מאד.
  סגור
 • חבוב, אין לי מושג מה לקחת
  כגן 02/08/2018 07:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל אני רוצה קצת מזה!
  סגור
 • רק 2 שאלות אחת
  שלמה גרינברג 01/08/2018 16:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה זה טראמפולינה ומי בדיוק צריכה ליפול מהצוק?
  סגור
 • הטראמפולינה המעופשת שמשווקת על יד=טראמפ (ל"ת)
  הדונאלד 02/08/2018 08:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הוא מתייחס לכתבה בכלכליסט מאתמול
  שטיגליץ 02/08/2018 08:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טראמפ שינה את העולם לתמיד, ולרעה גירעון הסחר של ארה"ב יגדל כמעט בוודאות, לא משנה מה יהיו התוצאות של המלחמה שנשיא ארה"ב מנהל מול סין. בינתיים, הוא יצר עולם עם יותר אי־ודאות ופחות ביטחון בשלטון החוק, שבו טראמפ הוא המנצח היחיד ג'וזף שטיגליץ 22:2101.08.18 לארה"ב יש בעיה, אבל היא לא קשורה לסין. היא נמצאת בזירה הביתית: ארה"ב לא חוסכת מספיק. טראמפ, בדומה לרבים מבני ארצו, הוא קצר רואי להחריד. ראשית, המקרו־כלכלה תמיד תנצח: אם ההשקעות הפנימיות של ארה"ב ימשיכו לעלות על החסכונות, היא תצטרך לייבא הון ולצבור גירעון סחר גדול. גרוע מכך, בגלל הורדות המסים שנכנסו לתוקף בסוף 2017, הגירעון הפיסקאלי מזנק לשיאים חדשים ובאחרונה הושמעו תחזיות כי יחצה את הטריליון דולר עד 2020. פירושו של דבר, כי גירעון הסחר כמעט בוודאות יגדל, לא משנה מה תהיה תוצאת מלחמת הסחר. הדרך היחידה למנוע זאת היא אם טראמפ יכניס את ארה"ב למיתון, כאשר ההכנסות יתכווצו במידה שתגרום להשקעות וליבוא לצנוח.
  סגור
 • לצערי התרגום מהאנגלית לא מדוייק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/08/2018 14:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • הטראמפולינה המעופשת = טראמפ (ל"ת)
  פרופסור שטיגליץ 01/08/2018 18:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 47.
  התלבטות קשה בין פרארי לטסלה
  RACE 01/08/2018 09:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פרארי (סימול race ) משווחת היום (רביעי) לפני תחילת המסחר, טסלה לאחר סיום המסחר. רק חבל שההתלבטות ביא בין הרכבים עצמם - נשאר עם הטויוטה ריקולה..... מדהים שהשווי של פרארי 25 מיליארד דולד - בדיוק חצי מטסלה. חברה שמכרה 8400 רכבים בכול שנת 2017
  סגור
 • 46.
  הנל כמובן לא רלוונטי לאינדיאנים שכותבים כאן ולמשקיעי
  בחברות פח כמו טאואר 31/07/2018 13:26
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ולמשקיעי חברות פח כמו טאואר (עבור טוקבקיסט ממוצע שמשוכנע שאין השקעה יותר אטרקטיבית מטאואר - להגדיר את הנל חברת פח זה תאור מאוד מדוייק) מורגן סטנלי: "התיקון בשוק מתקרב - והוא יהיה גדול במיוחד" בנק ההשקעות הזהיר את המשקיעים מרמת הסיכון הגבוהה בשוק: "ההשפעה השלילית של התיקון יכולה להיות גדולה במיוחד אם הוא יתמקד במניות הטכנולוגיה והמותרות - כפי שאנו צופים שיקרה". שירות כלכליסט12:1031.07.18 ושלושת ימי הירידות האחרונים, מחמישי עד שני, הם רק ההתחלה. מדד נאסד"ק איבד כ-4% בימים אלה והוא עומד על מינוס 10% מהשיא השנתי שרשם ב-8 בפברואר.
  סגור
 • קח טיפ בחינם-
  כגן 31/07/2018 15:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כשכולם לא מפסיקים לדבר על מפולת - זה אומר שלא תהיה אחת בקרוב. זה מגיע כשלא מצפים לזה, בדיוק כמו כל המפולות האחרונות.
  סגור
 • 45.
  קרן סטארבורד העירה את אייל וולדמן
  יואב 31/07/2018 13:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חשוב שהכותב ידייק, קרן סטארבורד היא זו שהעירה את וולדמן מתרדמה ותוצאות בינוניות ונשפה בעורפו!
  סגור
 • חבל שלא קראת את המאמר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 31/07/2018 16:35
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 44.
  Xiaomi Corporation (1810.HK)
  שיאומי 31/07/2018 07:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נופלת שישיה בהונג קונג - אני מעריך בצפי לדוחות אפל הערב. המסחר בהונג קונג מסתיים ב 1100 שעון ישראל - כאשר באמצע היום יש הפסקת צהריים של שעה וחצי. החברה הונפקה החודש.
  סגור
 • 43.
  מחר (שלישי) דוחות AAPL באפט מחזיק מניות בשווי 21 מיליא
  21 מיליארד דולר 30/07/2018 23:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  באפט מחזיק 110 מיליון מניות בשווי 21 מיליארד דולר. כול תנודה של 5 אחוז מגלחת (או מוסיפה ) מיליארד דולר. דוחות לאחר המסחר. Apple Buffett invested in over 110 million shares of the Cupertino, California-based tech giant over the past year. The position represents 21.27% of Berkshire’s portfolio. Figure 3 illustrates Buffett’s holdings in Apple over the past few years.
  סגור
 • 42.
  האם יש קשר בין (NOKIA (NOK ל-NOKIA OYJ CEDEAR ?
  שאלה לשלמה 30/07/2018 23:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם מדובר בחברת בת של נוקיה? האם היא נסחרת רק בפינלנד?
  סגור
 • זו אותה חברה
  שלמה גרינברג 31/07/2018 12:07
  הגב לתגובה זו
  4 0
  CEDEAR = Certificados de Dep?sito Argentino זו המניה שנסחרת בארגנטינה משהו כמו ה ADR שנסחרים בארה"ב
  סגור
 • ביאהו נכתב על עסקת ענק של נוקיה בנוגע לדור ה-5
  שאלה לשלמה 31/07/2018 17:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נדמה לי שהחוזה המדובר הוא עם T . האם הבנתי נכון?
  סגור
 • כמעט נכון
  שלמה גרינברג 01/08/2018 08:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  העסקה אכן ענקית, 3.5 מיליארד אבל החברה היא T-MOBILE
  סגור
 • המידע עוזר לי (ל"ת)
  תודה שלמה 01/08/2018 19:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 41.
  Disruptive Innovation
  סמי 30/07/2018 19:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דאגו "להקיא" תעודות סל על כול "הפרעה-שיבוש" שאתה יכול לחשוב עליו. רוצה תחום הביטקויין, בלוקציין וכו - יש את BLOK BLCN LEGR KOIN BKC BCNA (האחרון bcna רק מניות סיניות). תשואות השנה על הפנים.
  סגור
 • 40.
  שלמה רדהיל תוצאות ניסוי שלב 3 טובות
  אלון 30/07/2018 17:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל כרגיל המניה יורדת..מה דעתך?תודה
  סגור
 • יורדת??
  שלמה גרינברג 31/07/2018 05:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כי התגובה הראשונית המטורפת באה בגלל הכותרות. ההישג מרשיעם אבל זה עדיין לא הסוף, החלום עדיין קיים אבל המימוש עדיין בדרך.
  סגור
 • 39.
  Restoration Hardware סימול RH
  RH 30/07/2018 15:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדהים לראות את המהפך שם - איך בתוך קצת יותר משנה מניה עולה פי 6 (מ 25 ל 150 דולר) RH is a curator of design, taste and style in the luxury lifestyle market, offering furniture, lighting, textiles, rugs, bathware, d?cor and outdoor, as well as baby & child and teen products. Our collections of timeless, updated classics and authentic reproductions provide a unique point of view and an unmatched combination of inspired
  סגור
 • 38.
  פייסבוק עדיין יקרה ?
  יקיר 30/07/2018 10:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה תודה על הכתבה.מעמיק הויכוח בין הסבורים ובינהם גורואים ובתי השקעות שהנפילה בפייסבוק היא הזדמנות קנייה נדירה ומחיר כלכלי טוב.. לבין אלו הטוענים שהמחיר עדיין בועתי. אתה היית שייך לקבוצה השניה,האם 20% ירידה שינתה קצת את העניינים או שפייס עדיין במחיר בועתי?תודה רבה
  סגור
 • בועתי?
  שלמה גרינברג 30/07/2018 12:29
  הגב לתגובה זו
  5 0
  לא. אבל יקר במונחי כלכלה אקדמית, מאוד וכמובן שאין לכך קשר בבורסה.
  סגור
 • תודה שלמה. גם יקר זה יקר. מחכה לעוד תיקון
  יקיר 30/07/2018 13:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה רבה
  סגור
 • ביל מילר מדבר על אמזון, פייסבוק, אפל - אלו המניות
  השקעות ערך 30/07/2018 13:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמשקיע ערך צריך להיות בהם (הוא היה חכם מספיק לזהות את אמזון בהתחלה). Legendary investor Bill Miller reveals the biggest mistake value investors are making now Legendary value investor Bill Miller says value plays are not just cheap stocks. He looks for companies focused on high returns on invested capital and free-cash-flow growth , 25 June 2018 Twenty years ago that led Miller to Amazon, the first of the FANG stocks, excluding Apple, to go public. Along with early internet leaders, like America Online and Yahoo, Amazon helped Miller update what it meant to do value. And having just scooped up a 30 percent return by adding Facebook shares during the brouhaha over sharing of customers' data last winter, he argues that those tactics remain smart. In an interview, Miller said the mistake critics make is to think value means nothing more than a low stock price. His focus on finding companies that were focused on high returns on invested capital and generating free-cash-flow growth helps di
  סגור
 • אלו לא מניות ערך אלה צמיחה התבלבלת (ל"ת)
  פיטר 30/07/2018 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לא התבלבלתי - אבל צריך לדעת אנגלית להבין
  ביל מילר אומר 30/07/2018 22:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Bill Miller says value plays are not just cheap stocks. He looks for companies focused on high returns on invested capital and free-cash-flow growth
  סגור
 • "כמה שווה המניה? 15 דולר בלבד" - מאז (9.2012 עלתה פי 10
  היו ימים... 30/07/2018 13:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניית פייסבוק צוללת ב-10%; "כמה שווה המניה? 15 דולר בלבד" לפי אנליסטים של האתר בארונ'ס צניחה של 40% בערך המניה מאז ההנפקה הביאה את המשקיעים למסקנה כי לא כדאי לרכוש אותה סוכנויות הידיעות24.09.12 שווה 15 דולר בלבד, כך פרסם בסוף השבוע האתר הכלכלי. "הצניחה בהיקף 40% של פייסבוק מאז ההנפקה במחיר של 38 דולר למניה במאי, הובילה מיליוני משקיעים לשאול שאלה אחת: האם כדאי לקנות את המניה? התשובה היא: 'לא'", נכתב בבארונ'ס. "כמה שוות המניות ? כנראה רק 15 דולר". לפי בארונ'ס, מספר הגולשים בפייסבוק באמצעות הסלולר הולך וגובר בעוד שמודל הפרסום של החברה מפגר מאחור. ניית הרשת החברתית יורדת כעת בנאסד"ק בכ-10% למחיר של 20.6 דולר למניה. השיא של המניה היה במחיר של 45 דולר למניה והשפל נרשם במחיר של 17.55 דולר למניה.
  סגור
 • את המידע האמיתי כולו אף פעם לא תראה בעיתון
  סימפל 31/07/2018 23:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אף אחד לא נותן דברים איכותיים בחינם. המטרה של הכותרות בעיתון היא להניע תהליכים שעושים כסף לאנשים שמוכנים לשלם על מידע אמיתי ואיכותי. אני לא מתאר פה משהו פלילי, אלא מודל עסקי. זה כמו בבתי-השקעות, שיש לך כמה דרגות של לקוחות, והשירות הניתן להם (כולל טיפים חמים) הוא בהתאם לגודל התיק שלהם ועוד כמה דברים. לגבי כל החגיגה סביב פייסבוק עכשיו, זה נראה כמו מקרה קלאסי של הורדת מחיר המניה כדי לעשות סיבוב על ההמונים.
  סגור
 • 37.
  "הנמר הסיני עלול לטרוף את טאואר" אורי טל טנא - 22.5.18
  טאואר 30/07/2018 08:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  (מפנה אותכם לכתבה הנל מ 5/2018 - מי שהקשיב חסך נפילה נוספת של 20 אחוז) הנמר הסיני עלול לטרוף את טאואר יצרנית השבבים הציגה ברבעון הראשון את הרווח התפעולי הנמוך ביותר מאז ינואר־מרץ 2016; השחיקה ברווחיות נובעת לא רק מירידה במכירות; מיזמים משותפים עם חברות מסין צפויים לתרום להכנסות בטווח הקצר; אך זאת עד שהסינים יתחילו להתנהג כמו סינים, לייצר שבבים בעצמם, ולהתחרות בטאואר אורי טל טנא 07:4322.05.18 משקיעים צריכים להיות זהירים לאור סימני האזהרה המתגברים הכוללים ירידה בהכנסות בינואר־יוני 2018 לעומת התקופה המקבילה; ירידה בשיעור הרווחיות התפעולית של החברה בשלושת הרבעונים האחרונים; סיכון לגבי המשך המיזם המשותף עם פנסוניק החל מאפריל 2019; וחשש להגברת תחרות, בעיקר מכיוון סין.
  סגור
 • לטאואר הזמנות רבות בתחום ה-IOT, אם קראת דברי המנכ"ל
  אזהרות בשפע יש תמיד 30/07/2018 23:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המנכ"ל המוערך של טאואר אמר שהרבעון הרביעי ישנה את התמונה השנתית, מכיוון שטאואר נערכת לעמוד בהזמנות הגדולות שיש לה עבור תחום ה-IOT. נראה שגם המיזם עם פנסוניק ימשיך. אבל איומים מסין תמיד יהיו...
  סגור
 • 36.
  שאלתם למה גרינברג לא אוהב חברות סיניות - ראו הכתבה היום
  מדה מרקר 30/07/2018 08:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי בעל הבית בסין? הממשלה מכריחה את המגזר הפרטי לממן חברות ממשלתיות בשנים האחרונות מקדם הממשל הסיני רפורמה שבמסגרתה חברות ממשלתיות ימכרו חלק מחטיבותיהן למגזר הפרטי ? מדוע אימפריות פרטיות כמו עליבאבא וטנסנט משקיעות בחברות ממשלתיות לא־יעילות? התשובה לכך מורכבת מאינטרסים, וגם מההאטה שכבר מורגשת יוסף חרש 30.07.2018
  סגור
 • 35.
  טופ אימג'
  נחום 29/07/2018 23:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שבוע טוב מר גרינברג, מה קורה עם טופ אימג' ?לפני שנתיים בא מנכל חדש עם נסיון רב,הבנאדם כל הזמן מתחזק את שדרת הניהול ומביא אנשים בעלי נסיון, אבל המכירות לא עולות?ובכלל, מה דעתך על תחום עיבוד הטפסים, יש לו פוטנציאל?
  סגור
 • 34.
  Attu
  Istamich 29/07/2018 19:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה. כרגיל עוד כתבה מצוינת. תוכל פעם לסקר את חברת אטיוניטי והביג דאטה בכלל? דעתך?
  סגור
 • סקרתי אין ספור פעמים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 30/07/2018 08:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 33.
  מפולת וזהו ניגמר הסיפור אפילו גרינבר יודע טוב טוב
  הכל שטויות 29/07/2018 15:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בטוח לא יהיה רק למעלה כמו שגרינבר אומר
  סגור
 • גרינברג "מעולם לא הבטיח גן של שושנים", כמאמר השיר.
  רז 30/07/2018 18:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  .
  סגור
 • זה מה שגרינברג אומר???
  שלמה גרינברג 30/07/2018 17:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  איפה הוא אומר זאת?
  סגור
 • 32.
  חבר'ה זה הזמן להתחיל לפחד קצת - ולא להיות גיבורים
  גדולים 29/07/2018 14:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השבועות הקרובים מאוד מסוכנים. כשזה מגיע זה מגיע בבום ענק - הרוב בכלל בהכחשה שהתירוץ לירידות בכלל מצדיק כאלה ירידות - והם רצים לקנות עוד ועוד מניות (במקום למכור). אל תהיו מתאבדים שיעים כמו משקיעי טאואר בימים האחרונים.
  סגור
 • 31.
  FBHS ידידתנו שחררה דוחות בשישי והפציצה
  FBHS 29/07/2018 13:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין אם יבוא שם היפוך. The Company also expects to generate free cash flow of approximately $500 - $525 million for the full year 2018. (למי שמעוניין זו הכתבה מ 9.2016) [ על התעשייה שצפויה לגלגל 2.5 טריליון דולר עד 2020, והמניה שמכה את הנאסד"ק ובגדול שלמה גרינברג, פרשן וול סטריט של Bizportal, מסמן את התחום שצומח מהר יותר מתחום הנדל"ן שלמה גרינברג | 01/09/2016 ]
  סגור
 • 30.
  טבע צמחה ע"י רכישות כאידאולוגיה ומלנוקס ע"י פיתוח עצמי
  יחי השוני 29/07/2018 01:46
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כמובן שמדובר בשני מנהלים נפלאים, אבל המהות של שתי החברות שונה. טבע צמחה בשוק הגנרי ע"י רכישות ו"בליעת" מתחרות (=הקופקסון היא תרופה שפותחה במכון וייצמן והיא שונה מהמודל העסקי של טבע). מלאנוקס מבוססת על פיתוח יכולות עצמיות (=גם אם רכשה את איזיצ'יפ ועוד כש"נפלה הזדמנות ראויה").
  סגור
 • בינתיים
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:31
  הגב לתגובה זו
  4 0
  תקרא שוב הכתבה. אבל חלק לא קטן מהתרופות הגנריות פותחו בטבע
  סגור
 • לפתח תרופה גנרית, זה לא נחשב בדיוק לפיתוח עצמי
  יחי השוני 30/07/2018 23:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל חברה והאסטרטגיה שלה. הגדולה של אלי הורוביץ היתה בהבנה של הפוטנציאל הגנרי וביכולת ההטמעה של חברות זרות במארג של טבע, ואילו וולדמן מגלה כישרון במתן פתרונות לבעיות בשוק שממקסמות הניצולת של המחשבים המשוכללים ביותר . בהכללה כמובן
  סגור
 • 29.
  סקטור הiot וסקטור ה Disruptive Innovation
  מוקיר. השאלה הקודמת 28/07/2018 23:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחרונה התחילו לשווק קרנות מחקות לנ"ל. דעתך בבקשה.
  סגור
 • דעתי נתנה מספר פעמים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:31
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • סקטור הiot וסקטור ה Disruptive Innovation
  מוקיר 29/07/2018 12:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אשמח בבקשה להפניה מדוייקת.
  סגור
 • בחירת זומזום - נתתי לינק ל-2 כתבות של שלמה בתגובה 12 (ל"ת)
  שחרר 29/07/2018 14:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • סליחה ותודה
  מוקיר 30/07/2018 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא שמתי לה להפנייתך. אמנם תחום ה "Disruptive Innovation", לא בהכרח כולל שבבים, ואתה הפנת כתבה על שבבים בלבד.
  סגור
 • 28.
  שלמה...
  משקיע בטבע 28/07/2018 22:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש לך דיעה לגבי טבע?חושב שכדאי להמשיך להחזיק בה?איך לדעתך יהיו הדוחות הקרובים?
  סגור
 • כתבתי כתבה ארוכה בנידון
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:32
  הגב לתגובה זו
  3 0
  איך לדעתי ייראו הדוחות הקרובים? נו באמת
  סגור
 • 27.
  טופ אימג'
  נחום 28/07/2018 21:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שבוע טוב מר גרינברג, מה קורה עם טופ אימג' ?לפני שנתיים בא מנכל חדש עם נסיון רב,הבנאדם כל הזמן מתחזק את שדרת הניהול ומביא אנשים בעלי נסיון, אבל המכירות לא עולות?ובכלל, מה דעתך על תחום עיבוד הטפסים, יש לו פוטנציאל?
  סגור
 • 26.
  שלמה גרינברג האם CRNT לא אמורה להרוויח מהקדמת כניסת 5G
  אלי 28/07/2018 18:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרשת המתקדמת בעולם
  סגור
 • קוואלקום תהיה כנראה המובילה בתחום של 5G (ל"ת)
  קוואלקום 30/07/2018 00:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • בינתיים ה5G זה מה שמרסק את נוקיה בימים האחרונים.
  פאם 30/07/2018 18:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • אנא בדוק הדיווח ביאהו על עסקת הענק של NOKIA OYJ ודווח ל
  האמנם? 30/07/2018 23:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ודוח לנו שנשכיל
  סגור
 • 25.
  אין להבטיח שום דבר בשוק ההון
  פרופסור כרמונה 28/07/2018 17:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היום המניה בעליה ומחר היא עלולה להתרסק בדרך כלל לאחר המלצה המניה צונחתיש הרבה גורמים אנטרסנטים בכתבות הללו ויש להזהיר את הציבור מפניהם
  סגור
 • גילית את אמריקה כרמונה
  כרמונית 29/07/2018 11:12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  עדיף שתשים הכסף בפק"מ.
  סגור
 • 24.
  שלמה - עזרתך עם TSCO.
  רז 28/07/2018 17:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  קראתי שלושה מאמרים אחרונים בנוגע למניה ולא הצלחתי להבין מדוע ירדה במעל 5% למרות תוצאות טובות ותחזיות טובות. תוכל לבאר? תודה מראש.
  סגור
 • איני עוקב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • תודה.
  רז 29/07/2018 14:50
  הגב לתגובה זו
  3 0
  .
  סגור
 • 23.
  מלונקס
  שלח 28/07/2018 15:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאמר ממצה וטוב
  סגור
 • 22.
  יום האימה הבא הוא דוחות AAPL ביום שלישי 31.7
  AAPL 28/07/2018 09:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחר תום המסחר. אם תהיה שם אכזבה - אז יהיה ממש לא נחמד ביום ד. החולשה בתחום הסמארטפונים ידועה - השאלה מה הצפי לקראת סוף השנה. יהיה מעניין. חולשה באפל יכולה להכניס את כול הנאסדק לספירלה של ירידות.
  סגור
 • הכל יכול להיות גם ביום ד' וגם בכל יום אחר (ל"ת)
  טוני סופרנו 29/07/2018 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • יום אימה אמיתי - ממליץ (אסור להמליץ) לצאת מהשאננות
  אסור להמליץ 29/07/2018 12:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם אפל תיפול 10-20 אחוז - מדובר על מגה פיגוע. פתאום יחליטו שכול הסקטור של חברות הביו (שלא קשור) נמצא בסטרטוספירה. מחלמת הסחר עם סין (האם הציבור בסין מחרים את אפל באופן לא רשמי...). לא חסרים תרוצים.
  סגור
 • אתה חי בסרט
  מותר להמליץ 29/07/2018 15:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רצוי שתתעורר ומהר
  סגור
 • 21.
  טבע מתקנת הכנביס עולה רק אלעל נמחקת אלי לו מבנים מה זה
  דוד 28/07/2018 09:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יתכן שלו מבנים בארץ מה זה בורסה אלי זה בורסה של כנביס שלו שים גלגל אחד של מטוס היום חופש כולם טסים לחול גם דוח של אל על יהה טוב
  סגור
 • 20.
  טאואר
  ראובן 28/07/2018 09:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תודה רבה שלמה על עוד ניתוח מעניין. אשמח אם תוכל בשבועות הקרובים לנתח את מצבה של טאואר, לאור הדוחות האחרונים (הטובים), הנמכת התחזית לq3, והעתיד הצפוי לחברה. תודה
  סגור
 • לא בקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 19.
  סטיב אייזמן שחזה את הביג שורט על המשכנתאות
  אורי 27/07/2018 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טוען שפתח פוזיציית שורט על טסלה כי נראה שלא תוכל לעמוד בהתחייבויותיהמה דעתך שלמה?
  סגור
 • מי אני שאבקר את אייזמן
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלא בדיוק חזה את משבר במשכנתאות והיו עוד כמה מאות שחזו
  סגור
 • באמת מי אתה? וגם לא באמת.
  מבקר פנים וחוץ 30/07/2018 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלא חזה...חחחח.
  סגור
 • 18.
  ריבית 14%
  דניאלי 27/07/2018 22:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קרן ארלינגטון סימבול AL , משלמת ריבית הזויה של 14% בערך מה אני מפספס כאן ?
  סגור
 • תבדוק הדוחות ותביט במניה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • Garbage Dividend Spotted
  AI 29/07/2018 09:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כנראה חל' מהדיווידנד מגיע מלקיחת חובות (לא מזמן היה 22 אחוז).
  סגור
 • 17.
  "האידאולוג של הימין" מתנגד לעסקת דיסני-פוקס, ודומיהם
  סטיב באנון מתנגד 27/07/2018 20:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סטיב באנון טוען שיצירת קונגלומרט ענק ששולט בתחומו, זה רע לכלכלה ופוגע בתחרותיות
  סגור
 • זכותו להתנגד (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 16.
  תודה על ההתייחסות למלאנוקס
  מאיר 27/07/2018 18:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החברה עוברת בחצי השנה הרבה אירועים. המאבק מול החברה שרצתה להחליף חברי דירקטיונים. מכרה חלק ממניותיה. בהמשך דוח מצויין לגבי הריבעון. כל זה לא מנע ירידה במניות החברה של כמעט 3-4 אחוז. משהו לא טוב קורה פה. ההצעה ללכת על תעודת סל היא תמיד עדיפה מאשר להשקיע ישירות במניות.
  סגור
 • הכי כיף להסתכל על העולם דרך קשית
  הכי כיף 29/07/2018 08:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך אפשר להיות מבואס ממניה שירדה 4 אחוז בעקבות הדוחות - כאשר המניה (אחרי הירידה הנל) עדיין עלתה 25 אחוז מתחילת השנה, 90 אחוז ב 12 החודשים האחרונים. תגיד תודה לקרן הטורפנית סטארבור - כי כול העליה במניה היא בזותם.
  סגור
 • הירידה נובעת מהמשך מכירת המניות של קרן הגידור סטארבורד
  שלמה 29/07/2018 08:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כאשר יגמרו למכור המניה תחזור ותעלה , לדעתי לכיוון 100 דולר +
  סגור
 • 15.
  מה קרה עם רכישת איזיצ'יפ
  יצחק 27/07/2018 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מלאנוקס שילמה מאות מיליוני דולרים עבורה וכנראה לא ראתה נחת מהשקעה זו. וולדמן לא מרשה לאנליסטים לשאול אותו על איזיצ'יפ
  סגור
 • 14.
  Algn
  אבי לא3 27/07/2018 13:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על מה יצא הקצף בדוחות טובים? גם הכותרות היו טובות..
  סגור
 • רוב מהומה על מאומה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 28/07/2018 09:20
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • קיבלת ממתק - תגיד תודה
  פינוקיאדה 27/07/2018 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קיבלת ממתק - אפשרות לקנות ב 6 אחוז הנחה (מהשיא של השנה האחרונה) מניה שעלתה מתחילת השנה (עד היום) 63 אחוז, ושעלתה ב 3 החודשים האחרונים 40 אחוז וב 12 החודשים האחרונים ב 130 אחוז.
  סגור
 • 13.
  טאוור
  יאיר 27/07/2018 12:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה מה דעתך על טאוור לאחר הדו"ח החצי שנתי? אני יודע שאתה חיובי לגבי טוואר כבר הרבה זמן אבל נראה שלאחרונה משהו לא בריא קורה שם.
  סגור
 • 12.
  iot ו Disruptive Innovation
  מרדכי 27/07/2018 00:03
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מצטרף לשאלה על שניהם. (אין חפיפה מוכרחת ביניהם)
  סגור
 • כתבה מ 4/17
  גגל 28/07/2018 09:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוס מנצח? ההבטחה החדשה בתחום הבינה המלאכותית שלמה גרינברג, פרשן וול סטריט של Bizportal, על ההתפתחות המהירה וגודל הנישות העצום שצפוי להתפתח בתחומי הבינה המלאכותית ועיצוב השבבים שלמה גרינברג | 13/04/2017 (32)
  סגור
 • תודה חבר, אתה עושה פה שירות אדיר
  סימפל 31/07/2018 23:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתי ההנפקה?
  סגור
 • כאן לינק לכתבה של שלמה על iot מ 11/17
  גגל 28/07/2018 09:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נישת הענק שצפויה לייצר 7 טריליון דולר - מי תוביל את המהפכה? פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס לנישת הענק שיוצרת מהפכת הטכנולוגיה, ומתמקד במניה שהובילה את "חלום הבועה" בשנת 2000 שלמה גרינברג | 25/11/2017
  סגור
 • מצטרף למי? למה?
  שלמה גרינברג 27/07/2018 12:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למה צריכה להיות חפיפה?
  סגור
 • הבהרה
  מוקיר 30/07/2018 16:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מצטרף לבקשת דעתך. אכן לא צריכה להיות חפיפה. Disruptive Innovation לא כולל רק שבבים, מצאתי רק כתבה על שבבים. האם אפשר לאפיין Disruptive Innovation כסקטור רחב להשקעה?,
  סגור
 • 11.
  סקטור הiot וסקטור ה Disruptive Innovation
  מעריץ 26/07/2018 23:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה, לאחרונה קסם התחילה לשווק שתי קרנות מחקות על הסקטורים הנ"ל במניות בארה"ב. האם לדעתך יתכן איתור של מניות ע"פ חלוקה לסקטורים הנ"ל? האם הם שווים השקעה? האם יש סלים אמריקאים מומלצים לנ"ל? או שמדובר בסתם קרנות טרנד. תודה מראש.
  סגור
 • 10.
  אטיוניטי
  ישראל 26/07/2018 22:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ערב טוב, אשמח לשמוע דעתך על עתידה של החברה
  סגור
 • 9.
  שלמה ATTU
  HUXH 26/07/2018 21:56
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תוכל לכתוב בבקשה דעתך המלומדת לאור דוחות Q2 .
  סגור
 • כתבתי פעמים רבות ואין שינוי בדעתי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:28
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 8.
  Naaco חברת כריית פחם
  ירון 26/07/2018 21:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה שביצעה ספינאופ והפרידה ממנה חברה שאינה קשורה לעסקי הפחם.האם מכיר ? תודה
  סגור
 • לא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:29
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 7.
  סינכרוני פיננשל
  יובל 26/07/2018 21:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החברה שבאפט רכש בה לא מעט יורדת הערב למחיר הקנייה של באפט הגדול עצמו... שלמה יש לך דעה על החברה ? תודה רבה
  סגור
 • syf דוחות היום (שישי) לפני פתיחת המסחר (ל"ת)
  syf 27/07/2018 09:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אין לי דעה וזו לא פעם ראשונה עם באפט (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:29
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 6.
  המאיים הגדול נסוג בגלל פולי הסויה...
  טראמפ שוב התקפל? 26/07/2018 17:20
  הגב לתגובה זו
  2 1
  טראמפפשוט לא מספיק חכם כדי להבין איך פועלת כלכלה מורכבת. הוא פועל כמו באסטיונר בשוק, וכשמגיבים כלפיו בכוח הוא פשוט נבהל.
  סגור
 • תסלח לי אבל אינך מבין (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:34
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • המשפט הזה מוכיח שאתה קורא את המפה הפוך.
  רז 26/07/2018 19:42
  הגב לתגובה זו
  4 1
  .
  סגור
 • 5.
  שלמה מה דעתך על המחליף של סקריונה
  ביסלי 26/07/2018 16:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המנהל של פיאט קרייזלר שהציל אותה מעצמה.. ממחיר 5$ קנה את פרארי ואת קרייזלר ושידרג את החברה והמשקיעים.. מת. מימו מחליף והמניה שמאוד זולה גם כך... ירדה 15%מה דעתך על פיאט קרייזלר?תודה על התגובה והכתבה
  סגור
 • לא מכיר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:35
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  תעודת vgt והמהפיכה הטכנולוגית
  טומי 26/07/2018 16:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה שהתעודה הזו היתה ב130$כבר דיברו כמה היא יקרה, אבל שהמהפכה בעיצומה והטכנולוגיה היא העתיד... היום התעודה כבר 188$שוב נראית יקרה -אבל הטכנולוגיה היא העתיד.. מה צפוי לvgt בעתיד?
  סגור
 • אתה מצפה לתשובה על שאלה כזו? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:35
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 3.
  טאואר דוחות
  ששון 26/07/2018 16:24
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלמה תודה על הכתבהיצא לך לעבורנעל דוחות טאואר?יש לך תובנות חדשות לגביה?תודה
  סגור
 • צריך ללמוד אותם אבל
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:36
  הגב לתגובה זו
  4 0
  התגובות של השוק , שבעיקרן מונחות רובוטים, פשוט מטורפות
  סגור
 • מצטרף לשאלה. השוק מעניש, אבל לא ברור מה הסיבה.
  יוסי 26/07/2018 16:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תוצאות ומנועי צמיחה קיימים, והמניה לא יקרה, בטח ביחס לשוק
  סגור
 • הסיבה?
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:37
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בערות+כותרות+ מכונות
  סגור
 • נכון להיום המאזן גרביים- טאואר הוא 50-0
  תם הטקס 26/07/2018 19:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  SOXX תשואה חיובית ל 10 אחוז מתחילת השנה TSEM תשואה שלילית מינוס 40 אחוז מתחילת השנה. רבעון שלישי רצוף החברה מאכזבת בתוצאות הרבעוניות ואתם מסרבים לראות שיש בעיה ושנגמרה והסתיימה התקופה של צמיחה מטורפת בהכנסות טאואר ("תם הטקס")
  סגור
 • ששון אתה צריך להפנים את צמד המילים "תם הטקס"
  הסיפור נגמר 26/07/2018 18:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תם הטקס - נגמר הסיפור של טאואר כחברה עם צמיחה מטורפת בהכנסות. זה רבעון שלישי רצוף שהשוק מאוכזב מהתוצאות. עכשיו טאואר מנסים למשוך זמן על ידי זה שהם נותנים צפי לרבעון רביעי מטורף. לדעתי, סביר שבינואר 2019, אם הרבעון הרביעי יהיה אכזבה - ראסל יודיע על עזיבה.
  סגור
 • הכל עניין של אפיקים חדשים שההנהלה הולכת אליהם
  רז 27/07/2018 10:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אם תשכיל ללכת אליהם. ו"תם הטקס" נוכל להגיד שנתיים-שלוש מעכשיו, אם וכאשר. בטח לא על סמך ירידה של 40%. זה לא נעים, אבל זו לא תפילת אשכבה.
  סגור
 • רז - ארית את כותרת השטות הנל באתר tech online
  אין אפיקים 29/07/2018 10:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכותרת (צוואר בקבוק: כושר הייצור של טאואר-ג'אז אינו עומד בעומס הביקושים פורסם בתאריך יולי 26, 2018 ע"י yochais ) - כאשר במציאות מדובר על קו יצור קטן של הסיליקון-גרמניום. בדוח הזה המנכל מכר את השטות של "אפיקים חדשים" - אני עדיין זוכר את הדוח הקודם כשהמנכל דיבר על "צמיחה אורגנית חזקה" בו נקווה לדוח סביר של אפל השבוע - אחרת כול התחום יכנס לטירוף של ירידות.
  סגור
 • לא ראיתי את צמד המילים הזה בשום מאמר.
  רז 29/07/2018 14:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה שכן ראיתי זה חברות בשלושים שנה האחרונות שיודעות להתאושש ממשברים בזכות נישות חדשות שהולכים אליהן, תוך כדי שכל האינטרסנטים\כתבים\סתם בורים מפמפמים ש"החברה גמורה".
  סגור
 • משקיעים במניה - המניה בצרות צרורות
  לא להתבלבל 29/07/2018 18:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  החברה לא גמורה ולא קרובה לכך. גיהוק קטן בפרמטרים הוא קטסטרופה טוטאלית במניה שמתומחרת לצמיחה. לכן טאואר במינוס 40 אחוז השנה ותעודת הסל בפלוס 10 אחוז.
  סגור
 • 2.
  שלמה דוחות פייסבוק שווים
  יובל 26/07/2018 16:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ירידה של 20% במחיר או שהמחיר היה גם ככה גבוה במיוחד או גם וגם ?מה דעתך על עתיד החברה והמניה מכאן ?תודה
  סגור
 • האמן לי
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:40
  הגב לתגובה זו
  5 0
  שהמכירות ברובן לא באו מ"אנשים" ובטח לא מכאלו שקראו הדוחות. כיוון שגם אני עוד לא עברתי על הדוחות ולא שמעתי את שיחות הוועידה אז איני יכול להביע דעה מלבד העובדה שכלכלית המניה יקרה מאוד
  סגור
 • פייסבוק
  אלירן 27/07/2018 16:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה לדעתך היא נחשבת כלכלית יקרה? מלבד אפל היא זולה ביחס לשאר מניות הfang, אין לה התחייבויות, נתונים חזקים בכל רבעון מלבד הרבעון האחרון שכם הוא לא היה רע כל כך.אז על פי מה היא נחשבת ליקרה?אשמח לתשובתך
  סגור
 • תודה רבה שלמה (ל"ת)
  יובל 27/07/2018 13:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • היום (שישי) לפני תחילת המסחר דוחות טוויטר
  TWTR 27/07/2018 07:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניית טוויטר עלתה מעל 40 אחוז מאז הדוח הקודם (מאז יום לפני הדוח הקודם - ליתר דיוק). גם טירוף.
  סגור
 • אני מניח שכעת הטירוף קצת ירד, לא?
  רז 28/07/2018 02:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  .
  סגור
 • 1.
  ORGS
  רן 26/07/2018 15:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום עליך, אשמח לחוות דעתך על ORGS, תודה.
  סגור
 • אין לי דעה
  שלמה גרינברג 27/07/2018 08:40
  הגב לתגובה זו
  7 0
  חלום די וותיק או שיצליחו או שלא.
  סגור
 • לא קשור למלנאוקס.
  עוז 28/07/2018 22:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה דעתך על טבע?קניתי לפני חודש בשער הזה פחות או יותר.מתלבט האם למכור לפני פירסום הדוח.יש צפי שלך לדוח הקרוב של טבע?
  סגור
 • תתיעץ עם יועצך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/07/2018 11:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור