המאניה סביב המטבעות הווירטואליים בדרך לחזור? הגורמים משתנים

אמש ביצעו המטבעות הווירטואליים היפוך חד, אחרי שנפלו בכ-70% נראה כי הגורמים שוב משתנים ועשויים להחזיר את הטירוף לשוק שהסעיר את העולם בשנה האחרונה
 |  (6)
שוק המטבעות הווירטואליים יחזור בקרוב למרכז הבמה? ייתכן מאוד כי לאחר שלאחר הקריסה הגדולה בחודשים האחרונים אנחנו בדרך לראלי, כאשר ברקע מתרחשים תהליכים מרתקים בשוק המט"ח והאג"ח העולמיים. צעדי הפד' הקרובים עשויים לעורר בקרוב אינפלציה גבוהה בשווקים המתעוררים, וכתוצאה מכך ריצה אל עבר המטבעות הווירטואליים.
אמש זינק הביטקוין בשעות הצהרים ללא סיבה מוצהרת בכ-11% תוך כדי מחזור גדול. המגמה החיובית בשוק ממשיכה גם הבוקר כאשר הביטקוין נסחר כעת מעל לרמה 8,100 דולר. שאר המטבעות הווירטואליים מצטרפים למגמה ונסחרים בעליות של עד 30%.
הערכות בשוק מדברות על כך כי הסיבה לזינוק החד במחיר הביטקוין אמש הגיע בעקבות כך שמספר אנשי עסקים רוסיים העבירו את הונם ברקע לצניחה החדה במטבע הרובל בשבועות האחרונים.
הזינוק אמש במחיר הביטקוין וההמשך הבוקר:

 
הזינוק אמש מעורר שאלות מעניינות. בשבוע שעבר פרסמנו כאן באתר כי הסיטואציה בשוקי המט"ח בנק' רתיחה, כאשר השווקים הפגיעים ביותר הם השווקים המתעוררים שמינפו את עצמם לדעת (לכתבה המלאה).
הדולר אינדקס (סימול:DXY) אמנם לא פרץ (עדיין), אך המטבעות של השווקים המתעוררים קרסו בשבוע בשבוע האחרון:  הרובל הרוסי נפל בכ-10%, הלירה הטורקית  המשיכה את הצלילה של השנה האחרונה, הריאל האירני צנח בכ-30%. את הצניחה ב-3 המטבעות הנ"ל ניתן ליחס למתיחות ביטחונית עם ארה"ב, אבל הנפילה של הריאל הברזילאי בכ-4% לשפל של קרוב לשנתיים צריכה לעורר עניין.
המטבע הברזילאי: שפל של שנתיים

 
צמצום מאזן הפד' שצפוי לצבור תאוצה החל מהימים הקרובים צפוי להפעיל לחץ נוסף על אותן מדינות, ולערר עוד יותר את האמון במטבעות שלהן. בצעד מפתיע, דווקא צמצום המוניטארי של הפד' עשוי בתקופה הקרובה ליצור אינפלציה אדירה ברוב הכלכלות בעולם. אחד מהלקחים מהמדינות שחווה היפר אינפלציה בשנתיים האחרונות הוא שהאנשים נוטים לבטוח במטבעות הווירטואליים במקרה שהמטבע המקומי קורס, וייתכן מאוד כי  ונראה תהליך דומה מתרחש גם הפעם. זה משנה את כלל חוקי המשחק במטבעות הווירטואליים.
מטבע הביטקוין בשנה האחרונה: שינוי מגמה ?

 
בשיא האופוריה בדצמבר האחרון טענו כי בועת המטבעות הווירטואליים מוכנה להתפוצץ, כאשר הדלק שהניע את הבועה נעלם (לכתבה המלאה). לאחר צניחה של כ-70% ברוב המטבעות הווירטואליים נראה כי יש שוב גורמים תומכים לזינוק במחירי המטבעות הווירטואליים.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הפימפום של תרמית המטבעות הקריפטוגרפיים נימשכת
  שט 13/04/2018 20:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המטבעות הקריפטוגרפיים הפ תרמית. אין שום משמעות לעליה ולירידה שלהם מכיוון שכל השינוייים הללו מפוברקים על ידי הפושעים שמפיצים את המטבעות הקריפטוגרפיים. הצטרה של השינויים המפוברקים בשערי המטבעות הקריפטוגרפיים היא לפתות אנשים תמימים לקנות מטבעות קריפטוגרפיים ביוקר ואחר כך לאלץ אותפ (באמצעות פניקה) למכור אותם בזול. תרמית פשוטה.
  סגור
 • מה אתה מבלבל
  אחד שיודע 13/04/2018 20:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תלמד קודם את העולם של המטבעות הוירטואלים ואת הרעיון המרכזי שעומד מאחוריהם ואחכ תכתוב שטויות
  סגור
 • החוכמולוגיה שהלעיטו אותך היא חלק מובנה בתרמית
  שט 16/04/2018 10:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תרמית טובה היא תרמית שבה המרומה חושב שהוא מצא מציאה. בכל החוכמולוגיה שהלעיטו אותך לא סיפרו לך שאפשר לפברק שערים כלפי מטה וכלפי מעלה על ידי מכירה סיבובית בין מספר ארנקים. במכירה סיבובית כל המשתצתפים בפיברוק לא משלמים מכיסם כלום אבל מכיוון שהם מתאמים קניה ומכירה הם יכולים להעלות את השער או להורידו. במקרה של מניות קוראים לזה הרצת מניות ורגולציה אמורה לתפוס את העבריינים, מכיוון שאין רגולציהל תרמית המטבעות הווירטואלים ההרצה באמצעות קניה סיבובית יכולה להשתולל באין מפריע. תמשיך לקרו את ממבו ג'מבו שמלעיתים אותך הוכלים, המשך להעמין שעשית עיסקה טובה עד שיום אחד תגלה שרוקנו לך את הכסף.
  סגור
 • 3.
  צוקרב רג מודיע שטעה למה גורביץ לא? (ל"ת)
  מיכאל 13/04/2018 12:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  גורביץ: טעית בגדול בתחזיות ביטקויון ובורסות מובילות. (ל"ת)
  מיכאל 13/04/2018 12:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  גורביץ: טעית בגדול תהייה כמו צוקרברג : תגיד שטעית. (ל"ת)
  מיכאל 13/04/2018 12:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור